Čokoladna torta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2004 10:53

Jaz tudi ne maram alpske smetane... Tudi v tiramisuju se zadnjič ni obnesla. Kremfiks gor ali dol, putr iz nje ne rata, saj ne da bi ga hotela naredit, ampak tudi po nesreči ne uspe.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. jan 2004 15:05

Jaz sem smetanovo-čokoladno kremo postavila za 2uri v zmrzovalnik in vsake pol ure premešala, z žlico sem ter tja v obliki osmice, da lrema kje ne "primrzne" na stene posode. Preverjeno uspe! Krema je zelo dobra, dala sem 1/3 rastlinske in 2/3 alpske, vendar bom naslednjič dala res smetano mje malo moti : rada bi temnejšo! poskuila sem že z dodajanjem kakava pa sem ga morala dodati res ogromno da je bilo za odetnek temneje....ali ima kdo še kakšno idejo, kako narediti še temnejšo kremo? Loni, a uporabljaš to "rumeno" oz. zeleno smetano od LJ mlek. tudi za tiramisu? Jaz sem zadnjič uporabila alpsko, pa ni bilo ne vem kaj.....Jutri ga bom delala ponovno, zato me zanima katero smetano naj kupim, seveda zraven obvezen mascapone! :) Lep kuharski pozdravček vsem! Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 22. jan 2004 15:06:58

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

22. jan 2004 20:22

Zelo dobro se obnese pomurska trajna smetana v modri embalaži! Večkrat preverjeno, tudi za tiramisu.

Duska  

član od: 15.10.2002

sporočila: 14

23. jan 2004 7:08

Tudi jaz vedno uporabim pomursko trajno v modri embalaži.Hitreje je stepena kot alpska in zelo dobra. Duška

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

23. jan 2004 10:19

Zelena (prej rumena) oz. M smetana - t.j. proizvajalec Lj. mlekarne se po mojih izkušnjah veliko lepše stepe, če ni čisto sveža (stara dan ali dva). Sama pred stepanjem v hladilniku ohladim tuid posodo in metlice za stepanje. Če smetano uporabim takoj, ne dodajam utrjevalca, ker ni potreben. lp, Irena

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

26. jan 2004 7:01

Moram pohvaliti to torto, ki je kar lepo uspela. Edino, kar mi ni bilo všče je to, da je bila dokaj nizka in sem jo le enkrat prerezala (25 cm pekač-6 jajc)?. Malo me je tudi zaskrbelo, ker sem za kanček predolgo stepala kremo in se mi je že skoraj malce sesirila , ampak naslednji dan je bilo vse OK in torta res dobra! Če si želite čokoladno torto je tole ta pravo!l

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

26. jan 2004 13:08

Hoj, Tortica! Me čudi, da je bil biskvit prenizek, če si delala po mojem receptu (24cm-4 jajca, 26 cm 6 jajc). Biskvit bi moral biti zelo visok, še malo čez rob modela. Tako da se ga zlahka dvakrat prereže. Mogoče si premalo vztrajno mešala rumenjakovo zmes, ali pa je bil sneg beljakov premalo trd, ali pa si na koncu preveč temperamentno vmešala moko h jajčni zmesi. To je namreč treba naredit izredno previdno in rahlo in čimmanj mešati. Upam da bo drugič boljše! Pa pa

kimi  

član od: 17.7.2003

sporočila: 14

27. jan 2004 21:17

Noa! kaj dodaš samo jajca ali tudi vsorazmerju tudi ostalo povišaš ? PS. TORTA JE ČUDOVITA ! SPEKLA SEM JO IZ 4 JAJC SEDAJ PA BI RADA VEČJO kimi

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

28. jan 2004 7:20

Pozdravljena Noa! Tudi mene zanima, če dodaš samo jajca, ali povečaš tudi ostale sestavine. Doma imam namreč samo pekača 26 in 28 cm. LP

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

28. jan 2004 8:20

Jaz sem povečala število jajca (4-6), po občutku-malenkostno pa tudi moko, sladkorja pa ne, ker mi je vedno vse presladko. Imam pa vprašanje za Noo, ali za koga drugega, če zmanjšaš sladkor, kaj povečaš? (moko?...) Še vedno ne razumem, zakaj so vse moje torte tako nizke. Stepala sem, mislim kar dolgo, tudi sem moko dodala zelo rahlo, masa je bila lepo penasta in "šumeča" in je je bilo res polna velika skleda. Malce se je v pečici dvignilo, proti koncu pa upadlo, pa nisem nič odpirala. Sumim, da je s pečico kaj narobe...ne vem.. je pa res že stara 16 let. Spekla sem pa res že ogromno število tort, res le za nas, a ker nas je veliko v družini in vsak dobi svojo za rojstni dan, kar nanese. Ima kdo kakšen pameten nasvet?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti