Kitchenaid

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

24. sep 2012 21:35

Ti wati so tudi mene ZELO begali. No na koncu sem kupila Kitchenaida, ker mi je bil lepši od Muma. Že prej sem si prebrala mnenja o teh watih, vsi so trdili, da se tega ne da primerjati in da ti wati ničesar ne pomenijo zaradi načina mešanja. Zdaj, ko imam tega lepotca, res ne vem, zakaj sem delala tako paniko okoli watov. Meni se zdi, da dela super. Še ponavadi ga uporabljam največ na drugi hitrosti; se mi zdi, da je že kar dovolj, do četrte zelo redko pridem.

Pingvin

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

25. sep 2012 15:49

Tudi mene watti pri Kitchenaidu niso prevzeli.Pri nakupih si  vedno  preberem  mnenja kupcev ,najlazje je to na amazonu. Moj nakup se je koncal z Cuisinartom,ki ima 800 W in nizjo ceno kot Kitchenaid. Z nakupom sem izjemno zadovoljna in masina dela odlicno ze nekaj let.

http://www.amazon.com/Cuisinart-SM-55BC-2-Quart-12-

Pozdravcek!

 

 

 

daabul

NatašikaC  

član od: 1.4.2011

sporočila: 29

28. mar 2013 18:06

jaz sem zelo zadovoljna uporabnica Kitchenaida, nemorem brez njega... On je moj super ferari.

 

mam pa drug problem... rabila bi še eno skledo. imam sicer dve samo je ena steklena in je teška ko hudič. Imela bi to klacično z ročajem. veste kako bi prišla najlažje do nje? Kje naročit?, Kje kupiti? Nevem če se mi glih iz tujine splača naročat samo skledo? kaj menite vi?

 

hvala

NatašikaC

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

7. maj 2013 15:44

Živjo, imam vprašanje glede kitchenaida: sem v dvomih glede vatov, 300 vatov  - ali je dovolj močan? Je ok za mesenje malo težjega kvašenega testa? Ima morda kdo tega planetarnega? Kakšna je razlika med njim in navadnim iz Artisan serije?

 

Hvala za vse odgovore!

 

 

Saša

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. maj 2013 17:03

Na youtube so primerjave. 

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

7. maj 2013 17:23

Sashika..jaz imam KitchenAid točno,z planetarnim mešanjem 1 teden..so se moji dali skupaj in mi ga kupili za  tapata  rojstni dan ..Tudi oni so omahovali glede teh vatov med Boschom in Kenwoodom..toda kot sem laično razumela je odvisno od prenosnikov.Sem pa takoj zamesila kruh in 1,2 kg moke in je zamesil fenomenalno ga..Pazit moraš da ne daš vse moke naenkrat.Prvo sem dala 1 kg moke ,kvasec,delno tekočino..potem dodala še preostalo moko in tekočino po občutku.Pustila sem ga vzhajat ker v posodi.Nato sem sprobala še sladico.10 beljakov takoj in zelo trdo stepe,tako da konec tedna je na vrsti torta Pavlova,rumenjake z sladkorjem pa je zamesil v belo puhasto kremo.

Zelo sem zadovoljna z njim,sploh ker je mehanski..ne pa digitalen..debata(moška) pri mizi je bila da mehanika je boljša.

Priporočajo največ 1,2 kg moke za kruh oziroma 1 kg polnozrnate.Kruh gneteš na 2.

Vrtejbenka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. maj 2013 18:07

Juhuhu, kakšne barve je?? 

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

7. maj 2013 18:08

Vrtejbenka, hvala za tele izkušnje iz prve roke!

 

@bannanna, toliko sem že guglala, in brala primerjav po internetu, da sem že rahlo zmedena 

Saša

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. maj 2013 18:08

A to pomeni cca 1,2 kg moke pa ene 600-700 ml vode pa je to skor dve kili mase? 

delala sem predvčerajšnjim masleno štrudlo iz pol kg moke, mehka masa, pa je mum skoraj dušo spustu... sem se ga usmilila in končala na roke, ker nisem mogla poslušat škripanja in prestavljanja po pultu. 

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 07. 2013 18:09

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. maj 2013 18:18

Najbolj zoprna zadeva, ki jo mesi moj KA Artizan serije je Valizerski kruh iz baze. Vanj stresem 1 kilo moke naenkrat, vode je 8 dl, meša na 4 ali 6 celih 10 minut in priznam, da mu je malo toplo.  Ne glede na to, kaj delam, vedno pustim testo vzhajati v posodi, kot Vrtejbenka. Zakaj bi še eno mazala?

Aja, navodila čitam samo takrat, ko vse ostalo (logika) odpove. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti