Kalorije

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

tema odprta - 26. jun 2010 14:45 | ogledi: 5.147 | odgovori: 36

Pozdravljeni !

Vaši recepti so zelo kvalitetno in okusno izbrani , vendar me moti , da ni pripisanih kalorij . Lp , kuhinja.slo .........

kuhinja.slo

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

26. jun 2010 14:51

zakaj pa bi pripisovali še kalorije? Saj kalorije ne zanimajo vseh, tiste ki pa jih, si jih lahko sami izračunajo. masters

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jun 2010 15:57

kuhinja.slo je napisal/a:
Pozdravljeni !Vaši recepti so zelo kvalitetno in okusno izbrani , vendar me moti , da ni pripisanih kalorij . Lp , kuhinja.slo .........kuhinja.slo

 

TAkole, draga kuhinja.slo. Šele prijaviš se, pa si že tečna. In tukaj te bomo kar hitro naučili, da biti siten, ni ravno seksi!

Namesto da nergaš ti predlagam da si vsaj malo konstruktivna in objaviš kakšen svoj recept s točno navedenimi kalorijami, maščobamo, OH itd. Ker lajanje tja v tri dni ne bo naredilo prav nič.

 

Če mogoče ne veš, takorekoč vsi, ki objavljamo recepte, smo amaterski kuharji. In tisti, ki želijo prihranit nekaj kalorij tukaj in tam, primerno omejijo količino maščob, sladkorja itd.

 

Tako,zdaj pa z velikim navdušenjem pričakujem tvoje recepte. Seveda s primerno hranilno analizo!

Vseeno, dobrodošla med nami.

 

 

 

Vanja

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

26. jun 2010 16:15

Ja , hvala za izrečeno dobrodošlico . Takšne pa res nisem pričakoval . Če sem odprl temo * KALORIJE * , nisem bil nič tečen , niti ne lajam . S tem nisem mislil nič slabega . Dovolj je , če se samo ozrete okoli sebe pa boste videli debelih riti kolikor hočete . Nismo vsi enaki , nekateri damo tudi nekaj na videz , zato so me zanimale kalorije . Čisto kulturno sem se hotel vključiti med vas , pa vidim , da če ni vprašanje po vašem okusu , kar hitro poveste svoje negativno mnenje . Ni lepo .

Vseeno vam vsem skupaj želim lep in prijeten vikend .

kuhinja.slo

Sporočilo je spremenil(a) kuhinja.slo dne 17.okt 2011 21:46

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jun 2010 16:26

Ja potem pa tako povej - "ne znam izračunat koliko kalorij je v receptu". Za to obstaja preprosta rešitev: poiščeš tabelo s kaloričnimi vrednostmi živil, vzameš v roke (ali na ekran) recept in iz zahtevanih količin izračunaš skupne kalorije. Bolj enostavno ne more biti. Ko to počneš nekaj časa, ti vrednosti ostanejo v spominu in izračune narediš na pamet, preden izrečeš "keks". Lisa

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

26. jun 2010 16:50

Tudi same sestavine so drugačne a ne? nima vsak jogurt 50 kcal (pravim na blef) ampak so različne vrednosti. velikokrat pa tiste zadeve ki imajo manj kalorij niso ravno najboljše, če pogledaš kaj vse vsebujejo je to totalni bul***. Pa brez zamere in razumi, da vsakdo ne računa kalorij, če pa žliš pa kalkulator v roke in tehtnico in veselo na delo ;) _tmickena_

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

26. jun 2010 18:06

Menim, da lahko čisto vsak recept presodimo po zdravi kmečki pameti. Če nekaj vsebuje smetano ali pa sir, potem je sigurno več kalorij, kot če teh sestavin ne bi bilo. Pa zmanjšamo količine takšnih živil, pa je. Sladice pa jemo itak zato, ker so dobre in ne zato, ker so zdrave in z malo kalorijami. Seveda pa se lahko tudi tu malo prilagodiš: rjavi sladkor, v biskvit daš 12 dag sladkorja namesto 15, druga moka, namesto čokoladne glazure le malo okrasiš s čokolado itd. Pa saj veste, kaj hočem povedati. Sicer je pa res, te kalorije so že na vseh izdelkih navedene... Jaz osebno včasih pogledam, ampak ne računam, koliko še lahko pojem do večera ... Rajš mal na kolo, pol pa en sladoled čez pa je! :))) tanyči

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

26. jun 2010 18:49

Da bi imeli recepti ,zraven še kalorije napisane,potem bi sigurno imela večkrat slabo vest (moje mnenje)ker bi več kalori pojedla kot pokurila.Ker sem zelo sladkosnedna. Pa dobrodošla med nami ,kuhinja .slo Milži Sporočilo je spremenil(a) Milži dne 26. 2010 18:51 Sporočilo je spremenil(a) Milži dne 26. 2010 18:51

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. jun 2010 19:12

Očitno je treba vsakogar, ki se oglasi s takim ali drugačnim predlogom, ki ni požegnan od te ali druge samozvane korifeje,  takoj oblajat, da uporabim aktualni besednjak.

Nič si ne jemlji k srcu, kuhinja.slo, večina članov tega portala je normalnih in prepričana sem, da ti bo kateri od njih slej ali prej razložil, zakaj se s tvojim predlogom  strinja ali ne na civiliziran način.

V vsakem ekosistemu je tako, da je nekaj subjektov zelo vztrajnih, neoddahljivo prisotnih in čez vse meje sodelujočih. Seveda zaradi industrijske količine svojega prispevanja celo kdaj uganejo pravo.

In seveda se nanje šlepajo oportunisti, ki jim ni čisto jasno za kaj gre. Kopirajo pač tisto, kar so videli in uspeli razumeti. To velja od virusov do primatov in seveda postavlja na laž maksimo quot capita, tot sententiae.

 

Kuhinja.slo dobrodošla, drugače pa - kdor je razumel, je razumel.

 

nola

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

26. jun 2010 19:46

Zadeva bi bila izvedljiva, če bi se ob objavi recepta oz. ob vnosu količin živil avtomatsko izračunala še kalorična vrednost. Mogoče si pa dala zanimiv predlog kuhnija.slo, ko bodo v bodoče še kaj posodabljali kulinariko :) tanyči

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

26. jun 2010 19:50

Kot že tolikokrat, se tudi tokrat strinjam z Nolo. Drugače pa, novopečena nergačica , tukaj smo res večinoma amaterke/ji in povečini ne stresamo kalorij iz rokava, bi pa lahko informatiki povedali, če se da kak kalorični search engine izumit, da bi avtomatsko preračunaval sestavine v kalorije. Najbrž bo nekoč kdo (ali pa je že) tudi to pogruntal. Do takrat pa embalažo in kalkulator v roke. Pa dobrodošla na Kulinariki.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti