Ajda

general lavine  

član od: 25.6.2010

sporočila: 6

tema odprta - 25. jun 2010 18:06 | ogledi: 4.642 | odgovori: 4

Nekoč, baje, je rasla ajda, ki je dišala in ajdov med je bil najboljši na svetu. Že leta sprašujem vsakega čebelarja, ki ga srečam, ali so še kje polja s tako ajdo, pa nihče ne ve ničesar, samo čudno me gledajo. Ali morda kdo kaj ve o tem?

Lep pozdrav, general

general lavine

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

26. jun 2010 10:33

V našem koncu, sta bile lani posejani dve njivi ajde ,nevem pa če je dišala,ker jo nisem šla povohat. Milži

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jun 2010 21:40

Zadnjič sem videla njivo cvetoče ajde. Kje, pa mi je na žalost iz glave ušlo. In tale tekst se mi zdi deja-vu (a se tako napiše?). Kot, da bi ga že enkrat brala, tule na kulinariki, pa odgovore nanj tudi.

lp

P.s. evo, našla: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1802  , pa še nekaj zanimivosti: http://sl.wikipedia.org/wiki/Ajdacervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 27. 2010 21:57

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jun 2010 21:49

Med Dolom pri Ljubljani in  Dolskim je bilo lani vsaj 6 njiv z ajdo, ena celo z rožnato cvetočo.

Zakaj ajda ne medi več: več teorij je, nobena dokazana. Niti naš največji (in najbrž svetovni) strokovnjak za ajdo ne ve odgovora. Najbrž gre za več razlogov sočasno: druge sorte, gnojenje tal,.....pravi.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

29. jun 2010 10:40

Zanimiva tema , imam rad ajdove žgance, pa ajdova torta je tudi vrhunska. Tega , da ajda noče več mediti nisem vedel čeprav mi je ćudno- kako pa potem ustvari plod -zrno ? Lahko prosim to razložiš, Rimljanka ? Hvala. lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti