E knjige

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 6. avg 2010 23:46 | ogledi: 19.408 | odgovori: 73

Zanimajo me vaše izkušnje:)

A berete knjige v elektronski obliki? Imate e bralnik in od kod si knjige  naložite?

Sama zaenkrat berem le papirnate knjige, vendar se mi dozdeva, da morda ni daleč čas, ko bodo e knjige izporinile normalne knjige. Ideja mi je všeč . Pa vam?

jasna

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

7. avg 2010 0:36

Meni je ideja všeč izključno iz razloga, ki ga lahko preberemo na koncu nekaterih e-sporočil : Think of the environment before printing. Drugače je pa knjiga še vedno knjiga. Je pa res, da se mi včasih gravža v roke prijet kakšno frekventno knjigo iz knjižnice, ki je vsa posvinjana, ocufana in na vsake nekaj strani prepognjena. Očitno knjige nekaterih ničesar ne naučijo.

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

7. avg 2010 1:31

Tole je moj bralnik (do 3500 knjig): http://www.amazon.com/Wireless-Reading-Display-Grap . Za enkrat nisem še nobene knjige kupila naknadno, še vedno berem tiste, ki so bile zraven kot darilo. Za enkrat nimam nobenih pripomb, čeprav je trajalo, da sem sem se privadila. Ga pa zdaj ne zamenjam več za navadne knjige saj je neprimerno bolj praktičen in od kar ga imam res zelo veliko berem. Zadevica je dovolj majhna in lahka, da jo vedno nosim v torbici. Priporočam. Y.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

7. avg 2010 7:51

Ravno včeraj zelo resno guglala o tem. Še vedno ne vem, katerega naj kupim :(  Brez knjig ne grem nikamor in to je nadvse super rešitev.  Za večno rešen problem s težo prtljage na avionu :)

Saj poznate tisto: "Pa kaj, , je v tem kufru, da je tako težak?"

 

barbara9

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. avg 2010 9:28

Do letošnjega julija še nisem našla e-readerja, katerega displej bi se mi zdel vsaj približno primerljiv s papirjem. Težko sem čakala QueReader, pa me je bolj kot ne razočaral, ko sem ga videla v živo (da o ceni ne govorim). Julija, kot sem rekla, me je v tem oziru prijetno presenetil iPad, tako da sem v resni skušnjavi glede nakupa, le da moram prej temeljito preučiti vse mogoče tehnične posebnosti, od tega, da se menda ne da zamenjat iztrošene baterije, do tega, da moram prej še nekako zatolči temen sum v zvezi s pripravicami, ki ves čas poročajo Velikemu Bratu, kaj trenutno berem in kje sem dobila (saj vem, saj vem, moj amazon account pove vsaki antiteroristični enoti čisto dovolj); tako da še najbolj čakam, da bratje hackerji oznanijo alternativni operacijski sistem, ki bo tovrstne luknje v zasebnost dovolj vodotesno zamašil. lp, proxima

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. avg 2010 9:53

Proxima, jaz imam novega Kindle DX graphite in je zelo primerljiv s papirjem, bere se lahko tudi pri nočni svetilki. E-reader je primeren za vse ki kupujejo programe, ker imajo programi, poleg tega, da so dragi, to lepo lastnost, da proizvajalci zelo štedijo na papirju in zraven priložijo samo CD z navodili v PDF. Pa ravno ni fino brati knjigo 600 strani navodil na zaslonu...

iPad pa ni bralnik knjig, to je tablični računalnik. In to je ogromna razlika. Če bereš na tabličnem računalniku je enako kot na LCD zaslonu, ker tudi je LCD zaslon, le ni namizni računalnik in prenosnik ampak je vse v tablici. Ostanejo vse slabe lastnosti, zaradi katerih človek kupi bralec knjig - napenjanje oče, nezmožnost branja v svetlobi in baterije, ki držijo malo časa. Bralnik knjig porabi energijo le za listanje, sicer pa je lahko ena stran odprta 30 dni pa se ne iztroši. Temeljijo na drugačni tehnologiji kot LCD. Čim svetleje je, bolje se bere. Skratka e-bralnik je nadomestek recimo za knjigo (kontrast je že zelo dober a še ni čisto primerljiv), tablični računalnik je pa pač računalnik za LCD zaslonom, s katerim lahko gledamo filme, deskamo po netu ipd, malo težje pa beremo knjige.

Težko je pa dobiti velik bralnik, na katerem se črke dobro vidijo, vsi ponujajo neke 6 palčne modele namesto  8-10 palčnih, na katerih je res lažje brati, posebej če ne vidiš več 100%.

Jernej - zasebno mnenje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. avg 2010 8:21

9.7 inčni display se dejansko sliši vabljivo, si ga bom šla čimprej ogledat (drobnega tiska ne prenesem, tega, da na eni strani vidim le dva odstavka skupaj, pa tudi ne, tako da je bila velikost zaslona eden od glavnih razlogov, zakaj sem tako težko čakala QueReader). IPad bi bil za moje namene (da mi ni treba na dopust vleči dveh gajb knjig, berem tako ali tako vedno v sobi, ker se sončenju izogibam, kolikor se da) po mojem dovolj spodoben, ampak sem open to suggestions, hvala ti, Jernej. lp, proxima

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. avg 2010 9:35

Saj lahko da ti ustreza iPad, hotel sem ti samo naznačiti razlike med njim in bralnikom knjig ;-)

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. avg 2010 12:04

Se strinjam, pravzaprav bi lahko na podlagi mojega posta marsikdo menil, da štejemo iPad med e-readerje, kar seveda ne drži, tako da je bil tvoj komentar močno na mestu. lp, proxima

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

9. avg 2010 12:10

Tudi jaz že lep čas razmišljam o taki napravici, zato bom vesela vsake sugestije (cena/kvaliteta) in predvsem, kako in kje (in za kakšen denar) si naložite čtivo....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti