Prekajeno meso

SonjaV  

član od: 25.5.2007

sporočila: 35

tema odprta - 6. apr 2011 15:38 | ogledi: 22.944 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

sem uporabila iskalnik, pa se ni izkazal :(

Mi lahko morda kdo svetuje, kako porabiti prekajeno meso. Ostala mi je še ena prekajena krača, ki jo moram čimprej porabiti, drugače bo fuč.

Ker nismo ljubitelji glodanja kosti, bi meso skuhala in obrala, potem pa morda naredila kakšne žepke iz listnatega testa, sam ne vem, kaj še dat v nadev ... Kislo smetano ali kisle kumare?

Vesela bom vsakega nasveta.

LP

SonjaV

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. apr 2011 15:46

Kaj pa če jo skuhaš v ričetu, s fižolom, narediš joto? Potem jo obereš in narežeš koščke in daš nazaj v eno od teh jedi.

Ali jo skuhaj kar tako in postrežeš hladno kot narezek, s hrenim in svežo zelenjavo.

 

Narediš jo lahko tudi v kakšni soalti: meso zrežeš na kocke, dodaš zelenjavo (kisle kumare, svežo papriko, stročji fižol...)

 

Narediš fižol s testeninami. Kuhano kračo dodaš v posodo kakih deset minut preden je jed gotova.

 

za nadem pa meso zgolj narežeš, dodaj malo hrena, pomešanega s smetano, popraj, in nadev je nared. Krača je dovolj okusna sama od sebe, ne potrebuje veliko dodatkov, da bodo slani žepki okusni.

Če še vedno ne veš, kaj z njo, jaz jo z veseljem pojem, kuhano ali pečeno ...

 

Mamamia

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

6. apr 2011 16:09

SonjaV, še ena ideja za nadev, če vam je okus "premočan": primešaj kuhani in narezani krači nekaj osvežilne zelenjave, na primer sladki janež, nalistan, dušen z olivnim oljem, morda kakšna začimba, ki vam je všeč (čeprav meni najbolj paše le sol in poper).

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. apr 2011 16:53

Kaj pa če bi ga dala v skrinjo?

 

Vanja

SonjaV  

član od: 25.5.2007

sporočila: 35

7. apr 2011 8:07

Vanja, jo moram zdaj iz skrinje vzet, drgač bo fuč. mišzmoke in mamamia, hvala za predloge. Še posebej mi je všeč kombinacija s hrenom in mislim, da jo bom preizkusila. Poročam, kako se bo obneslo. Če ne bo šlo drgač, bom pa prosila za tvoj naslov, mamamia, da ti jo pošljem :D :D :D :D :D :D LP SonjaV

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2011 15:13

SonjaV, zapaničarila si pa tako, da sem bila prerpičana, da če ga ne boš uporabila to minuto, bo romalo v smeti.

Vanja

SonjaV  

član od: 25.5.2007

sporočila: 35

8. apr 2011 7:46

:D :D :D :D :D Ah, ne ... tako se pa spet ne mudi... Sam se valja po skrinji že en čas ... Bom drugič bolj pazljivo izbirala besede ;) SonjaV

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2011 10:47

Tisto meso lahko uporabiš za naslednje (recimo, da se da to vseeno razrezati na več kosov)

- quiche (ni ravno lorraine, ampak ni daleč od tega)

- paello s kračo (itak dajo ponavadi notri nekaj svinjskega tudi v Valencii, skratka boš kar v stilu)

- spečeš poletno, oblikujše rezine, potem pa delaš tapas in kombiniraš svinjino s kislim, z zelenjavo itd...

- meso pečeš na nizki temepraturi v sadno-zelenjavni posteljici (če pokriješ zadevo s pomarančami, bo sploh super), pa če še malo posuješ s trsnim sladkorjme, bo pa še boljše.

Hope this helps.

Vendelina jr.

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

11. apr 2011 18:29

Če ga še nisi porabila, ga boš prej kot v štirinajstih dneh lahko prav zagotovo, da se ti ne bo več valjal po skrinji. Tudi izgovor bo imeniten, prihaja velika noč, ki je več kot dober razlog za kuhanje krače in priprava žegna, kjer naj ne manjka prekajeno meso.

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti