Amc posoda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. apr 2011 7:50

Sergej C je napisal/a:

Lepo vas prosim, ne mi o varčevanju energije z lonci, bolj vrčnimi kaloriferji in podobnim ker sem alergičen, dobim pikcice, postanem slabe volje in potem vas tukaj morim brez veze!



Sergej

Čisto prav imaš . Tudi meni se je ob nakupu pred dobrimi 20 leti zdela strašansko draga, ampak takrat je vladala velika evforija okrog te posode in ker mi je star set emo posode po desetih letih pričel odpovedovati, sem z muko zbrala denar za AMC. Če preračunam v današnje denarje okrog 2.000 € za komplet, ki pokrije vse moje potrebe.

Jasno, da ves čas pridno preračunavam, če se mi bo strošek vsaj delno poplačal.

Pa dajmo, takole na hitro in le dokazljive prihranke, upoštevajoč, da sem v vseh teh letih redno doma kuhala vsaj en obrok dnevno in da hitre pokrovke vsaj v zadnjem času sploh ne uporabljam:

- od 2.000 je treba odšteti znesek, ki bi ga porabila za nakup običajne posode, katerekoli že;

- letni prihranek pri gorivu sta 2 jeklenki in pol, kar je pri današnji ceni 50 € x 20 let = 1.000 €.

- na elektriki kuham manj in tega prihranka ne morem izračunati.

- ravno tako ne morem prikazati prihranka pri hrani, ker se mi zaradi drugačnega načina kuhanja ni zažgala, prismodila.

- tudi ne časovne obremenitve, ker v vsaki posodi pač ne moreš skuhati za eno uro vnaprej in bi vse ostalo primerno toplo in ker ni treba ves čas stati pri štedilniku in dvigati pokrovk, da ne bo kipelo.

Dodati pa je treba strošek vzdrževanja - v teh letih sem dala približno 200 € za nakup novih termostatov na pokrovkah.

AMC sem kupila predvsem, da kuham udobno, če je zraven še zdravo toliko bolje. Nekatera jedila se da res dobro skuhati brez maščob, pri drugih so pa za moj okus nujne, zdravo gor ali dol. Podobno velja za kuhanje z ali brez dodane vode.

Danes bi krepko pregledala vsako ponudbo, ker bi verjetno za pol manjšo ceno dobila primerljivo posodo, takrat sem pač kupila, kar je bilo v ponudbi.

Moj zaključek je nekako takle:  nič ne kiksnete, če jo kupite in tudi nič, če je ne.

 

 

 

 

Cila

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

27. apr 2011 8:18

Cila, ne me hecat! sonci

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. apr 2011 9:12

Haha, 200€ za vzdrževanje posode....

Commis débarrasseur

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

27. apr 2011 9:57

Ja, to je tudi mene motilo, da govorijo na predstavitvi o doživljenski posodi, ki ne zajema vitalnih delov raznih termostatov in plastike, to moraš plačat, če se ti polomi ali pokvari. Kovina pa ne propada in to je doživljensko in nič drugega kar crkne dosti prej. franciska

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

8. jun 2011 9:05

Drage Kulinaričarke, a mogoče katera izmed vas ve koliko stane AMC PowerVac sistem za vakuumsko shranjevanje? Smo skušali izvedeti na predstavništvu AMC-ja, pa ne dajejo tovrstnih informacij.  Samo zato, da izvemo ceno kompleta pa ne bi ravno delali predstavitve.  

 

 

.deklica

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

23. jun 2011 9:10

Najboljše da pokličeš in vprašaš, ali pošlješ mejl.

 

AMC Alfa Metalcraft d.o.o.
Šmartinska cesta 102
1000 Ljubljana

Tel. 01 519 03 34
Fax. 01 519 06 14
E-Mail info@si.amc.info

Monika7

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

23. jun 2011 9:14

Monika7 hvala za info, smo jih že poklicali, a menda imajo oni samo servis in nam ne morejo zaupati podatka o cenah. 

.deklica

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

23. jun 2011 9:30

Potem pa pokliči na to številko: 041 670 226. G. Roman Klobasa je vodja prodaje za Slovenijo.

Čudno, da vas niso z njim povezali. 

Monika7

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

24. jun 2011 13:00

Sergej C, sicer malce pozno (sem šele danes brskala nazaj po tej temi), pa vendar, že dolgo se tako od srca nisem nasmejala kot po branju tvojega posta, kjer pišeš da običajno pobereš pokrovko s tal če ti pač pade,..

bravo  

leandros

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

25. jun 2011 13:45

Pred kratkim bila na predstavitviAMC posode,uredu ,vendar me ni prepričala,vse to kar se je skuhalo v AMC posodi,skuham na plinu v čisto navadni krepi enako dobro.Riž naj bi bil kuhan v 4min,pajade,zakaj pa je bla posoda pol pokrita še 10min.?Pečena krača v AMC posodi (pokriti),ne me basat! Zapekel jo je šele potem z kuhalnikom na katerem je kuhal.Časovno gledano je bilo na mojo peko malce krajše,a za moj okus,kuhano.To je moje mnenje.Kuham samo enkrat na dan,ker smo pač vse križem na šihtu,se pa potrudim da je takrat odlično.Še vedno prisegam na rebrca v pečici ali žaru,zdravo je antolko,je pa doobro!

jampina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti