Teža ne ustreza skeniranemu izdelku

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

tema odprta - 3. avg 2010 11:28 | ogledi: 3.821 | odgovori: 9

Zanimiva izkušnja danes v trgovini:

na oddelku sadja in zelenjave sem izbrala tri artikle. Stehtala sem vse tri na isti tehtnici. Na srečo sem se odločila za blagajno brez blagajničarke, kjer pa mi je avtomat pri vseh artiklih povedal, da teža v vrečki ne ustreza skeniranemu izdelku. Sadje in zelenjava , ki mi jih je potem prodajalka stehtala na drugi tehtnici, so  dali skupni znesek za 0,83 € nižji kot prej.  Za tistih par paprik, paradižnikov in banan, kar sem jih kupila, kar velika razlika. Kako velika razlika se je šele nabrala trgovini pri vseh tistih kupcih, ki so plačali na navadni blagajni, kjer ni senzorja, ki bi preverjal težo.

Nena

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

3. avg 2010 11:58

To se pravi, da bi bilo treba dati na tehtnico pri sadju in zelenjavi 1 kg nečesa (moka, sladkor,...), da jo preveriš, če pravilno tehta...

 

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

3. avg 2010 12:22

Meni se je tudi že zgodilo nekaj podobnega. Več dni zapored. V isti trgovini. Prvič sem imela v vrečki samo eno hruško in ko sem jo položila na tehtnico, je ta pokazala 750 gramov. Sicer je bila hruška dokaj velika, tako velika pa spet ne. Se mi je zdelo nenavadno, zato sem vzela jogurt (na njih pač piše, koliko tehtajo) in ga položila na tehtnico. Jogurt, na katerem je pisalo, da tehta 330 gramov, je na tehtnici tehtal 800 gramov. Sem opozorila prodajalko in so "reprogramirali" tehtnico in potem je bilo ok. Naslednji dan ista zgodba. In dan za tem zopet. Potem pa sem nehala kupovati sadje tam, ker se mi ni dalo vsak dan znova razlagati, da njihova tehtnica ne kaže pravilne teže izdelka. Margot

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

3. avg 2010 12:31

In katere trgovine so to?

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. avg 2010 12:56

To pa tudi mene zanima, katera trgovina je to, še bolj bi bili pa verjetno zainteresirani za informacijo na za to pristojnem inšpektoratu ...

Drejček

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. avg 2010 12:56

Meni se je to zgodilo pri npr. špargljih, na zavitku je pisalo 0,5 kg, tehtali pa so le cca 300 g. Razlog ni bil v pokvarjeni tehtnici ampak ker so bili stari in posušeni, voda izhlapi in izdelek (sadež/zelenjava) je lažja....Ko smo jih doma odvili, so bili pa tako samo za v smeti, saj je bilo steblo čisto posušeno, vršički so še nekak izgledali, ostalo pa je bilo v trgovini skrito očem. No, toliko o vsakodnevnem preverjanju kakovosti...

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

3. avg 2010 13:28

meni pa pri Sparovih žemljicah - teža ne ustreza skeniranemu izdelku Očitno že v pekarni manj zapakirajo. klavdija

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. avg 2010 13:31

Namerno nisem napisala imena trgovine. Glede na to, da so šli potem takoj zadevo popravit, upam, da je bila to res nenamerna napaka. Če se bo pa zadeva ponovila, boste pa tudi za trgovino zvedeli.

Nena

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

3. avg 2010 14:02

Se spomnim, da je tudi v naši trgovini tehtnica kazala narobe (pol manj, kot bi morala, tako da so kupci profitirali), pa so čez nekaj dni popravili. Po moje sploh ne gre za kakšno goljufanje.

 

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 03. 2010 14:05

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

4. avg 2010 10:04

včasih se dogaja, če kdo tehta samo teže tara, bruto, neto, seveda je to potrebno prej nastavit s kodo, če pa koda ostane v spominu pa lahko pride do napačnega teže. Mogoče pa je kdo prej tehtal npr, celo gajbico jabolk, pa je bilo potrebno odšteti težo gajbice. onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti