E knjige

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

23. mar 2012 12:57

Ne nimam 3G, ker se mi ne splača. Kar rabim, potegnem dol z računalnikom, tam pretvorim in potem naložim na kindle. To naredim mogoče 2x na mesec, s tem da takrat naložim cca 10 knjig. Za rabljene pa verjamem ker hočejo vsi zdaj Kindle Fire in enostavno jim pol starejši viška hodijo. No moj tudi ni bil pretirano drag (100€) ampak nimam zvočnikov za avdio knjige.

Glede formatov se ne sekirat. Moja profesorca ima 3. verzijo Kindla, pa je še vse formate, ki si jih omenil lahko brala. Če jo je pa motlo si je pa pretvorla s programom Calibre. Za preventivo: če ga rabiš, v google napiši in ti ga bo sam našel. Zastonj je download.

Monika7

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. mar 2012 13:54

SUPER!! Hvala za vse info. Več ne rabim kot to!!!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

23. mar 2012 15:46

Ni panike. Ko dobiš in testiraš pa obvezno poročilo! 

Monika7

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

24. mar 2012 0:09

Jaz imam "ta velikega " 3. generacije s 3G.

Uradno kupljenega in naročenega v Slovenijo s carino  vred lani takle čas. Prišel je že "registriran" na moje ime in tako tudi 3G deluje odlično; ne predstavljam si pa, kako to uredit pri rabljenem.

 

Kar se tiče interneta na splošno: teoretično se da - v praksi je pa tako strašno okorno, da ni vredno. Mogoče če bi bil kje res nujno odvisen od maila in brez drugih možnosti.

 

Za pdf se pa splača pretvorit s calibre.

Nasja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. mar 2012 4:02

Uuuu hvala lepa Nasja!!! Sem tudi sam razmišljal, kaj mi je sploh treba 3G, saj rabim zadevo le za branje in nič več kot branje. OBOŽUJEM BRANJE kjerkoli kadarkoli in zato si ravno nabavljam zadevo.
Če pa bi hotel neki plošček, kjer bi mi bilo pomembno še brskanje po netu, pa bi itak moral iti v kakšnega IPADA ali podobobnega hibrida.
Sem se kar odločil in stricu v USA poslal par linkov iz Ebaya, za KINDLE brez 3G. Cena pa še toliko nižja!!!
:>

Dobro jutroooooo, moje dame!!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

24. mar 2012 8:57

Dobro jutro! :) Upam, da ti bo super koristil. Še ena podrobnost: med potovanji imam vedno Kindla pri roki v ročni prtljagi, ker mi je pač dolgčas čakat na letališčih. Ko sem šla skozi detektor kovine sem kindla kar pustila v torbi in je šel skozi rentgen. Ni se mu nič zgodilo in še pregledali ga niso. Tako da tudi tukaj ni straha. Tudi na letalo ga lahko imaš brez skrbi noben ne komplicira.

Monika7

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2012 7:36

Seossssssss Monika7: Hvala še enkrat. Včeraj je prišla; sveža žemljica! Lepa bela, v etujiju, mala in lahka, prav prijetna. Vesel kot mali otročiček.
Sedaj pa nalagat zadeve.
Eno vprašanje. Kako lahko registriram kindla na amazon.usa, da bom lahko uporabljal tudi internet in kupoval knjige, ker sedaj ko sem prijavljen na amazon.de, se ne morem registrirat in dostopat z mojim kindlom.

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

12. apr 2012 8:33

Mene pa zanima ali obstajajo tudi E-knjige prevedene v slovenščino in če, kje jih dobiti? Hvala za odgovore 

tejkica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2012 8:48

hmmm, niti me noče na internet spustiti ter niti ne najde knjig katere naložim preko usb kabla...

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

12. apr 2012 9:00

Resetiraj Kindla, pa te bo vrglo v pozdravni meni, kjer se registriraš. 

Za prevode tujih knjig v slovenščino pa ne vem, ker berem originale.

Monika7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti