Piščanec

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 1. nov 2010 8:05 | ogledi: 11.122 | odgovori: 29

Rada bi spanirala piščančje kose in jih popekla v olju. Koliko časa jih moram, da ne bodo krvavi in na kakšnem olju?

beki

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

1. nov 2010 8:10

Piščanec se peče na zmernem ognju. Prvo segreješ olje na malo več plina oz na višji stopnji toplote, pol pa zmanjaš na zmerno temperaturo in daš pečt kose piščanca. če bo prevroče olje, se bo na hitro zapekla skorjica notri bo pa še surov. da je pečen preveriš tako, da zapičiš v kos mesa vilice in pritisneš z njimi, da priteče iz mesa bister "sok", tako veš, da je pečeno. Če je " sok" moten, pol še ni pečeno. Lahko pečeš na rastlinskem ali olivnem olju. Najbrž na še kakšnem, odvisno do navade. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 01.nov 2010 08:11

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. nov 2010 8:54

Vse cvrem na Friviti in podobnih mešanicah, kjer je dodano arašidovo olje. Menda taka olja bolje prenašajo višjo temperaturo.  Uporabim pa olje večkrat, gledam le, da se ne mešajo okusi - recimo na olju od piščanca ne bi cvrtla krofov, obratno pa že. Pa tudi pomfrit  brez predsodkov cvrem v istem olju, kjer sem prej cvrla piščanca.

Olje segrejem nekoliko bolj, kot za krofe: se pravi, ko pričenjajo ob leseni kuhalnici uhajati mehurčki, pustim na močnem plinu še minuto-dve. Potem zmanjšam, da rahlo brbota. Če so cela bedra in cel prsni kos, cvrem na vsaki strani 10 minut.  Manjše kose ustrezno manj.

Nikoli za pohanje ne vzamem zamrznjenega piščanca. Pri teh pri sklepih rado ostane surovo meso ali kri, ali pa se sicer v redu speče, ampak pečeni ostanki krvi ob kosti tudi niso ravno najbolj vabljivi.

Cila

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. nov 2010 9:08

Na kratko: za cvrtje uporabim samo prsni koš in bedra, kosom odstranim kosti in kožo, cvrem pa na mešanici pol olivnega olja in pol kuhanega masla. Kadar pripravljam večjo količino, si stvar poenostavim tako, da vse skupaj zložim v pekač na peki papir, obilno poškropim z olivnim oljem, spečem v pečici, med peko pa enkrat ali dvakrat obrnem. Žlička rdeče paprike, žlica starega naribanega parmezana ali nekaj žlic sezama v drobtinah pripomorejo k lepši barvi in boljšemu okusu panirane skorjice. lp, proxima

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

1. nov 2010 9:32

zanimiva je tudi panada, v katero dodamo par zlic mletih orehov....ponavadi to za cvretje sira uporabim sicer trimix

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

1. nov 2010 10:22

Piščanca v kosih pečem (na dunajski način) na olju in to vsak kos 10 minut na eni strani in 10 minut na drugi strani. Meso je vedno pečeno. Najbolj okusno je, ga paniram v sezamu, jajcu, moki, pecilnem prašku. Migla

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. nov 2010 10:43

Vse  cvrem na kuhanem maslu. V panado dam poleg krušnih drobtin lešnike ali mandlje in parmezan

nola

neznan uporabnik

1. nov 2010 10:50

Cvrem v olju oz. maščobi, ki jo imam takrat na voljo. Tudi v mešanici olja in svinjske masti, olivnem olju in maslu, navadnem olju....edino v bučnem olju še nisem cvrla.

Povprečno velike kose piščanca s kostjo vred pečem na vsaki strani od 7-10 minut. Najtežje mi je bilo zadeti pravo temperaturo maščobe, a se s treningom tudi to doseže.

Včasih ob kosti (predvsem pri bedrih) zarežem skozi meso, pomaga, da je  meso bolj prepečemo. Menda.

V ne do nezavesti stepeno jajce  kanem nekaj kapljic mleka, je potem skorjica bolj nafrfuljena, drobtine z dodatki ali brez pa fino pritisnem na meso, da ne letijo dol in se olje ne žge. Pravzaprav kar pošteno otresem kos paniranja in kar pade dol, pade dol takoj.

Na, zdaj se mi pa že sline cedijo!

japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. nov 2010 11:07

Proxima in nola, ali maslo same prekuhate oz. skuhate al takega že kupite????

lp

cervus

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

1. nov 2010 11:20

To kuhano maslo tudi mene zanima, Hvala.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti