Slovenska kuharica v angleščini

elpida  

član od: 29.7.2010

sporočila: 4

tema odprta - 29. jul 2010 18:59 | ogledi: 7.640 | odgovori: 10

Rada bi podarila kuharico slovenske kuhinje v angleščini, a ne vem kje jo dobiti. Darila Rokus so imela sicer popolno (The cousine of Slovenia - Four Seasons of Culinary Masterpieces), a so šli v stečaj, bila sem v Konzorciju vendar mi ni nobena všeč. Še kakšne ideje? Najlepša hvala!

elpida

elpida  

član od: 29.7.2010

sporočila: 4

29. jul 2010 20:53

Obema res naaaaajlepša hvala :) Sedaj se odločam med dvema iz zbirke Prisrčnice, in sicer 100 Selected dishes: The cuisine of Slovenia ter 176 selected dishes: Taste Slovenia. Predvidevam, da so to "manjše" izdaje normalnih knjig. Prva je dobila Gourmand nagrado, napisana je bila v sodelovanju s Slavkom Adamljetom in ker knjigo v dar dobiva bodoči chef, je to zelo dobrodošlo, je pa predstavljenih manj jedi kot v drugi :( Taste Slovenia se da prelistati tudi online in mi je všeč pa še strelka jo priporoča. Ima(ta) mogoče izkušnje tako z eno kot drugo? elpida

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jul 2010 20:59

Meni je Taste Slovenia zelo všeč, kot Prisrčnica se mi zdi zelo lepo darilo. Prve ne poznam.

tulka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

29. jul 2010 20:59

Nimam nobenih konkretnih izkušenj, razen da sem obe knjigi prelistala. Večja bukva je vsekakor bolj po mojem okusu (malo nagnjena k megalomanstvu;-) Je pa precej draga Drugače pa ti najbolj veš komu podarjaš, zakaj in koliko je dolga špagica. Pri vsaki knjigi piše dimenzije in št. strani. Mimogrede, imajo tudi tvoj prvotni izbor, in to celo z nekim popustom. Si videla? strelka

elpida  

član od: 29.7.2010

sporočila: 4

29. jul 2010 21:22

Kakšna pa je kaj ta "The cuisine of Slovenia" drugače? Tudi jaz bi sicer raje večjo knjigo, samo sem omejena s kilažo, ker gre z mano na avion pa še res je rahlo zasoljena cena. Sem videla ja in hotela že naročiti, ampak ker je šlo podjetje v stečaj tudi ni mogoče več naročiti online. Sem tudi klicala na številko, ki sem jo našla na njihovi strani pa ne obstaja več :( Škoda! elpida

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jul 2010 8:33

Elpida, meni se zdi, da ti iz podarjanja knjige o nečem slovenskem v angleškem jeziku - da iz tega delaš prevelik projekt. Malo svoje napore prilagodi konkretni situaciji. Tvoja konkretna situacija je ena od naslednjih treh (izberi in potem odreagiraj): - kupuješ knjigo za svojega angleškega gostitelja, ki ga ne poznaš (to je npr v primeru, ko se gre na tečaj jezika) - v tem primeru je čisto okej, da se podari knjiga z veliko lepimi fotkami in tekst z večjim fontom - kupuješ knjigo za svojega angleškega gostitelja, ki ga sicer poznaš, ne najbolj dobro, ampak recimo da gostitelja zanima kuhanje - v tem primeru se podari kolikor toliko poljudna in navodilna knjiga, ker ko človek začne s spoznavanjem kulinarike, je za začetek skoraj čisto vsaka knjiga dobra. Ker osnove so itak tam napisane in nafotkane, od tu naprej je pa čisto od prejemnika odvisno, kaj bo naredil s to knjigo. Skratka, če ne veš, koliko gostitelj zna/ne zna slovenske kulinarike, se ceni attempt, da se podari nekaj na temo kulinarike. Vse, kar je več od tega, je čisto odveč. - kupuješ knjigo za svojeg angleškega gostitelja, ki ga poznaš in veš, da je zbiralec kulinaričnih knjig in ne samo to, ima specifične želje na temo slovenske kulinarike - hja, če je izrecno napisal, katero knjigo bi rad imel, jo poskusiš najti, če je ni, je pač ni. V tem primeru mu javiš, da knjige A ni in ga vprašaš, če ima še kakšno rezervno željo. Vendelina jr.

elpida  

član od: 29.7.2010

sporočila: 4

30. jul 2010 15:32

draga Vendelina jr., moja situacija ne ustreza nobeni od opisanih ;) Brez skrbi, ne delam nobenega projekta iz tega, preprosto rada podarjam stvari kakršne bi si tudi sama želela dobiti v dar in če mi nekaj ni všeč, tega ne bom kupila na vso silo. Ni mi problem obrniti par telefonov in obiskati nekaj knjigarn za ljudi, ki so mi pri srcu. Je pa res, no vsaj zame, da je izredno nehvaležno kupovati knjige takega tipa, brez kakršnegakoli vpogleda vanje. Zato pa hvala bogu obstajajo taki forumu, kjer dobiš nasvete. No, nazaj k temi... odločila sem se za The cuisine of Slovenia, ker mi je stric v knjigarni povedal, da ima Taste Slovenia (manjša verzija iz Prisrčnice) samo opisane jedi, brez receptov oz. receptov je le nekaj malega. Vsem pa najlepša hvala za predloge, zlati ste :* elpida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti