Čokoladna torta

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

24. sep 2003 16:17

Ahoj, Aida! Torta je res super, čeprav me je včasih kar sram povedati recept, ker je tako preprost. Ampak torta je res okusna! BISKVIT (za pekač premera 24cm) 4 jajca 100g moke 150g sladkorja 20g pravega grenkega kakava 8 žlic olja 8 žlic vode Žlička pecilnega praška KREMA 350g jedilne čokolade 750ml sladke smetane Pečico segrejte na 175 stopinj. Kakav razmešate z 8 žlicami vode, segrejete do vrenja (je zelo gosto in je treba ves čas mešati, da se ne prime). Potem odstavite in ohladite. Penasto zmešate rumenjake z eno tretjino sladkorja. Potrebno je res dobro in dolgo stepati, da zmes zelo naraste in se zgosti. Primešajte 8 žlic olja in še malo stepajte. Dodajte kakav in zmešajte. Dobljeno zmes primešate zelo trdemu snegu iz beljakov, ki ste jim med mešanjem dodali preostali sladkor. Moko presejte s pecilnim praškom in jo nežno in previdno, postopoma vmešajte v zmes. V tortnem pekaču (jaz ga vedno "oblečem" v peki papir) pecite biskvit 35-40 minut. Po želji količine ustrezno povečajte, če boste uporabili večji pekač. Za 26cm 6 jajc, za 28cm 8 jajc. Ko se torta ohladi jo dvakrat prerežite, napojite s pripravkom iz jagodne marmelade, pomarančnega soka in kivi likerja, ter nadevate z dvema tretjinama rahlo stepene čokoladne smetane, ki ste jo skuhali dan prej. Potem jo obdajte s folijo in postavite za pol dneva v hladilnik, da se res dobro prepoji in da se krema učvrsti. Preostalo čokoladno smetano stepete ko torto krasite. Z njo jo lahko samo premažete, ali pa pustite domišljiji prosto pot... Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 24. sep 2003 16:20:45

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

24. sep 2003 20:13

Naredila sem to čokoladno kremo vendar z manjšo količino čokolade. Najprej sem nad soparo stopila 10 dag jedilne čokolade in ji nato dodala 1/2 l rastlinske smetane. Z metlico sem mešala toliko časa, da je masa postala enakomerno obarvana nato pa sem zmes postavila za cca 1 uro v skrinjo. Dobro ohlajeno sem nato z lahkoto zmiksala v kompaktno kremo. Uporabila sem jo za nadev na orehov biskvit, ki sem ga predhodno navlažila z mešanico iz mleka, malo sladkorja in ruma, na čokoladno kremo sem namazala še stepeno smetano in ne boste verjeli peciva je zmanjkalo v hipu. LP Marjana

hamer  

član od: 30.10.2002

sporočila: 27

24. sep 2003 20:43

Prosim, če mi lahko napišete točen potek čokoladne kreme za torto iz smetane in čokolade. Zanima me če je mogoče narediti to kremo samo z rastlinsko smetano. Za odgovor se vam zahvaljujem. LP Valerija hamer

aida  

član od: 28.8.2003

sporočila: 37

25. sep 2003 8:10

Noa, hvala na receptu. Isprobat ću ga za vikend. Super si sve objasnila. još jednom hvala na brzom odgovoru. hamer. ja sam ti stavila 0.5 l sl. vrhnja i 300 gr čokolade i nisam stavila rastlinsko vrhnje. bilo je super. najbolja čokoladna krema aida

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

25. sep 2003 12:27

Hej, Aida! Upam da boste s tortico zadovoljni ravno tako kot mi! Veliko uzitka vsem čokoholikom! Pa pa!

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

30. sep 2003 13:40

Torto sem ta vikend poizkusila, krema je zelo dobra in odlična za okraševanje, po vrhu sem posula kakav v prahu. Lahko bi pa bolj namočila biskvit. Drugi dan je bila še boljša.

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

30. sep 2003 16:58

Dragi moji, tudi jaz sem naredila kremo iz 7 dcl sladke smetane (alpska) in 300 g jedilne čokolade... ampak me je zjutraj skoraj kap - krema sploh NI BILA TRDA. In bolj sem jo miksala, bolj je bila tekoča. Res je, da nisem mešala dalj kot minuto, saj nisem upala... je bila to napaka??? Sem mešala premalo časa? Se zgosti šele po nekajminutnem stepanju??? Že pred časom sem delala podobno čokoaldno kremo, kjer je bilo noter tudi maslo, zato sem mislila, da sem površno prebrala recept in da sem maslo spregledala... sedaj pa vidim, da ste nekateri delali po identičnem receptu in da vam je lepo uspelo. Ima torej kdo idejo, kje sem ga polomila? LP, Staša

hamer  

član od: 30.10.2002

sporočila: 27

30. sep 2003 20:59

V soboto sem naredila torto s čokoladno kremo. Malo me je bilo strah ali se bo smetana res lepo stepla, ampak strah je bil zamanj.SUPER JE USPELO! Torta je bila naslednji dan še boljša. Končno sem dobila recept v katerem ni margarine ali masla.Delala sem s pravo smetano ne z rastlinsko. LP Valerija hamer

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

30. sep 2003 21:10

Stasa! S smetano se resnično to zgodi, kar si ti napisala. Bolj kot jo mešaš, bolj je čista, vendar si bila premalo vstrajna, saj se s časoma začne strjevati kot vsaka druga smetana! Mislim, da se jo stepa vsaj 5 min, pa najbrž še kaj dlje! poskusi, saj se ti bo zagotovo strdila!!! lp Martina

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

30. sep 2003 22:49

Taia, hvala za odgovor. Vsekakor bom še poskusila, saj je okus kreme božanski LP, Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti