Česen

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

tema odprta - 12. nov 2010 15:28 | ogledi: 5.573 | odgovori: 3

Ali kdo pozna način shranjevanja česna? Namreč v jeseni sem nabavila domači česen v malo večji količini, sedaj pa sem ugotovila, da se je začel malo sušiti oz. rjaveti. Slišala sem, da je možno, da se stroke shrani v olju, kisu oz. vinu. Na misel mi je prišlo tudi zamrzovanje. Zanimajo me vaše izkušnje.

Hvala vam in lp

oliva

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. nov 2010 16:18

Lahko ga zamrzneš.Jaz tako naredim kadar imam večjo količino.Olupim narežem na kockice in zmrznem v plastični posodici.Isto naredim s čebulo.Režem in sekljam pa to z tistim mini rezalnikom iz druge teme.

Najbolj mi je to všeč za čebulo saj je tako prej pripravljena za kuho.

kriznana

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

12. nov 2010 17:38

Jaz pa česen olupim na stroke in jih kar cele dam v steklen kozarec napolnjen z olivnim oljem, zraven dodam še malo nasekanega peteršilja, ter vse skupaj dam na hladno v temen prostor, recimo v klet. Imela ga boš svežega celo leto, pa nič ne bo postal mehki- poskusi GOGICA

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

14. nov 2010 18:02

Hvala obema. Sem že poskusila zmrzniti in tudi dala v olje. Pa da vidimo. lp oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti