Praznično pecivo 2010

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. nov 2010 21:05

Kako spraviš testo v oni pekač za rognjiče? Ali je treba prav tako rezati enake dele testa in jih malo posvaljkati, da gredo noter? V tem primeru nekako ne vidim nobene prednosti. Lahko poveste tiste z izkušnjami, kako vse skupaj izgleda?

tulka

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

18. nov 2010 21:26

Tulka, sicer nimam tega pekača doma, ampak kolko se spomnim iz debat, s tisto gladilko ki je poleg, spraviš testo v te luknjice za rogljičke.

Petya

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. nov 2010 4:53

Mizarka, pri glazurah je treba biti posebej pazljiv, da se dobro strdijo oz. osušijo in nato je treba piškote posebej skrbno shraniti, da se glaszura ne obtolče (plast piškotov, pa plast peki papirja in tako naprej do kler nis vse lepo spospravljeno)

Meni se najbolje obnese bela ali nato obarvana glazura iz sladkorja v prahu in malo limoninega ali pomarančnega soka, ker se res strdi.  Za čokoladno sem pa lani probala jedilno čokolado + malo kokosovega masla - pride taka tekoča glazura, ki jo lahko tanko namežeš na kekse in se tudi zelo strdi, da se potem ne paca.

Pa mislim, da si ti toliko izurjena članica da vse to že veš, mogoče pa bo kateri prišlo prav.

Glede modelčka za vaniljeve rogljičke pa meni nekako ne gre da so vsi rogljički tako zelo enaki, ker mi potem izgledajo nekako preveč "industrijsko", tako da sama še naprej veselo svaljkam, ker so nam taki bolj všeč. Takih se tudi spomnim iz svojega otroštva in ko se človek izuri, mislim da kar gre.

Veselo peko

tedyka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. nov 2010 13:19

V  pekač za rogličke nanašaš maso s karto. Meni ta sistem ne deluje ravno najbolje.Rogljički imajo nek oster pregod-ne vem kako naj rečem, zgornji del je lep zaokrožen spodnji pa popolnoma raven.Pri rogljičkih delanih na roke so tako lepo zaokroženi.  Meni nikakor ni šla peka rogljičkov in sem si kupila pekač.Uporabila samo enkrat. Sedaj jih delam na roke in mi še kar gre, pa tudi hitro je.

Iz pekača delujejo čisto industrijski.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. nov 2010 13:23

O nisem videla da je že Tedyka odgovorila z istimi besedami.

Pa hvala še za odgovor na moje vprašanje.Res da veliko pečem, ampak se izogibam glazur.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

19. nov 2010 16:23

Ker je tema ravno o piškotih naj vam povem, da sem v Državni Založbi kupila brošuro z naslovom Najboljši piškoti od Kmečkega glasa. Veliko uporabnih receptov. Pri vsakem piškotu je slika zraven. Obsega 150 strani in stane 12,50 E. Meni je zelo všeč in mogoče bo kateri prav prišla. V knjigi vidim , da je že drugi ponatis. martina

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

19. nov 2010 20:06

Že par dni neuspešno iščem po trgovinah garam masalo ( rada bi naredila mešanico za kavico za pocrkljat iz baze). Morda katera ve kje bi se jo dalo dobit?

 

Hvala za odgovor in lp,

Petya

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. nov 2010 21:19

Petya,

pred časom sem jo kupila na ljubljanski tržnici, vendar žal ne vem več, v kateri trgovinici - v eni od tistih z zdravo prehrano.

tulka

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

19. nov 2010 21:23

Hvala Tulka, bom v MB še v teh trgovinah pogledala (jih moram še najt, hehe).

Petya

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

20. nov 2010 11:47

wau, v Krškem smo dobili Mueller in trenutno Nutela po 1,79e lojzella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti