Keramična posoda od delimano

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. feb 2012 14:53

Izposodi si vok in poskusi, če bo v njem pripravljena zelenjava domačim sploh všeč. Je namreč bolj 'surovega' okusa, hrustljava.

Pri nas se obnese 'trik', da zelenjavo pripravimo tako, kot bi testenine - skuhamo jo in nato prelijemo z otrokom najljubšo omako. Zanimivo, pri 'belih' omakah sploh ne odkrijejo, da je spodaj korenček.

tulka

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

1. mar 2012 8:57

Res me najbolj prepričuje brat, ki je bil  eno leto "kitajc", zato tako navija....hahahaha. Ne more prehvalit  zelenjave, nudlov, cmočkov.... zanimivo - tudi riža se še ni naveličal......

Brgita

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2012 9:36

Potem naj ti pa on vok posodi

Loni Makaroni

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

1. mar 2012 9:59

Aha, al ga ubošček nima........bi se on pri meni švercal  

Brgita

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2012 11:14

Potem ga pa res rajši ne nabavi... Saj veš, kako je, ti prst, oni roko. Sama sem imela vok dokler nisem nabavila indukcije, potem sem rekla, da ko ga bom videla takšnega, ki mi bo všeč, ga bom nabavila, pa nekako sploh nisem prišla do tega. Kmalu bo 2 leti in brez problemov shajam brez voka. Kar se pa zelenjave tiče, sama jo vedno dam na mizo, če jo pojedo, jo pojedo, če pa ne, pa tudi v redu. Se vedno spomnim nase in sestro v otroštvu, ko naju nihče ni silil z ničemer, pa sva v študentskih letih pričeli jesti praktično vse po vrsti, ona sploh, ker ni jedla nobene zelenjave razen kislih kumaric.

Loni Makaroni

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. mar 2012 13:04

Ne razumem, zakaj bi bil vok nekaj tako posebnega. Mi ga imamo doma, 1x uporabljenega, zdaj pa je zapakiran v omari. Ne, da ne bi bili zadovoljni, ampak čisto nič posebnega se nam ni zdel, v kuhinji bi torej samo "gužvo" delal.

JJ

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

1. mar 2012 21:47

Tudi jaz sem si kupila 3 keramične posode delimano v Mercatorju (kozico in dve ponvi, večjo in manjšo) in sem z njimi zelo zadovoljna. Pred kratkim pa me je zmedla soseda s trditvijo, da teh posod ni priporočljivo uporabljati na višjih temperaturah, ker da se začnejo sproščati nekakšne strupene snovi in prehajati v hrano. Svoje trditve sicer ni argumentirala, me je pa njena pripomba vznemirila ravno dovolj, da sem začela razmišljati, češ kaj pa če je res kaj na tem?

Posodo naprej uprabljam, vendar z manj veselja in zadovoljstva.

jedert

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

2. mar 2012 13:30

Jedert, mislim da to drži za posodo s teflonskim premazom in ne keramično. Upam pa, da se vseeno oglasi še kdo, ki o tem ve kaj več.

 

lp

home made

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. mar 2012 14:01

Poglej si tale video, v drugem delu govori o teflonu, prvi in tretji prav tako nista zanemarljiva.

http://www.youtube.com/watch?v=AW9npAc2Sgw

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 02. 2012 14:03

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

6. mar 2012 13:02

Vem, da tole ne spada ravno pod to temo..... Ampak včeraj sem popražila zelenjavo (čebulo, česen, por, šampinjone, cvetačo, korenček, grah, koruzo..) in to kar v navadni ponvi. Palačinke sem premazala z namazom (jajca, kisla smetana, kečap, začimbe), dodala zelenjavo in zvila. Kar mi je ostalo namaza sem ga polila po palačinkah in naribala sir ter v pečico... Štiri jedci, pa je šla samo ena palačinka..... Mislim, da mi ni treba posebej poudarjati, da je blo največje zanimanje za zapečen sirček.....Hahahaha, mislim, da ne bom nabavljala nove posode...... Ampak meni je blo pa reeees dobro, njamm...

Brgita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti