Čokoladna torta

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

26. okt 2005 15:22

PO SESTAVINAH SODEČ SE MI ZDI TA TORTA BOLJ SAHARICA,A JE RES? Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

26. okt 2005 17:01

Saharca je torta brez vsake kreme, samo z marelično marmelado in s čokoladno glazuro, tako da ta prejšnja, z belo kremo in čokoladnimi ostružki, ni niti blizu saherjevi torti. Razen če sem jaz iz prejšnje debate kaj spregledala, pa misliš ti na katero drugo torto? Mamamia mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

26. okt 2005 17:03

Bernarda, če misliš torto po moje, to ni res. V saharici ni nobene kreme, razen marmelade, pa prelita je s čokoladno glazuro, v moji tortici je krema iz 350g jedilne čokolade in 750ml sladke smetane.. Tudi biskvit ni podoben. Pri saharci je bolj "zbit", oziroma težji, tale po moje, pa je povsem puhast. Pozdravčke Nojči.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. okt 2005 17:10

Bernarda ima po svoje prav, čeprav vemo, da je saharca mazana samo z marmelado. V Kranju dela kranjski kolaček torto, namazano s to kremo (smetana in čokolada) in to na debelo - nekaj cm ter jo prodaja pod imenom sahar torta. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

26. okt 2005 17:29

No, saher torta je pa nekaj tako izvirnega, da si slaščičarji takega kiksa ne bi smeli privoščiti. Vsaj po mojem mnenju ne. Kvečjemu se saherca lahko postreže s stepeno sladko smetano. Noa, tisti tvoj biskvit pa je fenomenalem. Železni repertoar za čokoladne torte. Jo bom naredila 1. novembra, doma imamo kadaver party, ker ima sin takrat rojstni dan (hec, ne, na dan mrtvih dobiš živega otroka - tako so namreč pred dvajsetimi leti čestitali možu...) Mamamia mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

27. okt 2005 23:24

Biskvit je res bomba in ga s pridom uporabljam tudi sama. Tole s praznovanjem rojstnega dne na 1. november je pa res štosno Sem si pa končno vzela čas in poslala v bazo celoten recept, vključnos fotko-bravo jaz-he, he, he. Ob priliki pa pošljem še recept za čudovito sočno torto z jagodičjem, ki je tudi uspešnica! Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 27. okt 2005 23:25:14

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

28. okt 2005 8:53

Ojla, Nojči, končno Ker je tale tvoja čokoladna torta ZAKON , si čisto zares zasluži biti v bazi. Pri nas doma sploh nočejo več slišati o kakšni drugi torti. Še tisti, ki so prej jedli samo sadne torte, jo z užitkom pohamsajo. Harmonija

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

28. okt 2005 11:39

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

28. okt 2005 17:00

Dekleta, sem prebrala nekaj o težavah pri dvigovanju torte na sredini ali pa upadanju. Vzrok je v temperaturi pečice. Če je temperatura previsoka, torta na sredi naraste, če je prenizka, uplahne. Ko to opazite, pečico naravnajte na pet do deset stopinj manj ali več, uspeh ne bo izostal. Sama sem imela vedno te težave, dokler nisem prebrala v prilogi o tortah in ruladah revije Dober tek kaj in kako. Pa tudi: namaže se samo dno modla, obod ne. Če namastite obod, se bo biskvit zaradi drsenja po mastni osnovi sesedel, potem ko se bo začel hladiti. Jaz namreč oboda ne oblagam s papirjem. Tudi iz lastnih izkušenj. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. okt 2005 17:25

aha, zanimivo.... mamamia, torej tudi papirja ne daš na obod. Hm, jaz sem pa vedno mislila, da to velja samo za maščobo in sem namesto tega pač uporabljala peki papir. A pa se ti biskvit nikoli ne prime, tako da bi recimo imela težave ga ločit od oboda? Tole si moram zapomnit, v par tednih me čaka nova runda tort. Bom sprobala, namreč doslej se mi je biskvit vedno lepo dvignil, med ohlajanjem pa... padel dol! tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti