Amc posoda

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. jun 2011 14:56

Bravo kolegica Jampina, prisegaš na odlično kuhanje in k tem prištevaš rebrca v pečici. Evo, to je tudi meni tista prava kuhna ,ki jo imam rad in se ne sprenevedam s kakimi galofak kurami, purani ali bog ne daj brezmesno hrano ! Pa saj imam rad tudi kaj manj agresivnega, kot je kralj živali ampak vsake tolko sede, ni kaj. Še nekaj dni in grem na dopust tam pa seve mediranska dieta. In ko se vrnem bo že skoraj jesen, pa bomo spet pojedli kaj konkretnega in tko. Mislim, da mora biti vsakega nekaj saj smo po osnovi vsejedi in nikakor rastlinojedi, kot bi radi dokazali nekateri. Bog jim pomagi !

hedonist

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. jun 2011 9:42

Cila je napisal/a:

 

Dodati pa je treba strošek vzdrževanja - v teh letih sem dala približno 200 € za nakup novih termostatov na pokrovkah.

 

Moj zaključek je nekako takle:  nič ne kiksnete, če jo kupite in tudi nič, če je ne.


Cila

 

No, mi jo imamo več kot 12 let in ni bilo potrebno nobenega vzdrževanja. Termostati so še enaki, kot so bili.

 

JJ

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jun 2011 9:45

mi imamo pa rostfraj solingen iz akviziterske prodaje, pocensko, že 18 let, emotovo pa še dlje. vse so še super!

sej posoda se ne uniči kar tako. edino emajl če ti pade. rostfraj uničene posode pa še v življenju nisem videla kako to zgleda.,. a se poden utrga? a poči po sredini?

www.mojalbum.com/naredilaana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. jul 2011 21:21

Kako v AMC speči kose piščanca, da bodo enaki onim, pečenim v pečici?

 Ob priliki dokupite  posebno univerzalno naluknjano pokrovko (ni od AMC-ja, pred dvema letoma sem jo za 6 € kupila v Hoferju, imel pa jih je tudi Lidl).  Potek pečenja je popolnoma enak kot v pečici.

Jaz recimo pečem 1 prsni kos brez kosti in kože in 1 do 2 bedri  uro in pol  na najnižji stopnji klasične šeststopenjske električne plošče. Občasno pogledam, če je treba doliti tekočine. Maščobe ne dodajam, ker jo je v koži bedra ravno dovolj, dodam pa čebulo, čim meso spusti nekaj soka.

 

Cila

mangobanana  

član od: 21.7.2009

sporočila: 484

27. jul 2011 13:09

Imam posodo dve leti in sem blazno zadovoljna, sploh ko pridem iz službe in si največ v 15 minutah pripravim slastne testenine s tuno. Če mogoče koga zanima, jih pripravim takole:

eno majhno pločevinko tune Riomare ( pri nas je ena majhna konzerva dovolj za dve osebi)

približno 1dcl-1,5 dcl  paradižnikove mezge ( ni jo čez domače)

približno 1dcl-1,5dcl sladke smetane

testenine (za dve osebi-odvisno koliko pojeste,ampak jaz jih nikoli ne tehtam, tako da ne vem)

pa vodo doliješ po potrebi (ne preveč, testenine morajo biti prekrite,ampak ne popolnoma)

sol

Vse skupaj premešam, zaprem s sequick pokrovko in ko se turbo obarva zeleno, kuham približno 6-8 minut

Pa drugače sploh ne maram testenin s tuno, ampak skuhane tako so odlične!

mangobanana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

27. jul 2011 15:12

Pri bogu svetem da ne zastopim, zakaj za to preprosto jed potrebuješ AMC posodo?

Ti kar uživaj v tem, nič ne rečem, samo vseeno. Mamamia

mamamia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. jul 2011 8:06

No jaz jo imam. Resnično sem navajena kuhati s sekuquickom, vedno gre z nami na dopust skupaj z atmosfero.

Ne zamenjam za nobeno drugo posodo. Nobenega termostata še nisem menjala, ker ni potrebe, razen 1x gumico/tesnilo za sekoquick (imam ga že 10 let)....par everčkov. Kuham pa z njim vse od goveje juhe, golaža, rižot, makaronflajša, .... Nikomur ne vsiljujem te posode. Vsak ve kaj mu ustreza in koliko denarja je pripravljen plačati za posodo.

Ko sva se odselila na svoje, sva za poročno darilo dobila en komplet AMC, nekaj sva dokupila ko se nama je družina povečala in nazadnje sva kupila še atmosfero (idealno za kampiranje, avtodom,....).

V omari nimam druge posode, razen ponve za palačinke. Koliko prišparam ne vem, ker tega ne spremljam, radi dobro jemo in kvalitetno, s tem tempom življenja pa se nam stalno mudi in dejansko je kosilo pripravljeno 1,2,3....goveje juhe že nisem kuhal klasično po 1,5 ali 2 uri....sploh ne vem kdaj

Torej jaz sem zadovoljna, kot sem rekla pa nikomur ne vsiljujem sistema AMC, ker vsak sam zase ve kaj bo dal v lonec in kakšen lonec je zanj najboljši...pa naj si bo to za 1000€ ali za 15€. Basta!

 

ANJA

mangobanana  

član od: 21.7.2009

sporočila: 484

29. jul 2011 13:22

mamammia....mogoče zaradi enostavnosti, zmečeš not in je skuhano, nikogar ne posiljujem :)

mangobanana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. jul 2011 13:47

mamamia je napisal/a:

Pri bogu svetem da ne zastopim, zakaj za to preprosto jed potrebuješ AMC posodo?

Ti kar uživaj v tem, nič ne rečem, samo vseeno. Mamamia



mamamia

 

Nisi edina, mamamia.

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

29. jul 2011 13:55

Najmevragpocitra, če razumem o čem se gre. Da me je včeraj vrag pobral, ne bi zvedela za recept s pašto in tuno, še manj pa, da je najboljše pripravljena v AMCju.  

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti