Magnezijev klorid

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. okt 2011 7:08

Zdravc, meni se pa dozdeva, da je tebi Kalček (pre)huda konkurenca. Saj ti res ni verjeti, da si iz altruizma porabil čas za včlanjenje in pisanje negativne reklame (kar je običajno v takih reklamah, delaš tudi ti, kritiziraš nasploh, nič konkretnega pa ne daš od sebe). Daj, navedi vsaj spletne strani, kjer jasno piše (pa ne od nekih krnekih), kaj in kako je s tem izdelkom.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. okt 2011 17:50

Ježeš ježeš Zdravc, "...prisegam na čisti magnezijev klorid, pa še ta ni vsak dober"?????? Čisti magnezijev klorid je v vseh pogojih čisti magnezijev klorid in je ves, kar ga je na svetu, popolnoma enako dober ali enako slab. To ti pišem dobronamerno - ti pa, se mi zdi, tako ali tako nočeš razumeti. Ne torej drugim očitat reklame.

Sonja

Risbo  

član od: 2.10.2005

sporočila: 3

25. okt 2011 0:13

Zdravc,hvala za opozorilo.Ko sem kupil nigari v Kalčku še nisem vedel za ta forum in nisem bil seznanjen s podrobnostmi glede magnezijevega klorida. Zaupal sem vsebini napisa na ovitku nigarija, kjer piše,da so sestavine magnezijev klorid in minerali v sledovih. Šele po tvojem opozorilu sem šel na net, pa nisem nikjer dobil podatkov o žveplu. Nazadnje sem šel še na  internetno stran proizvajalca in dobavitelja tega nigarija-   http://www.organic.nl/pdf/57060.pdf, kjer so navedeni podatki o vsebnosti magnezijevega klorida (95%). Ne vem, zakaj ne bi zaupal tem podatkom.

Prosim te, če mi lahko posreduješ internetne strani, kjer si ti dobil  podatke.

Risbo

Zdravc  

član od: 23.10.2011

sporočila: 6

25. okt 2011 3:33

Risbo, zdaj sem porabil pol šihta, da bi našel internetno stran, pa je na žalost ne najdem več. Mislim, da je bilo nekaj podobnega kot www.japanese-nigari.components (ne prisežem) vendar mi sedaj vedno izpiše "Product no longer available" ali  "Page Not Found - Sorry, the page you were looking for could not be found."  Če jo najdem, ti sporočim. Mimgrede, stran, ki jo navajaš, http://www.organic.nl/pdf/57060.pdf, mi razen naslovnice ne odpre nič drugega (z izjemo štirih reklamnih linkov), tako da si nisem mogel ogledati podatkov, ki jih navajaš.

Rimljanka in limnol, mon dieu, mon dieu, ne razumem vajine jeze, a se niti ne trudim. Za informacijo, mislim (ma sem skoraj prepričan), da sem naredil Kalčku več prometa, kot ga bosta vidva kdajkoli, zato ne skakat do stropa, če kdo napiše ali misli drugače kot vidva. Zdaj pa moram it delat, če hočem, da bo kdo jutri bral časopise.

 

Zdravc

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. okt 2011 6:24

Zdravc (mislim, da lahko napišem v imenu obeh) - midva nisva midva, sva MIDVE, kar bi lahko, če bi bral primerno pozorno, lahko opazil sam. Ne moreš razumeti, čeprav se ne trudiš, pa četudi bi se, najine jeze, ker je pač ni.

Namen najinega pisanja prav gotovo ni v  reklamiranju česarkoli, verjemi. Če ti (še) ni jasno, čemu piševa, ti lahko razloživa.  

Bo dodala še kak stavek ali dva limnol, sem prepričana.

rimljanka

Zdravc  

član od: 23.10.2011

sporočila: 6

26. okt 2011 22:52

Rimljanka, pozorno branje si je treba zaslužiti, to ne pride samo po sebi, ni važno, če sta »vidva« ali »vidve«. Prej sem prišel v službo in na hitro preletel teh osem strani o magnezijevem kloridu na kulinariki. Presenečen sem ugotovil, »rimljanka« pet komentarjev, »limnol« sedem, o načinu zdravljenja, s katerim se niti slučajno ne strinjata in s katerim očitno nimata nobenih izkušenj. Ne samo da se ne strinjata, ampak se pri tem delata norca, zato mi ne rabiš nič razlagat, zakaj se oglašaš na tem forumu. Drugače povedano, pusti drugače misleče na miru, sploh če te nihče nič ne vpraša.

Zdravc

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

26. okt 2011 22:59

Naj skočim na povsem tehnično pomoč: zavohal sem vejico na koncu Risbojeve povezave in ta je kriva za to, da vodi v slepo ulico. Tukaj torej uporabna povezava: http://www.organic.nl/pdf/57060.pdf.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. okt 2011 23:11

Zdravc je napisal/a:

Rimljanka, pozorno branje si je treba zaslužiti, to ne pride samo po sebi, ni važno, če sta »vidva« ali »vidve«. Prej sem prišel v službo in na hitro preletel teh osem strani o magnezijevem kloridu na kulinariki. Presenečen sem ugotovil, »rimljanka« pet komentarjev, »limnol« sedem, o načinu zdravljenja, s katerim se niti slučajno ne strinjata in s katerim očitno nimata nobenih izkušenj. Ne samo da se ne strinjata, ampak se pri tem delata norca, zato mi ne rabiš nič razlagat, zakaj se oglašaš na tem forumu. Drugače povedano, pusti drugače misleče na miru, sploh če te nihče nič ne vpraša.



Zdravc

 

Madonca, so eni samozavestni, zdravkica - a si deklica ali fantek, nisem pozorno brala? To si je namreč treba zaslužit ---

mamamia

Zdravc  

član od: 23.10.2011

sporočila: 6

26. okt 2011 23:35

mamamia, enako velja tudi zate. Gora komentarjev, dvanajst, če se ne motim, pa nič pametnega nisi dala od sebe. Me nič ne čudi, da ne zmoreš pozorno prebrati teh nekaj vrstic, zato je ta komentar krajši.

Zdravc

Zdravc  

član od: 23.10.2011

sporočila: 6

27. okt 2011 2:19

Rimljanka, limnol in mamamia, lepo vas prosim, skoncentrirajte se in si preberte, kaj je napisal 666, dne 26. oktober 2011, 22.59.!

No vidite, to je konstruktivno pisanje, ne pa vaše natolcevanje, s katerim zmanjšujete ugled in verodostojnost temu forumu.

666, ne vem, kdo si, ampak hvala, da si odkril napako v linku, ki ga je navedel Risbo. Med malco sem si na brzino pogledal analizo in prebral napisano. Sedaj sem še bolj prepričan, da imam prav, ker se nisem odločil za nizko cenovni nigari, kajti prisotnost arzena v njem mi niti slučajno ni všeč. Tudi za količino količina svinca bi rekel, da je vsaj petkrat, če ne desetkrat višja kot v magnezijevem kloridu, ki ga sam uporabljam. Ne bom dal roke v ogenj, a bom zjutraj, ko pridem domov, pogledal na deklaracijo.

Za vsebnost magnezijevega klorida lahko že zdaj s popolno gotovostjo povem, da ga je v mojem 99,9%, medtem ko ga je v nigariju po tej deklaraciji sodeč, manj kot 95%. Koliko manj (94% ali 35%) to ni razvidno, ampak saj mi je vseeno. Ravno tako mi je vseeno, če se prodaja v 20 kilogramskih vrečah in na palete (na koncu koncev je nigari namenjen industrijski proizvodnji) in tudi če nima kosher in halal certifikata, bi pa pričakoval, da ima NOP-certifikat, sploh če je v Ameriki (poleg Japonske) res tako popularen, kot se govori.

Rimljanka, limnol (ki trdi, »čisti magnezijev klorid je v vseh pogojih čisti magnezijev klorid in je ves, kar ga je na svetu, popolnoma enako dober ali enako slab«) in mamamia, kaj je NOP-certifikat, si poglejte na netu. Zakaj bi se izneveru tradiciji, bom rajš navedu krneki, a ne, rimljanka!?

In kako se je vse skupaj začelo? Aja, odgovoril sem Risbotu, pa so dežurni borci, pardon, borke, takoj skočile na barikade in v boj! Za koga že? Niti sanja se mi ne!

Zdravc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti