E knjige

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. apr 2012 9:15

Monika7 je napisal/a:

 ..............................................................

Za prevode tujih knjig v slovenščino pa ne vem, ker berem originale.



Monika7

uf, res lepo, najbrž si brala Kevaan koittessa od Elias-a Lonnrata. Dobro, a ne?

Pa tudi je veliko knjig v kitajščini in japonščini, ki so vredne branja.

ežoj

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. apr 2012 9:34

Še en anvdušenka bralnika. Imam pa sicer Nooka, ki mi ga je lani iz Amerike prinesel prijatelj. Mi pa tudi pri študiju pride zelo prv, zadnje čase nam vse samo še na mejle pošiljajo in je totalna potrata paprija vse skupaj.

 

Si pa rajši knjige nalagam v .epub verziji, ker imam potem tudi slovarček in možnost zaznamkov, če imam knjige v pdf-ju te funkcije pač nimam.

 

Sem pa od začetka precej pogrešala slovenske knjige, ampak sem ugotovila, da sem zaradi angleških knjih v enem letu precej naredila na znanju jezika. Pa končno mi ni treba več čakat, da dobre knjige pridejo v knjižnice

Roncolino

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2012 9:38

Roncolino in Monika7: To je to!! Enako mnenje. Večinoma ang. in nem. knjige, ampak tu pa tam pa bi bil kar vesel kakšnih slo. izvodov oz. večje ponudbe. Kul. knjige, slo. knjige...

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

12. apr 2012 9:58

Nekaj mislim, da jih je na patrisu. Drugače pa Ežoj: ko sem se lotila ruskih knjig sem se lotila ruščine, ko sem se lotila italijanskih knjig, sem se lotila italijanščine, trenutno pa se trudim z japonščino...

Monika7

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2012 10:01

Monika7:

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. apr 2012 17:17

Ima kdo kakšne pdf-e o OSNOVAH KUHANJA, morda SLOVENSKO KUHARICO, kjer je tudi navedena kultura/bonton prehranjevanja, kjer so predstavljeni različni kozarci, pribor, posode? Skratka. Temelji vsakega kuhanja.
Bi bil sila hvaležen, če je kdorkoli pripravljen to deliti.
Tudi kakšna slov. kuharska knjiga bi mi prav prišla.
Ang. imam pa že kar nekaj...
Če pa ima kdo SLUČAJNO od PEPIKE Levstek KUHARSTVO ZA VSAKOGAR v pdf/ebook obliki, pa se ZELO priporočam.

Hvala

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

19. apr 2012 7:39

proxima je napisal/a:
9.7 inčni display se dejansko sliši vabljivo, si ga bom šla čimprej ogledat (drobnega tiska ne prenesem, tega, da na eni strani vidim le dva odstavka skupaj, pa tudi ne, tako da je bila velikost zaslona eden od glavnih razlogov, zakaj sem tako težko čakala QueReader).
lp, proxima


Tudi sam sem tako razmišljal pred nabavo Kindla. Sem najprej probal "tamanjšega", da vidim pri čem sem. Sedaj mi niti na kraj pameti ne pade, da bi razmetaval denar za večjega. Nanj pride toliko teksta kot je ponavadi pri večini knjig. Večji je veliko bolj neroden za držanje, tega pa lahko komot držim tudi v eni roki (in z njo tudi listam).

sonic

web bird  

član od: 30.5.2012

sporočila: 2

30. maj 2012 12:02

tejkica je napisal/a:

Mene pa zanima ali obstajajo tudi E-knjige prevedene v slovenščino in če, kje jih dobiti? Hvala za odgovore 



tejkica

 

Poglej, poglej, slovenska e-knjigarna Ptica, samo e-knjige imajo, slovenske in angleške ...

web bird

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

30. maj 2012 12:21

Poglej, poglej .... pred nakupom klasikov v angleškem jeziku na portal

http://www.gutenberg.org/, da ne bi po nepotrebnem kupovali knjig, ki so zastonj.

barbara

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

30. maj 2012 13:02

Meni e-knjige pridejo prav, kadar kam grem (na morje, k fantu, itd), da mi ni treba s sabo vlačiti težkih, debelih knjig. Berem jih na svojem tabličnem računalniku, večinoma v angleščini. Doma pa prisegam na papirnato obliko.

NaturensGalleri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti