E knjige

MITA  

član od: 19.9.2007

sporočila: 2

13. sep 2010 9:21

Živjo, glede vseh teh bralnikov imam jaz eno veliko vprašanje: Na računalniku imam ogomno dokumentov v pdf obliki (dolžine 60,000 besed in več) ali se ti dokumenti lahko naložijo na bralnik nikjer namreč nisem zasledila kako je z nalaganjem samih dokumentov? Hvala. MITA

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

14. sep 2010 20:15

Tudi mene zanima, kje si lahko te knjige naložim. Berem ogromno in bi mi prišla zadeva prav. Ampak jaz bi slovenske knjige.....to urejam preko spleta ali v knjižnicah ali kako?

res zanimivo in meni zelooo nepoznano področje; le na daleč opazujem.

Hvala za pomoč!

Titta

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

14. sep 2010 21:44

pri nas majo rajš audio books - daš si knjigo na telefon, pa slušalke v ušesa pa na kavč pa je :) Ebonlass

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

14. sep 2010 21:53

Zelo zanimivo se mi zdi tole branje e-knjig na bralnikih. Mogoče sem v tem pogledu nazaj s časom, vendar ima zame branje taprave knjige in listanje po njej svoj čar. Ni ga lepšega kot vonj knjige in šelestenje listov ob branju

 

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. sep 2010 7:56

Ebonlass je napisal/a:
pri nas majo rajš audio books - daš si knjigo na telefon, pa slušalke v ušesa pa na kavč pa je :) Ebonlass

Zdajle me bodo pravi ljubitelji knjig verjetno križali, ampak jaz bi ob takem poslušanju vsebine knjige znorela. Meni je najbolj všeč, če pridem do kakega zeloooo napetega dela teksta in ne morem zdržati, pa polistam mal naprej, pa mal nazaj, pa skoraj do konca (ja, tudi konec velikokrat preberem, še predno "uradno" pridem do njega) in to mi pri knjigah vedno predstavlja posebno zabavo. Nisem pač potrpežljive, strpne sorte . Ja, tudi pri Agati grem na sredi knjige na konec - pol še bolj uživam . Tako da - srčno upam, da klasične knjige ne bodo šle nikoli v pozabo - to elektronsko - to je res samo za silo - saj veste - v sili  še muhe je.

In seveda, 100% se strinjam z girico.

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. sep 2010 12:04

Elaphus .

Samo lahko pa bi na knjige iz knjižnice malo bolj pazili.Jaz velikokrat obrišem kakšne platnice z zelo ožeto krpo (če so plastificirane) in po branju vedno umijem roke, ker pri kakšni knjigi res pomislim, kakšen pacek jo je imel v obdelavi.

Kulture manjka na vseh področjih, žal.

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. sep 2010 23:17

Mene pa zanima, če imate s temi čitalci kake težave, v smislu, da se vidi odsev v ekranu, ali pa blešči. A vam kdaj zmanjka baterij. Kako je s peskom, če greste na, recimo, peščeno plažo. Ali pa vodo?

Za na dopust in podobno, vedno nesem svoje knjige, večinoma kupljene rabljene. Če se zmočijo, pač poskrbim, da se posušijo, in pesek ravno tako stresem z njih, če zaspim in mi pade na tla.

V to smer gre namreč moje razmišljanje. Me zanima, kaj pravite ve o tem?

Pa hvala

Vanja

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. sep 2010 8:42

Čeprav sem iz tako imenovane "informacijske generacije" mi e-knjige ne potegnejo. "Prava" knjiga ima svoj čar, ki ga ne znam razložiti ampak zame ni večjega užitka kot to da se uležem na kavč in preberem knjigo, tipkanja po raznih ekrančkih in tipkovnicah naredim že tako in tako preveč :).

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. mar 2012 18:30

elaphus je napisal/a:

Ebonlass je napisal/a:
pri nas majo rajš audio books - daš si knjigo na telefon, pa slušalke v ušesa pa na kavč pa je :) Ebonlass

Zdajle me bodo pravi ljubitelji knjig verjetno križali, ampak jaz bi ob takem poslušanju vsebine knjige znorela. Meni je najbolj všeč, če pridem do kakega zeloooo napetega dela teksta in ne morem zdržati, pa polistam mal naprej, pa mal nazaj, pa skoraj do konca (ja, tudi konec velikokrat preberem, še predno "uradno" pridem do njega) in to mi pri knjigah vedno predstavlja posebno zabavo. Nisem pač potrpežljive, strpne sorte . Ja, tudi pri Agati grem na sredi knjige na konec - pol še bolj uživam . Tako da - srčno upam, da klasične knjige ne bodo šle nikoli v pozabo - to elektronsko - to je res samo za silo - saj veste - v sili  še muhe je.

In seveda, 100% se strinjam z girico.

lp

To je približno tako, ko Sean Connery govori  nemško, brez njegovega seslanja.

cervus

F r i n a

barbara_s  

član od: 21.3.2008

sporočila: 50

14. mar 2012 19:51

Amazonov Kindle. Mi je super fajn. Moja torba je zdaj v povprečju pol knjige lažja (ker tudi Kindle ni brez mase). Ampak, kar mi je najbolj všeč pri Kindlu je vgrajen slovar, ker večinoma berem knjige v tujih jezikih. Zakon! 

 

Audio knjige so mi tudi všeč, ampak ne morem sedet na kavču in poslušat. Je pa fajn med opravljanjem gospodinjskih opravil - včeraj zem zvečer še kopalnico pomila, ker sem hotela slišati, kaj se bo zgodilo ;)

barbara_s

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti