Davek na npremicnine( poskusni izracun)

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. okt 2010 19:55

Poglejva takole, Trixi.

Ne spremeniš podatkov, ker ti tako ustreza. Pozabiš, da davkarija vedno pozove, da je potrebno popraviti podatke, ki so podlaga za odmero davkov. Najbrž ni treba pripovedovati, kaj se zgodi potem.

Iz nekega razloga postane nepremičnina predmet prenosa, prodaje. Vrednost za davkarijo 1.000, ti pa prodaš za 10.000€. Razlika pomeni osnova za davek na dobiček !

Najbrž bodo tudi zavarovalnice jemale tako določeno osnovo, tu pa ni treba kaj dosti pojasnejvati.

Ko takole pomisliš, ima vsaka palica dva konca.

Le da ti uporabljaš internet in boš izvedela kaj novega, je pa veliko ljudi, ki ne bodo nič popravljali in imajo lahko težave.

Se mi pa čedalje bolj zdi, da je bil nek vodja projekta preveč šlampast in da ta javna uprava le naredi tistega, za kar jo plačamo s taksami in davki v teh postopkih.

F r i n a

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. okt 2010 21:20

Ne boste verjele, toda midva z možem sva dobila izračun s katerim se skoraj strinjava. Res pa je, da sva se ob popisu nepremičnin potrudila, prebrala navodila in dala ustrezne podatke. Prav tako imava urejeno vse na katastru in v zemljiški knjigi. S tem se baham zato, da ne bo videti vse tako črno. Kar mravljinci so mi šli po hrbtu sinoči ko sem poslušala Slaka, ki bi na vsak način rad spravil vse Slovence na ulico s tendencioznostjo svoje oddaje. vikica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. okt 2010 20:27

vikica je napisal/a:
Ne boste verjele, toda midva z možem sva dobila izračun s katerim se skoraj strinjava. Res pa je, da sva se ob popisu nepremičnin potrudila, prebrala navodila in dala ustrezne podatke. Prav tako imava urejeno vse na katastru in v zemljiški knjigi. vikica

Enako!

Cila

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

11. okt 2010 19:47

Včeraj se je pri nas razvnela debata o tem salamenskem davku,kar na lepem mi je samo to jasno,da mi ni nič jasno. Ali mi prosim lahko kdo razloži ali se deleži za vrednost nepremičnine seštevajo? Z možem sva lastnika vsak polovice hiše,ali je zdaj hiša vredna 50.000 eurov ali 2x toliko?? lep večer vsem jesen

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. okt 2010 21:25

Na vsakem izračunu je vrednost celotne nepremičnine oz. hiše, ne glede na število lastnikov. Tako npr.: žena dobi enako vrednost kot mož (vsak 100.000 EUR), kar torej pomeni, da je njuna hiša vredna 100.000 EUR. Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 11.okt 2010 21:30

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

11. okt 2010 21:53

O strela, potem je naša hiša vredna le 4.500eur in ne 9000. ATNES

VALENTINA2  

član od: 1.8.2007

sporočila: 34

12. okt 2010 10:50

Od kod osnove za vrednotenje nepremičnin. Primer: hiša, stara 55 let, v slabem stanju, vrednost preko 33.000 eur; zemljišče, velikosti le cca desetino ekvivalentnega zemljišča (dve parceli ena ob drugi), s tem, da je manjša parcela vredna veliko več, kot večja parcela ipd. Skratka, kje preveriti vrednosti pred vložitvijo ugovora. VALENTINA2

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

12. okt 2010 16:35

Pri nas je pa ena ušiva kapelica velike 2 koraka krat 3 korake 35.000eur. Kje je to logika... Mogoče zaradi lesenega kipa, ki ga je itak črv že vsega pojedel..

 

Lp, Saša

Mir in dobro!

kozamurnik

sporočila: 2311

12. okt 2010 17:39

Ponovno sprašujem: koliko se od te ocenjene vrednosti plača davka? Recimo, da ima nekdo nepremičnine ocenjene na 200.000 evrov. Koliko bo moral plačati davka-približno-,ker je baje razlika od občine do občine? murnik

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

12. okt 2010 18:10

No pri nas pa je do meni sicer smešne napake prišlo, saj je na stavbi, ki je bila ob popisu nepremičnin ruševina napisan lokal, v velikosti 10 kvadratnih metrov, brez vode, brez kanalizacije in brez elektrike, ima pa izložbeno okno. Naj poudarim,da tudi danes tu ni lokala, le garaža. še bolj smešno pa je, da na isti parcelni številki tudi lokal v velikosti 38 kvadratnih metrov, prav tako brez vseh priključkov, ki pa je v lasti že 7 let pokojnega soseda, ki je bil nekoč lastnik te parcele. Po njem jo je podedovala njegova sestra, mi pa smo jo od nje kupili. Njegov pa je le lokal, parcela pa je naša. Od kod ti podatki nimam pojma, saj smo v zemljiški knjigi edini lastniki parcele, lokal pa tudi nikoli ni stal na tej parceli, saj je bilo to prej gospodarsko poslopje. patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti