Ema 2011

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

28. feb 2011 19:45

No ja, ampak tudi če bi Severina želela izpeljati tak evil plan, kako nas dokončno uničiti, bi ji na poti še vedno stali častni borki za pravice slovenske glasbe v podobi Darje Švajger in Mojce Mavec ... potem pa seveda še garda slovencev, ki je konec koncev glasovala za zmagovalko. Sploh pa glede na lanske izbrance (in še kakšne v preteklosti) lahko Severina sama vidi, da znamo povsem brez njene pomoči na Evrosong poslati največjo traparijo, kar se da (Podalpski Kalamari, Karmen Stavec, Duo Platin itd itd) in si uniči vse potencialne možnosti za zmago. tunna http://titabota.blogspot.com/

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

28. feb 2011 20:05

JanisJoplin je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

 

Samo mimogrede, a med pevci oz. nastopajočimi te pa ne motijo?



rimljanka



Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 28. 2011 17:00



Ja, tudi med nastopajočimi me motijo. Ampak a noben ni pomislil, da Hrvaška prav tako tekmuje na Eurosongu in je bila torej v žiriji pripadnica naše tekmice? Torej bi lahko tako teoretično kot praktično glasovala za tisto pesem, ki se ji zdi najslabša, da bi s tem zmanjšala konkurenco (no, morda je zato April prišla v finale)?

JanisJoplin
O madona, cele teorije zarote, tvoje razmišljanje se ne sklada ravno z nickom ki ga nosiš.

Commis débarrasseur

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. mar 2011 9:16

Pogledala nekaj clipov eme na YT.

Nacionalka je zložila čisto gledljiv šov. Jasno, da je s tem aktivni del slovenskega nacionalnega telesa rahlo hendikepiran, ker sedaj ni štofa za pljuvanje, pohvala gre pa težje na plano pri nas.

Zmagovalna pesem me ravno ne dela srečne in med poslušanjem mi ne gre ravno srh po telesu, ampak vse skupaj se da poslušati. Recimo, da je še veliko prostora za izboljšavo, osnova je pa kar okej.

Pa še prvič sem videla ekstenzije, ki dejansko funkcionirajo

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. mar 2011 9:37

Mimogrede, tujci med nastopajočimi: pa saj to je običajna praksa. Tereza Kesovija je že pred 30 ali 40 leti nastopala za Moncao, pa kaj?

Mamamia

mamamia

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

1. mar 2011 9:39

Na kulslo je trenutno malce debate o Montserrat, Freddiyu in njuni Barceloni. Če pogledate kako pojeta..... res z srcem. In da se v Sloveniji pojavi tak pevec ali pevka in nastopi na emi in potem na eurosongu.....ma ne eno leto, deset let zapored zmaga. Moje skromno mnenje. janko1

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

1. mar 2011 9:47

JanisJoplin, kaj pa rečeš na to, da bo pela Maja na Eurosongu v angleščini?

Meni bi bilo bolj všeč, če bi pela v slovenščini (itak je ne razumem kaj poje), zdaj ko bo pela v angleščini, se bo vsa Evropa spraševala kateri za vraga je ta jezik

Mal sm zlobna vem, ampak punca bi lahko mičkeno manj skozi nos pela, da bi se jo kaj razumelo...

saša

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. mar 2011 9:54

Če me že ravno vprašaš-meni bi bilo bolj všeč, da bi vsak tekmovalec pel v svojem materinem jeziku. Je pa res, se strinjam, pri Maji je itak vseeno, jaz razumem ene 5 besed, ki jih zapoje Mamamia, če je vseeno, kdo nastopa, zakaj se potem grejo tekmovanje po državah? Res ne vidim smisla. Potem naj se pač prijavijo katerikoli pevci direkt na Eurosong in to je to. JanisJoplin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. mar 2011 9:59

jj, meni je popolnoma vseeno, kaj se dogaja, kdo za koga poje, v kakšnem jeziku --- sprejemam, da je vse možno, ker je Eurovizija ali EBU ali kdor koli že sprejel(a) taka pravila. Torej da lahko pojejo v različnih jezikih, da lahko neko državo zastopa tudi kdo drug in ne le pevci iz te države in mi vse skupaj res "dol visi", kot rečemo na Štajerskem.

Možnost nastopanja za drugo državo sem omenila, da se ne bi zgolj mi Slovenci zgražali, ker na naši emi nastopajo tujci.

Mamamia

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. mar 2011 10:16

JanisJoplin je napisal/a:

Mamamia, če je vseeno, kdo nastopa, zakaj se potem grejo tekmovanje po državah? Res ne vidim smisla. Potem naj se pač prijavijo katerikoli pevci direkt na Eurosong in to je to.



JanisJoplin
V prvi vrsti naj bi bila to še vedno zabava in potem glasba, tekmovanja in nacionalnih interesov sam ne vidim v nekem tv šovu. Saj je v nogometu isto, nekateri vidijo v njem nacionalni interes, nekateri radi pogledamo dober fuzbal, tu se razlikujemo. Da ne govorim o klubskem nogometu.

Glasba in šov naj bi kakorkoli je že zastavljen in kakršna so pravila združeval evropsko gledalstvo.

 

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti