Čokoladna torta

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

15. dec 2003 13:53

Ko smo ravno pri dviganju in padanju biskvita - ali vsi presejete moko in pecilni? Zakaaj? In kako to sploh naredite? Baje to vpliva na dvigovanje, to in pa namazan ali nenamazan obod modela... Moje torte so vedno tematske, več ali manj so vedno vulkani, dobri sicer pa vendar, zmanjkuje mi imen vulkanov, ki bi jih še lahko naredila... Vesna

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

15. dec 2003 14:16

Jaz moke in pecilnega ne presejem. Enostavno dodam pecilni prašek k moki, in potem dobro premešam z metlico za ročno stepanje. Drugače pa vedno oblečem tortni model v peki papir. Krog za dno in trak za obod. Obod čisto tenko premažem z margarino ali maslo, da se papirnat trak prime nanj.

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

15. dec 2003 14:18

Moko in pecilni prašek vedno presejem skozi drobno sito, da pride v moko čimveč zraka, da je biskvit rahel. Obod mora biti vedno nenamazan zaradi enakomernega vzhajanja. Lep dan vsem, Sinja

pika  

član od: 30.9.2003

sporočila: 72

16. dec 2003 6:14

Ja, verjetno sem ga res usrala, ker sem pred koncem odprla pečico in preverila če je že pečeno. Pa še ni bilo in sem pekla naprej. Hvala za vaša mnenja. Pa dobro kuho še naprej! Petra

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

7. jan 2004 6:59

Noa, naj še jaz pohvalim tvoj recept za torto! Spekla sem jo bratu za rojstni dan in celo sorodstvo je bilo navdušeno! Super, res Urška

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

7. jan 2004 7:42

Jaz nikoli ne presejem pecilnega na moko. Le zmešam dobro. Fora v enakomernem dvigu testa je v tem, da nazadnje, ko vmešaš še moko s pecilnim, čimmanj mešaš oz. mešaš od spodaj navzgor, da ostane čimveč zraka. Pekač pa samo namastim. Lp, Asja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. jan 2004 7:03

Danes bom pekla torto po Noinem receptu. Ali bi bila Hulala smetana v redu? Rumene namreč ne najdem v trgovini..Pa še to, moram jo danes dokončati, ali res mora krema odležati celo noč v hladilniku? Je kaka "bljižnica". Včeraj zvečer sem pozabila oz. nisem uspela dobiti rumene smetane, o kateri je bilo govora, da je najboljša za to kremo.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. jan 2004 7:59

Se mi zdi, da so rumeni smetani zamenjali embalažo in je zdaj zelena! LP cervus

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

22. jan 2004 8:48

Jaz vedno uporabim Alpsko smetano, sicer je malenkost dražja, vendar se splača. Krema je lepo kompakta, gladka, sočna in zelo okusna. Lahko uporabite katerokoli čokolado, pa vam mora uspeti. Za namočit pa uporabim karkoli, lahko le mleko, benko, rum (ali rumov sladkor), da je le izdatno. Biskvit tudi premažem z marelično marmelado in kremo namažem nanjo. Poskusite in ne bo vam žal. Miškolin

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. jan 2004 10:47

Hoj tortica! Jaz sem probala z alpsko smetano in okus ni nikakor tako dober, kot s smetano ljubljanskih mlekarn. Čokolada mora bit absolutno jedilna od gorenjke. Z drugimi smetanami nisem preizkušala recepta. Embalaža pa je sedaj zelene barve-izgleda kot jogurt, kar je povsem "adijo". Ja, je krajša pot. Z nekaj časa postavi čokoladno smetano v zamrzovalnik. Tako da se res doboro ohladi in zgosti. Samo pazi da ti ne zmrzne Za namočit biskvitek pa le uporabi moj recept, boš videla da zažiga do neba! Naj ti lepo uspe! Pa pa!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti