Čokoladna torta

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

1. okt 2003 9:22

Punce, mogoče bi poskusile s smetano rumeno - Ljubljanske mlekarne. Alpska smetana se velikokrat sploh ne da stepsti v čvrsto osnovo. Pa veliko sreče! LP, Packa

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

1. okt 2003 11:45

Ahoj Staša! Jaz tudi vedno uporabim "navdno-rumeno" smetano. Čokoladna smetana mora res odležat celo noč v hladilniku. Že predno se začne stepat je zelo čvrsta in gosta. S stepanjem ji potem v bistvu dodaš samo volumen. Vsekakor pa stepam precej manj kot 5 minut. Po občutku bi rekla da minuto, ali še manj. Drugače sem pa vesela, da ste z receptom zadovoljni! Čokoladni pozdravček vsem!

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

1. okt 2003 11:51

Noa, ne preostane mi drugega, kot da še enkrat probam LP, Staša

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. okt 2003 12:26

Pa smetana ko jo segrevate ne sme zavreti. Čokolado topimo v smetani na manjšem ognju. Delala sem pa z rumeno smetano.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. okt 2003 9:15

Ej, Suzana, jaz smetano vedno zavrem in potem odstavim! Ta recept sem pred leti prebrala v neki božični izdaji Jane in delam čokoladno kremo samo še tako. Sto procentno uspe!

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

2. okt 2003 9:46

A je količina smetane 750 ml zadostna tako za nadev kot tudi za premaz cele torte? Sporočilo je spremenil(a) Janja dne 02. okt 2003 09:46:47

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

2. okt 2003 14:19

Za eno plato torte ocenjujem 1 smetano torej 2,5dl. Za dve plati torej dve smetani , za premazat spet ena smetana, potem pa še za okrasit skoraj ena smetana. Torej rabim skoraj 1liter smetane in pa seveda jedilno čokolado. Če pa torto po vrhu in obodu samo z jedilno čokolado prelijem mi zadošča 75ml smetane. Tudi jaz, odkar sem probala, uporabljam samo to kremo za čokoladno torto. Pa potem dobim kakšno + točko pri mojem možu. LP MARINKA

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

3. okt 2003 14:56

Ja, če uporabiš rumeno smetano, potem se zagotovo prej strdi kot v petih minutah! Jaz sem to kremo delala z rastlinsko, ki pa se že običajno stepa malce dlje kot navadna. Pač stvar okusa! Martina

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

5. okt 2003 23:23

Noa! To pa je recept. Torta za bogove. Vse je super, tako biskvit, kot krema, pa tudi tekočina za močenje je naravnost božanska. Vedno sem močila le z rumovo sladko vodo, ampak tole s pomarančnim sokom in marmelado je odlično. Uporabila sem marelično namesto jagodne in rum namesto likerja, a je bilo super. Še eno vprašanje. Meni vedno biskvit na sredini bolj naraste, torej dobim zgoraj nekakšno polkroglo, tako da torta na koncu ni tako lepa in ravna. A se to še komu dogaja? Slaščičarji to najbrž rešujejo tako, da vrh odrežejo, a ne?

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. okt 2003 12:45

Ciao, Renatana! Vesela, vesela, vesela, da vam je všeč! Odkar sem jaz prvič spekla tole sočno čokoladno zadevico, moji sploh nočejo nobene druge več! Moram rečt, da je moj biskvit vedno brez kupolce, pa ne vem vzroka. Model najprej premažem z maslom (da se papir prime na obod), potem ga oblečem v peki papi. Posebej dno in posebej obod. Drugače pa ne zganjam nobenega ekstra cirkusa. Mogoče je malo odvisno tudi od pečice, pa da sta pecilni prešek in moka res enakomirno premešana, kaj pa vem. Če ne pa malo pogoljufajte in pač zravnajte vrh. Lep pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti