E knjige

web bird  

član od: 30.5.2012

sporočila: 2

30. jun 2012 12:08

barbara9 je napisal/a:

Poglej, poglej .... pred nakupom klasikov v angleškem jeziku na portal

http://www.gutenberg.org/, da ne bi po nepotrebnem kupovali knjig, ki so zastonj.



barbara

 

To sicer drži, veliko e-knjig klasikov boste našli gutenberg.org in še kje, vendarle ... e-knjige tam in na drugih podobnih spletnih straneh niso slučajno "zastonj".

Če imate raje kakorkoli urejeno e-knjigo, sam da jo dobite zastonj, potem ok. Vendarle že če boste "odprli" takšno e-knjigo, boste videli, da nima urejenih menijev, besedilo je razmetano sem-ter-tja in v samem besedilu boste našli kar nekaj napak in dodanih tekstov, ki z izbrano e-knjigo nimajo čisto nič.  Že preprosta preverba z zastonj programom adobe digital edition zadostuje, da si lahko ustvarite podoben vtis, kot bi imeli v rokah rabljeno, sem-ter-tja raztrgano ter počečkano tiskano knjigo, pa še brez funkcionalno delujočega kazala ...

Vseh teh problemov za ceno dveh-treh kavic z e-knjigami, ki jih dobite v e-knjigarni Ptica, ne boste imeli, in to tako z .mobi (za Kindla), kot .epub. T.i. "zastonj" e-knjige so v glavnem le računalniško oz. avtomatsko obdelane, zato so pač takšne kot so, e-knjige na voljo v e-knjigarni Ptici pa je pregledala, uredila in oblikovala "človeška roka". 

No, kakorkoli že ... Za kogar je dobro karkoli, sam da je oz. bo/je "zastonj", potem ok. Kdor pa glih ni zadovoljen s čimerkoli, bo vsekakor prej dobro razmislil o tem ...

 

web bird

bljak112  

član od: 20.12.2008

sporočila: 22

30. jun 2012 14:18

Spoštovani

 

Če kdo želi lahko pošljem po mailu zbirko eknjig Slovenskih avtorjev v PDF formatu katere lahko prebirate na računalnikih, telefonih, ki to podpirajo in e-bralnikih

kontakt;

drago.robek@gmail.com

 

lp

bljak112

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. jun 2012 17:53

Dobro, da nisem kupila Kindla (MrBrando, vseeno hvala za ponudbo). Sem si ga imela priložnost sposoditi za nekaj dni in me ni navdušil. Čeprav je izredno praktična stvar, bo zame aktualen šele Kindle Fire ali kaj podobnega, ker rabim barve za strokovno literaturo. Za navadno branje pa... Ne, ni ga nadomestka za klasično knjigo. To ni to.

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti