Oblačilni report pomlad poletje 2011

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. sep 2011 12:34

Evo, ta mi je bila všeč, sicer pa obožujem Olbrish torbice.

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

30. sep 2011 23:14

Mandarina Duck je zelo lep model, samo barva je malo komplicirana ...

Čarli08

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

3. okt 2011 11:15

Pozdravljene

 

Na spletu sem zasledila te škorenjce http://piperlime.gap.com/browse/product.do?cid=72382&a

.. in so me navdušili

 Žal pa nikakor ne morem kupit čevljev brez pomerjanja, saj je moja noga vse prej kot "po jusu" (visoka nart in široka meča, kar je pri škornjih še posebej problematično). Je katera morda zasledila to znamko v Sloveniji? Ali pa če mi lahko da katera kakšen namig, kje bi lahko kupila podobne škornje. Predvsem za nošnjo na krila jeseni (in pozimi), z zmerno peto in malo bolj konkretnim podplatom (da ne zamrznejo noge pri krajšem sprehodu).

Včeraj še kopanje na slovenski obali, danes pa brskanje za jesensko obutvijo.

Za vsak nasvet vnaprej hvaležna!

LP, Katja

KetyP

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. okt 2011 16:18

Slovenija že nekaj časa poskuša dobiti Gap, ampak oni nekako slabo prodajajo vzodno od Milana (kao, trg ni zadosti velik). Glede širokih škornjev (sama imam obratni problem) težko kaj pametnega rečem: se mi zdijo Zarini škornji zelo široki, pa Vagabondovi (v Humanicu), pa tisto, kar prodajajo v Massu, se zdi meni vse po vrsti obupno široko.

 

Sicer pa tematike za oblačilne sezone od septembra obdelujemo na blogih.

Vendelina jr.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. okt 2011 19:46

KetyP je napisal/a:

Pozdravljene

 

Na spletu sem zasledila te škorenjce http://piperlime.gap.com/browse/product.do?cid=72382&a

.. in so me navdušili

 Žal pa nikakor ne morem kupit čevljev brez pomerjanja, saj je moja noga vse prej kot "po jusu" (visoka nart in široka meča, kar je pri škornjih še posebej problematično). Je katera morda zasledila to znamko v Sloveniji? Ali pa če mi lahko da katera kakšen namig, kje bi lahko kupila podobne škornje. Predvsem za nošnjo na krila jeseni (in pozimi), z zmerno peto in malo bolj konkretnim podplatom (da ne zamrznejo noge pri krajšem sprehodu).

Včeraj še kopanje na slovenski obali, danes pa brskanje za jesensko obutvijo.

Za vsak nasvet vnaprej hvaležna!

LP, Katja



KetyP

 

Jaz takih škornjev vidim v vsaki trgovini ogromno. Vsaj meni se zdijo zelooo podobni.

JJ

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

6. okt 2011 18:13

Katja,

smola, ker si si izbrala obliko, ki se mora resnično prilegati, če ne, je videti grozno. Se bojim, da boš težko kaj dobila, če imaš res bolj močno nogo -  vem iz lastnih izkušenj, sicer se pa zimo v gležnarjih tudi lepo preživi. Kaj pa o škornjih po meri si že razmišljala?

Sonja

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

18. okt 2011 11:40

Decembrsko večerno-poslovno srečanje. Premišljujem o obleki... Sem športen tip. Visoke pete - ne; verjetno bom iskala rdeče čeveljčke s 3, max. 4 cm petko...

V mislih imam...malo črno obleko. Ampak da ne bo klasika...(imam večje prsi in tudi malce trebuščka, vendar vse še v "okusnih mejah" (hihi)), bi jo morda spremenila v temno sivo in pod prsmi rdeč pasek, tanek, pa rdeče čeveljce... ali pa morebiti oblekica do vključno s prsmi v drugi barvi kot spodnji del... (sivo-črna kombinacija). Pa turški ovratnik s prehodom v V izrez, da se nakaže  "joškov graben"...

Kdo proizvaja take normalne (v cenovnem razponu nekje okrog 100 evrov) oblekice? Kje je največja ponudba?

Naša periferija tega ne premore...

Ali je boljše dati to šivati, glede na to, da sem si "model" zamislila?

 

Hvala za vaša razmišljanja.

 

 

 

Desanka

Jaroslav Ferle - Štefan  

član od: 10.12.2007

sporočila: 1

18. okt 2011 13:50

 Včasih, ko sem bil še mlad in smo skupaj gnali belčke v beg sem nosil poflodrano partizansko uniformo bolj ponosno, kot kasneje oficirsko JLA. Zdaj pa nosim samo še zguncano pižamo, ker so mi cenjeno bralstvo po paril letih čisto noge odpovedale. Končno so mi pa po dolgih letih spet uštimali internet in zdaj s pomočjo moje lepe mlade šestdeset letne medicinske sestre Francke lahko spet pišem na vaš cenjeni forum. Pozdravljam vas in se vam bom zagotovo še oglasil.

 

V borbo 14. juriš.

Jaroslav Ferle - Štefan

Sporočilo je spremenil(a) Jaroslav Ferle - Štefan dne 18.okt 2011 13:51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. okt 2011 14:46

V borbo 14. juriš - naj se razlega prek sveta ...


dobrodošel na Kulslo.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. okt 2011 14:51

Desanka je napisal/a:

Decembrsko večerno-poslovno srečanje. Premišljujem o obleki... Sem športen tip. Visoke pete - ne; verjetno bom iskala rdeče čeveljčke s 3, max. 4 cm petko...

V mislih imam...malo črno obleko. Ampak da ne bo klasika...(imam večje prsi in tudi malce trebuščka, vendar vse še v "okusnih mejah" (hihi)), bi jo morda spremenila v temno sivo in pod prsmi rdeč pasek, tanek, pa rdeče čeveljce... ali pa morebiti oblekica do vključno s prsmi v drugi barvi kot spodnji del... (sivo-črna kombinacija). Pa turški ovratnik s prehodom v V izrez, da se nakaže  "joškov graben"...

Kdo proizvaja take normalne (v cenovnem razponu nekje okrog 100 evrov) oblekice? Kje je največja ponudba?

Naša periferija tega ne premore...

Ali je boljše dati to šivati, glede na to, da sem si "model" zamislila?

 

Hvala za vaša razmišljanja.

 

Malo črno obleko si kar zamisli v svoji garderobi. jaz imam eno novo od lani, kupila sem jo v Peek&Cloppenburg, malo na sto evrov je stala, iz hvaležnega, kvalitetnega materiala. Ima tiste zelo široke naramnice oziroma brez rokavov, in oglat izrez, kroj je tak, da skrije trebuh (ker sem trebušasta).

Obleka brez rokavov mi je bolj praktična zaradi kombinacij z bolerom ali kakšnim suknjičem, kar lahko tudi kombiniraš zraven, sama sem bolj pristaš šalov, rut ali lahkih ogrinjal (bolj ali manj svečanih, odvisno od priložnosti). In potem kombiniraš barvo čevljev z barvo dodatka k obleki. Če si trebušasta, bi se jaz pasku izognuila.

 mamamia

 

 



Desanka

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti