Magnezijev klorid

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. dec 2011 12:39

Zeta, samo s kalcijevim karbonatom se zmanjševanje kostne gostote ne bo dosti popravilo. Če imaš osteoporozo, moraš k zdravniku. Le ta predpiše zdravilo, tudi kalcijev karbonat, zelo pomembno pa je, da zraven tudi kapljice D vitamina, saj ti ves kalcij tega sveta dosti ne pomaga brez tega vitamina. Dobiš navodila glede prehrane, gibanja in na tebi je, kako se trudiš. Sam kalcijev karbonat se dokaj slabo resorbira, tako da je potrebno kar več vedeti, če te doleti ta nadloga. Sicer pa osteoporoza ne boli, sploh ne dokler kosti ne postanejo precej porozne. Vse to govorim iz prve roke, zato mi lahko verjamete.

Pa Donat tudi dobro služi kostem in splošnemu počutju.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

28. dec 2011 12:46

, boga zeta...naor, čisto v redu si napisala, le ime ,  

lp

mzm

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

28. dec 2011 15:12

Hvala mzm, vidim, da si vse prebrala in opazila, da sem nabasala na številne napotke kje naj iščem informacije glede nabave in uporabe magnezijevega klorida, kako je z osteoporozo itd.

Pa samo oglasila sem se in res zelo na kratko odgovorila na vprašanje, ki ga je zastavila Tumaavgust, nisem se pa spuščala v podrobnejšo razpravo.

Glede osteoporoze sem ji tudi jaz svetovala, da ji po potrebi predpiše terapijo  zdravnik, ki bi ji poleg kalcijevega karbonata zagotovo napisal tudi D3 kapsulčke in primerno gibanje na svežem zraku.

Na, zdaj pa meni pošiljajo naslove, kje dobim vse informacije glede magnezijevega klorida, pa da je treba k zdravniku, če te napade osteoporoza.

Hvala vseeno, sicer pa, zaenkrat informacij v zvezi s magnezijevim kloridom ne iščem, osteoporoze pa, naor, na srečo nimam, sem opravila pred kratkim pregled. V zdravstvenem domu, tako da bi se, če bi bilo potrebno vsekakor obrnila na svojega osebnega zdravnika in se mu tozadevno popolnoma prepustila.

zeta

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

28. dec 2011 16:49

Zeta, se opravišujem za napako.

Lp

ATNES

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

28. dec 2011 17:01

Sploh ni problemov Atnes. Bolje dobiti informacijo, kot ostati brez nje. Malo sem se pa vendarle morala izpet in zjokat, a ne?

zeta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. dec 2011 21:24

Sem se samo oglasila v zvezi s kalcijevim karbonatom. Če ti ne rabiš, bo mogoče kateri prišlo prav. Vidim,da veliko žensk golta tablete, ne ve pa da mora zraven sodelovati tudi vitamin D. Sicer pa tele teme skačejo sem pa tja, nikoli se ne držimo čisto natančno glavne teme. Če sem te pa prizadela, pa prosim oprosti, ni bilo tako mišljeno.

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. dec 2011 16:21

Nisem užaljena naor, še manj prizadeta, ampak kot sem rekla, človek se mora kdaj pa kdaj malo zjokat-

Takole rečva eno generalno napotilo vsem, ki so malo že v letih ali pa so s slabimi geni prinesli nadlogo, ki se ji reče slabe kosti. Vsi, ki spadate v eno ali drugo kategorijo, odneste kosti k zdravniku. On bo natanko vedel in ukrepal, da se bo stanje izboljšalo ali vsaj ne napredovalo. Veliko se da pomagati z upoštevanjem navodil, zagotovo.

zeta

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. dec 2011 16:31

No, sem hotela še dodati, da ko bova pa medve tolk stare, da bo čas za akcijo, bova pa tudi šli. A ne, naor.

zeta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. dec 2011 16:49

Ampak zeta, ne jest teh manezijevih tablet preden se ne pogovoriš sz doktorjem.

Ni važno kaj je naor, ti se drži svojega.

nola

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. dec 2011 16:59

Nola!nolaaaaaaaa...

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti