Čokoladna torta

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

28. jan 2004 11:19

Pozdravljene tortopekarice! Če povečaš število jajc, jasno da premosorazmerno povečaš tudi količino moke, sladkorja, pecilnega, olja, vode. Če namesto iz 4 jajc spečeš biskvit iz 6ih, vse količine povečaš za polovico. Pekla sem tudi že iz dvojne količine vsega v prekaču premera 28cm, vendar pride biskvit res ogromen! Potem je ta torta res za večjo družbo. Za upadanje biskvitka žal ne morem nič pametnega svetovat, ker pri meni res vedno lepo naraste in tak tudi ostane. Mogoče pa je res kriva pečica. Če zmanjšaš količino sladkorja verjetno ni treba večati količine moke. Jaz bi enostavno dala manj sladkorja, ostalo pa pustila tako kot je. Probaj in sporoči! Pa pa!

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

28. jan 2004 19:04

Haj! Tudi jaz sem spekla že nešteto tort, vendar vedno uporabim za biskvit polovico zahtevane količine ostre moke, polovico pa mehke. Pri vsem skupaj mislim, da je važno tudi to, da suhe sestavine posebej zmešaš in po možnosti preseješ (če seveda nimaš kakih orehov ali podobnega) in šele potem dodaš k stepenim rumenjakom oz. jajcem. Po moje se pecilni samo tako enakomerno porazdeli po masi in zato potem tudi enakomerno naraste. Je pa sigurno veliko odvisno tudi od pečice. lp ZIMA

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

1. mar 2004 8:25

Živjo! Ta vikend sem spekla torto kar 2x ... torta je res odlična ! Krema in biskvit sta božanska! Sem pa še dodala nadev iz višenj oz. višnjevega kompota, tako da sem dobila torto črni gozdiček .. in je bila odlična ! Priporočam recept ... in ta recept bi lahko bil z zvezdico ali plusekom na vidnem mestu v bazi receptov! lep dan še naprej, Tatjana

ZdenkaG  

član od: 27.1.2003

sporočila: 33

1. mar 2004 10:28

Hoj, se pridružujem Tatjaninemu mnenju. Jaz sem dodala odmrznjem rdeč ribez. lp, Zdenka ZdenkaG

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2004 8:51

Ojla, še ena krema, ki bi jo jaz preverjala ta vikend. Glede na to, da je prijateljica noseča in naj bi se izogibala surovih jajc, je ravno ne mislim zastrupljati. Ta se mi sliši idealna, kombinirati pa sem hotela z biskvitom za Nutella torto iz baze. kaj pravite na to? Pa še nekaj me zanima, kupila sem tudi mali pekač za torto s premerom 20 cm. A bi lahko naredila dvonadstropno, za spodaj bi uporabila model s premerom 28 cm. Loni

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

15. feb 2005 8:22

Ojla! Mojemu dragemu sem za valentinovo naredila torto po Noinem receptu. Ta torta je res božanska. Oba sva bila navdušena nad njo. dobro mi je uspela kljub temu, da je to šele druga torta, ki sem jo spekla v življenju. Menim pa, da bi bil čas, da Noa ta super recept tudi objavi! Zelo nenavadno se mi zdi, da se nahaja le na forumu (ali pa se motim????). Jaz bi rada, da ga objaviš Noa, da ga bom lahko ocenila in poslala tudi fotko moje mojstrovine! LP Marjetica

juti  

član od: 19.9.2002

sporočila: 73

15. feb 2005 10:50

Tudi jaz moram pohvaliti Noin recept - torta vsakič krasno uspe - je dovolj visoka, biskvit je mehek, sočen... skratka ODLIČNO! Prejšnji teden sem poskusila varianto z belo čokolado (v sladko smetano sem namesto navadne mlečne zakuhala belo Milko), premazala z razredčeno marelično marmelado in prelila s čokoladnim oblivom - torta je bila zelo lepa za pogledat, okusna pa... hja, če povem, da smo jo jedli samo štirje in je izginila v enem dnevu (pa je bila narejena iz 6 jajc), potem verjetno povem vse. Noa, res enostaven ampak zelooooo dober recept. Lp, t.t.

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

15. feb 2005 12:33

Ojla! Loni, ti kar naredi dvonadstropno torto, samo vsaka naj ima drugačen okus, npr. čokoladna in sadna ali kakšna drugačna kombinacija - po lastnih željah pač. Bo zelo fletno izpadlo, boš videla. P.S.: Noina čokoladna torta je pa res zakon. Pri nas doma sploh nočejo slišati o drugih, zažiga pa tako ali tako ob vsaki priložnosti. Harmonija

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

29. avg 2005 21:01

mmmmm, zelo luštkano :) Ravno včeraj sem v bazo poslala recept za torto straciatella - čokoladen biskvit, bela krema s tankimi čokoladnimi ploščicami, malo ruma....! Imeli smo obiske, vsega skupaj nas je bilo 8 in smo pojedli CELO torto, in to po kosilu, večinoma, 3 kose pa še kasneje po sprehodu :))) Recept bo objavljen v bazi...če bo koga zanimalo :)LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 29. avg 2005 21:02:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti