Magnezijev klorid

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. okt 2011 6:11

Oprosti, Zdravc, če želiš debatirati osebno z eno osebo na forumu, potem pač to počni prek ZS. Forumi so javni, odprti za vse, tudi za tiste, ki niso povsem enako misleči kot ti. In prav vsak lahko pove svoje mnenje, veš. Število zapisov v eni temi pač ne more biti merilo verodostojnosti. Ali pač? Ti imaš, mislim, 5 zapisov, torej me dohitevaš.

rimljanka

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

27. okt 2011 8:39

ja, dejansko čist(100%) magnezijev klorid ni nič drugega kot magnezijev klorid. Če je čist je čist.Ti si rekel:

"prisegam samo še na čisti magnezijev klorid, pa še ta ni vsak dober." 100% oz. čist MgCl2 je enak pa ne glede na to pod katerim imenom se prodaja!!!

masters

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. okt 2011 10:24

Zdravc,

tvoja mnenja in tvoje vrednostne sodbe so pač tvoje, če še nisi opazil, nihče se ni vtaknil vanje. Vsak sam po svoji presoji najbolje skrbi za svoj lastni PR, preostanek sveta si pa misli svoje. Drugo so pa dejstva -  pri njih je pa prav vseeno, kaj si kdorkoli misli o njih, teh se pa ne da spreminjati in jih prilagajati svojim potrebam. S tem se moraš pač sprijazniti. Saj nikjer ne piše, da si moramo biti vsi všeč. Ampak enih okvirov se je treba držati, drugače razumna komunikacija ni možna. Na forumu je prostor za vse, tiste, s katerimi bi z veseljiem ta hip šel na kavo, in tiste, ki jih niti pod razno nočeš spoznati. Ampak če se ne moreš sprijazniti z dejstvom, da ima lahko prav tudi kdo iz druge skupine, ja, potem imaš pač problem.

Sonja

Zdravc  

član od: 23.10.2011

sporočila: 6

28. okt 2011 2:29

Limnol, problem imaš ti in tebi podobni! Zakaj? Zato, ker podajate mnenja o stvareh, o katerih enostavno nimate pojma oziroma veste o njih manj kot povprečen šolar petega ali šestega razreda osnovne šole.

Masters, vsaj enako velja tudi zate. Ko človek že misli, da ga ne more nič več presenetiti, se pojavi popolni diletant, torej ti, ki izjavi »ja, dejansko čist(100%) magnezijev klorid ni nič drugega kot magnezijev klorid. Če je čist je čist.« A to ti ni dovolj, zato citiraš še mene, za konec pa o svojem nepoznavanju kemije prepričaš še najbolj nejeverne, saj neusmiljeno nadaljuješ s trošenjem neumnosti »100% oz. čist MgCl2 je enak pa ne glede na to pod katerim imenom se prodaja!!!«

Samo še tokrat si bom vzel čas in ti razložil nekaj osnov. V naravi in življenju ni nič 100%, razen dejstva, da kritiki na tem portalu nimate pojma o magnezijevem kloridu. Če bi bil malo bolj pismen, bi videl, da nikjer nisem govoril o 100%, ampak o čistem magnezijevem kloridu. Ker se bojim, da ne boš razumel, ti bom raje razložil, zakaj tudi čist magnezijev klorid ni vsak dober. Poslušaj, zberi se in če ne boš razumel, preberi še enkrat.

Na magnezijev klorid se veže voda, torej H2O. Lahko se veže ena molekula, ta spojina ima formulo MgCl2xH2O z molekularno maso 115.3704 g/mol. Lahko se vežeta dve molekuli vode, formula MgCl2x2H20, molekularna masa 131.2421 g/mol. Lahko se vežeta 3 molekule vode, formula MgCl2x3H2O, molekularna masa 149.2574 g/mol. In tako počasi pridemo do šestih (6) molekul vode, spojina ima formulo MgCl2x6H2O (reče se ji magnezijev klorid heksahidrat) in molekularno maso 203.3034 g/mol.

In zdaj, masters, se zbudi, če si slučajno zaspal: od vseh čistih oblik magnezijevega klorida oblik je samo MgCl2x6H2O - magnezijev klorid heksahidrat tisti, ki resnično učinkovito spodbuja zdravje oziroma zdravi številne bolezni, povečuje vitalnost, preprečuje infekcije, upočasnjuje proces staranja itd., itd., itd., skratka vse živo! Razlaga, zakaj je temu tako, bi mi vzela preveč, verjetno je niti ne bi razumel. Zato bom zdaj le še enkrat napisal: prisegam samo še na čisti magnezijev klorid, pa še ta ni vsak dober.

Limnol, masters, rimljanka in mamamia, lahko se še tako trudite in razmetavate s svojim neznanjem, to so dejstva in teh se ne da spreminjati. In prav vseeno je, kaj si vi mislite o njih. Najprej mi je bilo v veselje, zdaj mi ni več, zato se od vas poslavljam.

p.s. Risbo, količina svinca v nigariju, katerega analizo si objavil, je ogromna, tako da ti želim vso srečo in čestitke za pogum.

Zdravc

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

28. okt 2011 6:10

Zdravc je napisal/a:

Razlaga, zakaj je temu tako, bi mi vzela preveč, verjetno je niti ne bi razumel.


Zdravc

Vidiš, tega pa nekdo, ki ima dvojen doktorat iz kemije ali medicine (in bi bil kompetenten za razlago te tematike), ne bi nikoli izrekel, niti napisal. V tem je razlika med nekom, ki VE in nekom, ki MISLI; DA VE. Napuh je nekaj najhujšega, kar te lahko doleti.

(Razen, če si z zadnjim delom stavka mislil sebe, to pač piše, čeprav najbrž nisi hotel napisati tega, kar si.)

Zdravc, umiri konje in nehaj vsaj podcenjevati, če že ne žaliti druge pisce. Zaenkrat je to prošnja, z upanjem, da bo zalegla. Skratka, več strpnosti, prosim.



Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. okt 2011 7:27

Torej, če prav razumem, (opiram se na skromno znanje kemije, ki ga imam ), je vseskozi govora o magnezijevem kloridu heksahidratu. Mislim, da bi bilo občutno manj nesporazumov, če bi se tako poimenovalo. Ker magnezijev klorid je le in samo MgCl2 in ne še vezana voda zraven. In takrat lahko govorimo o čistem magnezijevem kloridu, ki je tak takrat, ko ne vsebuje primesi oz. jih vsebuje točno določen delež (recimo 0,0001 %).

Atina

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. okt 2011 10:03

Zdravc, daj se enkrat definiraj svoj "100% cist magnezijev klorid". Ja se strinjam s teboj, nobena stvar ni 100%. Poznam dovolj kemije, vec kot petosolec ali sestosolec, zato vem da se marsicesa ne vem in ne razumem.

Cistoca neke soli je obicajno definirana v procentih, se pravi kaksen je delez posameznih ionov. Kemik bo razumel stavek v navednicah kot brezvoden magnezijev klorid, cistoce od >98% do 99,99%.

Zelo bi me zanimala tudi tvoja razlaga, zakaj je le hidrat ucinkovit, sama brezvodna sol pa ne. Po mojem laicnem mnenju, se tisti trenutek, ko magnezijev klorid raztopis v vodi, le-ta razpade na ione, ki jih obdajo molekule vode. Vsaj v sedmem razredu smo se tako ucili. Kaj pa potem magnezijev citrat ali pa magnezijev aspartat, ki jih kupis v lekarni? Ti niso ucinkoviti?

Druga stvar, ki mi ni jasna - govoris o ogromni kolicini svinca v nigariju. Koliko pa je zate se sprejemljiva kolicina? 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. okt 2011 10:26

Samo za informacijo:

čistoče kemikalij so predpisane s standardi. Običajeno srečujemo kemikalije tehnične kvalitete, kvaliteta za prehrano, kvaliteta za farmacevtiko, čiste kemikalije za analizo ( PA - pro analisi ) in specialno čiste kemikalije za elektronsko industrijo, čistoča slednjih je označena z PPM ali PPB ( parts/milion ali parts/bilion ). Pogooglajte " purity of chemicals".

Kakorkoli obrneš, magnezijev klorid katerekoli čistoče nima nobenih prej opisanih čudežnih lasnosti.

ežoj

Mygrace

sporočila: 6506

28. okt 2011 11:49

Kako da ne? Živce kravžla definitivno

Mygrace

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

28. okt 2011 15:20

 

Zdravc je napisal/a:

Limnol, problem imaš ti in tebi podobni! Zakaj? Zato, ker podajate mnenja o stvareh, o katerih enostavno nimate pojma oziroma veste o njih manj kot povprečen šolar petega ali šestega razreda osnovne šole.

Masters, vsaj enako velja tudi zate. Ko človek že misli, da ga ne more nič več presenetiti, se pojavi popolni diletant, torej ti, ki izjavi »ja, dejansko čist(100%) magnezijev klorid ni nič drugega kot magnezijev klorid. Če je čist je čist.« A to ti ni dovolj, zato citiraš še mene, za konec pa o svojem nepoznavanju kemije prepričaš še najbolj nejeverne, saj neusmiljeno nadaljuješ s trošenjem neumnosti »100% oz. čist MgCl2 je enak pa ne glede na to pod katerim imenom se prodaja!!!«

Samo še tokrat si bom vzel čas in ti razložil nekaj osnov. V naravi in življenju ni nič 100%, razen dejstva, da kritiki na tem portalu nimate pojma o magnezijevem kloridu. Če bi bil malo bolj pismen, bi videl, da nikjer nisem govoril o 100%, ampak o čistem magnezijevem kloridu. Ker se bojim, da ne boš razumel, ti bom raje razložil, zakaj tudi čist magnezijev klorid ni vsak dober. Poslušaj, zberi se in če ne boš razumel, preberi še enkrat.

Na magnezijev klorid se veže voda, torej H2O. Lahko se veže ena molekula, ta spojina ima formulo MgCl2xH2O z molekularno maso 115.3704 g/mol. Lahko se vežeta dve molekuli vode, formula MgCl2x2H20, molekularna masa 131.2421 g/mol. Lahko se vežeta 3 molekule vode, formula MgCl2x3H2O, molekularna masa 149.2574 g/mol. In tako počasi pridemo do šestih (6) molekul vode, spojina ima formulo MgCl2x6H2O (reče se ji magnezijev klorid heksahidrat) in molekularno maso 203.3034 g/mol.

In zdaj, masters, se zbudi, če si slučajno zaspal: od vseh čistih oblik magnezijevega klorida oblik je samo MgCl2x6H2O - magnezijev klorid heksahidrat tisti, ki resnično učinkovito spodbuja zdravje oziroma zdravi številne bolezni, povečuje vitalnost, preprečuje infekcije, upočasnjuje proces staranja itd., itd., itd., skratka vse živo! Razlaga, zakaj je temu tako, bi mi vzela preveč, verjetno je niti ne bi razumel. Zato bom zdaj le še enkrat napisal: prisegam samo še na čisti magnezijev klorid, pa še ta ni vsak dober.

Limnol, masters, rimljanka in mamamia, lahko se še tako trudite in razmetavate s svojim neznanjem, to so dejstva in teh se ne da spreminjati. In prav vseeno je, kaj si vi mislite o njih. Najprej mi je bilo v veselje, zdaj mi ni več, zato se od vas poslavljam.

p.s. Risbo, količina svinca v nigariju, katerega analizo si objavil, je ogromna, tako da ti želim vso srečo in čestitke za pogum.



Zdravc

čakaj. Zdaj ko si napisal tisto kar se otroci učijo že v prvih letnikih gimnazije misliš,da si izpadel pameten? Glede na to, da sem s farmacevtskega področja nekaj o čistosti vem, če ne nebi prišel niti skozi prvi letnik FFA. Ne da se več debatirat...

Aja, pa še to. Zakaj že naj bil MgCl2 če ga pustiš na zraku in veže vodo učinkovitejši? Ker zveni ime bolj učeno?

masters

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti