E knjige

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

14. mar 2012 20:11

Enako imam Kindla ta novega!!! Navdušena!!!! Tudi avdio knjige so super ampak si jih rajši naložim na mp3 player, ker imam še lažjega...

Monika7

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. mar 2012 7:26

Barbara_s in Monika7: Kako je z piratskimi verzijami Eknjig in pdf tekstov. Sem tik pred nabavo bralnika, a ko prebiram online reviews na različnih straneh, piše, da je pri amazonu pomanjkljivost tale, da lahko samo pri njih dobivaš oz nabavljaš knjige. Meni je najbolj pomembno, da lahko naložim knjige po svoji izbiri, saj jih je že kar nekaj, ni pa mi toliko pomembno kaj pride zraven v paketu.

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

15. mar 2012 7:59

Ker mi vid že zelo peša, se mi zdi, da bi me elektronski bralnik lahko rešil (verjetno se da nastavljati velikost črk). Že sedaj si moram izbirti knjige s primerno velikim tekstom. Koliko pa je ponudbe e-knjig pri nas naprimer?

Sweetie

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

15. mar 2012 9:04

Ne sploh ni problem s piratskimi knjigami. Polnoooo jih je. 

Pdf teksti se kamot pretvorijo v .mobi format (ki ga kindle lažje bere) s programom calibre. Čisto enostavno.

Tudi slovenske knjige obstajajo ampak je izbira omejena.

Monika7

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. mar 2012 9:16

Monika7: HVALA. Super, pol pa je to prava izbira. Nasel sem dobro ohranjene rabljene kindle na ebayu in kot naročeno pride stric aprila iz Amerike in bom lepo dobil zadevico brez carine in poceni da je joj. Hjoo, kak pa je elektronika čez lužo poceni in če imaš takšne opcije kot jaz si zmagal.
Na takšen način sem si tudi kupil novi laptop in plačal pol manj kot bi pri nas.

Se enkra hvala za pomoc!!!
P.S: Kindle prilagaja svetlost zaslona, glede na sonce ali kako je to urejeno? Recimo, rad berem v parku, na plaži, mestu..., bodo kakšni problemi, da ne bom videl teksta?

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

15. mar 2012 9:52

To je bil tudi eden od mojih strahov, ker rada berem zunaj. Sploh ni problema glede odbleskov, so minimalni. Na soncu pa se tekst (po moje) še boljše vidi, ker se bolj loči ozadje od črk (črno-bel kontrast). Le ponoči je treba met luč zraven, ker zaslon ni osvetljen. 

Jaz sem mojega naročla preko amazona v Avstrijo poštno ležeče in me je prišel 100€ kar mi je malenkost proti količini knjig, ki jih imam gor.

Ni problema, če je še kaj, pa kar vprašaj.

Monika7

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

16. mar 2012 21:02

A kdo bere na njem tudi stripe? Priporočate kak specifičen model?

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

17. mar 2012 9:00

Jaz stripe še nisem poskusila brat, ker imam veeeeliiiiiko preveč knjig. So pa vsi ki sem jih pridobila v CBR formatu. Tega mislim, da bere... Ne vem.

Monika7

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

17. mar 2012 9:20

Zdaj sem glih imela 5 min cajta in sem pretvorila en strip v pdf format pa ga lepo bere. Samo za mene so premale črke tak da si pol povečam.

Monika7

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. mar 2012 9:22

Same pozitivne lastnosti. Lajki Lajki.
Kaj pa pogrešaš oz. kaj ti je recimo negativna lastnost Kindla?

Kako je z možnostjo zaznamkov? Si lahko označiš kjer si ostal, morda narediš kakšno opombo?

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti