Čokoladna torta

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

6. okt 2003 13:48

Ja, pečico imam res navadno, ne ventilatorsko, mogoče je tudi zaradi tega. Zanimivo je to, da ko opazujem "dviganje", je sprva enakomerno, ko pa preide meje oboda, se naredi kupola. Z leti bo tudi moj biskvit morda postal raven, ha, ha - čeprav nisem ravno začetnik, saj imam kljub ne ravno veliki starosti v kuhi in peki že kar dolg staž. LP, Renata

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

6. okt 2003 14:51

Renata! Imela sem isti problem s klobukom . Rešila sem ga, da sem glede na število jajc dodala določeno število žlic vode in pa, da sem moko na koncu vmešala ročno, in sicer od spodaj navzgor. Od takrat naprej se mi ni nikoli več naredil klobuk!!! Lp, Asja Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 06. okt 2003 14:51:18

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

6. okt 2003 15:37

Klobuku se izognete, če biskvitno maso iz sredine modela razgrnete v vsako stran in na sredini ostane manjša vdolbina. Poskusite. LP, Packa

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

7. okt 2003 7:26

Noa, tvoja čokoladna torta je zares fenomenalna in si zasluži, da je v bazi receptov. Mislim, da se vsi, ki so recept za to torto preikusili, strinjajo z menoj. LP, Alenka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

7. okt 2003 10:18

Najlažje se je klobuku izogniti, da torto obrnete na glavo. Potem je zgoraj lepo ravna. Enkrat smo o tem že govorili, poizkusite še nazaj pogledati za kakšen nasvet. Biskvita naj ne bi vlivali samo na sredino, mešati kot je dejala Asja in podobno. Lp Rebeka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. okt 2003 12:24

"Zanimivo je to, da ko opazujem "dviganje", je sprva enakomerno, ko pa preide meje oboda, se naredi kupola." Morda je za tvoj pekac samo prevec mase? Poskusi drugic zmanjsat kolicine na 2/3 ali 3/4 originalnega recepta. Morda imas za spoznanje prevroco pecico? Lazje bi ti kaj svetovala, ce bi bolj podrobno opisala kako delas. LP, R.

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

7. okt 2003 21:04

Naredila sem biskvit po nasvetu, torej za premer 26 cm sem vzela maso s šestimi jajci. Pečico za biskvit nikoli ne segrejem čez 180°C. Mogoče je fora res v vodi, kot pravi Asja, saj mi biskvit za rolado, v katerega dam vodo, vedno rata raven, seveda je v velikem pekaču, v tistem, ki pride že zraven štedilnika. Saj navadno tudi jaz obrnem biskvit, kadar ima kupolo, vendar za spodnjo stran torte se mi res zdi bolj primerna "ta prava" spodnja stran, saj se tako lepše reže, pa tudi bolj "štantih" stoji. No ja, bo že. Naslednjič probam foro z vodo in mešanjem moke od spodaj, pa bomo vidli. Hvala za nasvete. LP, Renata

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

8. okt 2003 9:46

Renata, ne vem po katerem receptu delaš, ampak poskusi mojega. Nekajkrat sem ga že napisala, bom še 1x: 4 cela jajca penasto stepi, dodaj 20 dag sladkorja in 1 vanilin sladkor. Stepaj dalje, dodaj 3 žlice vroče vode in stepaj, da je močno penasto. Nato previdno ročno (jaz s kuhalnico) vmešaj zmes 20 dag moke in 2. čajnih žličk pecilnega praška. Pazi, da mešaš pravilno: od spodaj navzgor. Mešaš nekaj minut (poglej, na dno, da pobereš vso moko). Nato zliješ v pekač. Pečeš 40 minut na 180 stopinj. Lp, Asja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

6. nov 2003 15:18

Noa, tota tvoja torta je zakon, res ti hvala, da si nam zaupala recept.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

14. nov 2003 15:14

En dober, velikokrat preizkušen recept, testa vam ni treba močit: na 1 jajce 2 dag moke in 2 dag sladkorne moke. Rumenjake in 2/3 sladkorja stepamo, da se speni in rumenjaki spremenijo barvo. Beljake in 1/3 sladkorja stepemo v trd sneg. V rumenjakovo maso previdno vmešamo sneg, nato še moko - zelo previdno in pečemo 50 minut na 170 stopinj v dobro pomaščenem pekaču. Količino jajc prilagodiš velikosti torte( 6 ali 8 jajc ). Za orehov ali lešnikov okus damo 2 dag moke manj in še 4 dag orehov ali lešnikov, za čokoladen okus pa orehe in lešnike zamenjamo s kakavom. Ohlajenega prerežemo in namažemo s kremo. Krema : 1/4 kg masla, ki ga imamo prej na sobni temperaturi ( modra ali zlata embalaža Ljubljanskih mlekarn), 20 dag sladkorja, 1 rumenjak - ni obvezen stepamo da maslo naraste. Skuhamo puding z 1/2 l mleka in brez sladkorja. Puding izberemo po okusu ( meni je najboljši kakav). Ko se puding ohladi, ga umešamo v maslo, zelo previdno da ne nastanejo grudice. Biskvit namažemo, toro zložimo skupaj, oblijemo s stopljeno čokolado in jo po želji okrasimo. Še nasvet: TORTO DELAJETE S SRCEM, PA VAM BO USPELA.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti