Oblačilni report za jesen-zimo 10-11

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

7. jan 2011 21:15

Živjo, mam eno vprašanje in ker več glav več ve.. Imam zelo velike probleme z obutvijo, saj je moja številka noge 42. Vse kar najdem v Sloveniji je za malo starejše gospe, jaz sem pa stara 20, zato čevlje večinoma kupujem v Londonu. Pred kratkim sem si jih naročila kar prek spleta in sicer pri Asosu, ampak imajo žal zelo malo obutve št. 9 vendar so eni izmed redkih, ki pošiljajo stvari v SLO. Zato me zanima, če poznate mogoče še kakšno spletno trgovino, ki pošilja stvari v Slovenijo. Ravnokar sem si želela naročiti škornje pri Aldotu, ampak žal ne pošiljajo v Slovenijo :( Hvala za pomoč. iversonka

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

8. jan 2011 21:38

Kaj bi bila lahko alternativa plašču kamelje barve? Sem našla enega krasnega, pred ogledalom pa ugotovila, da ta barva nikakor ni zame. mojka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

8. jan 2011 22:28

iversonka, le malo poglej po Sloveniji, sama sem sicer na 41, ampak sem že nekajkrat našla obutev 42, pa ne za starejše gospe. Ni je sicer za izvoz, ampak tudi naše prodajalne napredujejo tako da se najde. Viva Meier

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2011 22:41

mojka je napisal/a:
Kaj bi bila lahko alternativa plašču kamelje barve? Sem našla enega krasnega, pred ogledalom pa ugotovila, da ta barva nikakor ni zame.

mojka

 

Na "neviđeno" se na to ne da odgovoriti.

Imaš v arhivu poglavje Moda. Tam so tudi reporti iz prejšnjih sezon. V pre-fall in tudi jesenskem reportu za 2009 smo diskutirale o barvnih tipih in poglej tja, kakšen barvni tip si.

S tem, da je barva kamelje dlake nekaj, kar več-ali- manj pristoji večini barvnih tipov - tako izrazito svetlim kot tudi zelo temnim. Če meniš, da ta barva ni zate je možno zaradi naslednjega:

- si zadevo gledala pri čudni osvetlitvi in je ten vlekel na sivo-zelenkasto

- imaš napačno barvo las (napačna barva las naredi obupno veliko škode in zmede našo percepijo tega, kakšne barve nam pašejo)

Vendelina jr.

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

8. jan 2011 23:44

Kar se osvetlitve tiče, imaš prav. Vse črne cujne, so pod tisto lučjo zgledale temno modre. Je pa tudi res, da spodaj nisem bila prav oblečena za kamelji plašč čez. Sem pregledala nekaj slik http://www.zenska.si/lepota-moda/moda/hit-sezone-k in se odločila, da ga bom šla še enkrat probat, oborožena z rjavim usnjenim pasom in še čim kar gre zraven. Barvo las pa imam kar pravo . Se mi pa vseeno zdi, da na blondinkah zgleda malo bolje kot na rjavolaskah. mojka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

9. jan 2011 19:12

Vendelina, mislim, da si nekje že napisala, a ne najdem: do kod morajo segati rokavi suknjiča pri moški obleki?

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

10. jan 2011 16:59

...eh, moj partner ima v omari lepo paleto oblek, niti niso bile poceni, izbira pa vedno med samo 3 hlačami in 3 majicami. Nespremenljiv je... yulchi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2011 18:56

andrejka je napisal/a:
Vendelina, mislim, da si nekje že napisala, a ne najdem: do kod morajo segati rokavi suknjiča pri moški obleki?

Če gre za rokave, ki bi morali biti dolgi, potem velja enako pravilo za oba spola. Ko stojimo, morajo dolgi rokavi pokrivati nivo, kjer se začneta podlahtnica in koželjnica.

Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2011 8:01

Matr, tole temo sem čist pozabil, sploh je ne sledim, pa je kar zanimiva, si bom vzel čas in mal za nazaj prečekiral.

Ogledal sem si zgornji link o moškem oblačenju: Kakorkoli obrneš izpade, da lepo oblečen moški mora izgledat ( večinoma ) kot, da je ušel s parade ponosa.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti