Davek na npremicnine( poskusni izracun)

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. okt 2010 7:06

Meni se je vedno zdelo, da je davek na premoženje, kamor spadajo nepremičnine, pošten davek. Imaš in daš državi.

Na drugi strani imaš recimo davek ( dohodnino) na plače ( prejemke iz delovnega razmerja). Plače delodajelec ne plača, ti pa si zavezanec.

Vse informacije v zvezi z vrednostjo so tako bizarne, da ne verjamem več v noben pošten izračun. Si predstavljate koliko tisoč ljudi ne razume obračuna, ne zna vnesti inline popravkov in bodo nekega dne ugotovili, da so ugovor zamudili. Tu vlečem paralelo z izbriasanimi. Tudi tu je šlo za osebne pravice, pravice do pritožbe.

Najbolj me pretrese dejstvo, da državna uprava ni sposobna sestaviti nekega splošnega obvestila,ki bi bil pregleden razumljiv in je celo tisto pisanje zmazek. za katerega bo večino ljudi moralo poiskati pomoč , ali pa vsaj nekoga, ki bo pojasnil.

Tule moram povedati še nekaj: že nekaj mesecev se v neki zadevi borimo, da bi ta država, konkretno gre za CSD, pojasnila, zakaj oseba, ki ima v lasti večino 55% od 9,1ha zemljišč, od tega polovica gozda, druga pa , ohoho kmetijska površina, ki ga ne obdeluje, ga daje brezplačno v najem, v 8 uradnih dokumentov napiše podatek, da nima ničesar do tega, da ni nobenega dohodka ( katasterski dohodek kar izpustijo). In ta oseba dobiva: denarno socialno pomoč, brezplačno pravno pomoč, državno pokojnino ( nikoli niti zdravstveno zavarovana), oprostitev vseh sodnih taks,pakete Rdečega križa v povečanem obsegu. Nasilno vseljena v tujo hišo, kjer ne plačuje ne najemnine, ne elektrike, ne vode, ama prav nič. Odvetnica trdi, da je upravičena do brezplačnega bivanja v hiši, čeprav nima nobene pravne osnove.

VSe to preverja država, ki preganja vse matere, ki so pozabile prijaviti študentsko delo svojih otrok in morajo pod izvršbo za leta nazaj vračati preveč socialnih transferjev.

Gornji primer kaže, da država ni sposobna oceniti vrednosti premoženja, da tudi ne preverjati ( tožilec je zavrnil  ovadbo zaradi goljufije, predsednica sodišča bojda nima možnosti vpliva, socialna inšpekcija raziskuje) in mi grejolasje pokonci ob misli, kaj se utegne primeriti ljudem, ki zaradi neukosti ne bodo posegli v napačne odločitve in jim bo država na podlagi teh podatkov dodeljavala, ali pa. še bolj grozljivo, odvzemala socialne transfere in druge pravice ali obveznosti.

Kdo bo prevzel odgovornost ?

F r i n a

neznan uporabnik

5. okt 2010 8:00

Od kod pride beseda davek? Od davljenja?

japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. okt 2010 9:40

Frina, ni najbolj odvetniško etično, da na forumih povzemaš zgodbe nesrečnikov, ki jih zastopaš ali pa si za njihove zadeve slišala in potem iz njihovih parcialnih zgodb izvajaš splošne sklepe in sodbe.  

Posameznik gre k odvetniku v upanju, da bo njegova zgodba rešena in verjetno ne pričakuje, da se bo njegova zgodba predelovala pa, da jo bo odvetnik diskutiral po forumih.

Vendelina jr.

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

5. okt 2010 10:50

Mene pa zanima, kako pa je v primeru, če je več solastnikov za isto nepremičnino. Kako pa je tu s plačilom davka? Plačajo vsi isto, plačajo na podlagi koliko kdo ima deleža v nepremičnini....? Sama sem zasledila na neki internetni strani, kjer je bilo isto vprašanje. Pa se je glasil odgovor, da bi se naj sami med sabo zmenili solastniki, koliko bi kdo plačal na podlagi njegovega deleža. Ne vem, sama se s tem osebno ne strinjam. Saj kot smo slovenci, kjer je več solastnikov nepremičnin, pride večinoma do hudih zamer in sporov med družinskimi člani...in kako se zdaj naj potem dogovoriš, za plačilo davka, če se pa ne moreš dogovoriti, že ko se delijo te nepremičnine. bisagolf

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. okt 2010 14:01

bisagolf, meni je več kot logično, da vsak plača samo od dejanskega premoženja, torej od deleža na lastnini. Karkoli drugega bi bilo narobe.

Da marsikdo ne bo razumel obvestila in ga ne bo znal vskladiti z dejanskim stanjem je več kot gotovo. Tukaj bi bila dobrodošla organizirana prostovoljna pomoč. Upam, da bodo tako brezplačno pomoč nudile tudi geodetske pisarne, saj je končno vskladitev podatkov njihova naloga. Nič ne bi bilo odveč, če bi po vnaprej določenem časovnem razporedu potovale po celi državi.

 

Cila

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

5. okt 2010 18:20

ali zna kater pogledati v kataster, pred letom mi je uspelo, sedaj pa nikakaor ne pridem do tiste strani. to je da vpišeš številko parcele in se ti točno izpiše parcela. anitram1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. okt 2010 20:01

Vendelina jr. je napisal/a:

Frina, ni najbolj odvetniško etično, da na forumih povzemaš zgodbe nesrečnikov, ki jih zastopaš ali pa si za njihove zadeve slišala in potem iz njihovih parcialnih zgodb izvajaš splošne sklepe in sodbe.  

Posameznik gre k odvetniku v upanju, da bo njegova zgodba rešena in verjetno ne pričakuje, da se bo njegova zgodba predelovala pa, da jo bo odvetnik diskutiral po forumih.

Vendelina jr.

 

Vendelina, ne boš verjela, da nisem nikograšnji odvetnik in da mi tega ni povedala nobena moja stranka, ker se  v resničnem življenju ukvarjam s povsem drugimi stvarmi.

Sicer ti pa ne zamerim, da ne razumeš stvari, ki se ne dogajajo, ker jih ti pač ne vidiš.

 

 

F r i n a

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

6. okt 2010 9:41

anitram1 je napisal/a:
ali zna kater pogledati v kataster, pred letom mi je uspelo, sedaj pa nikakaor ne pridem do tiste strani. to je da vpišeš številko parcele in se ti točno izpiše parcela. anitram1
Poskusi na PISO - Prostorski informacijski sistem občin(www.geoprostor.net) L.P. gerna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti