Zeleni čaj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. feb 2011 22:02

Joj, joj, zgleda, da je tole malo ušlo z vajeti. Vsaka čast Cbeli, ki skozi filter vrečko okometrično določi, kaj je notri. Na Kitajskem sem si od blizu ogledala, kako pridelujejo, predelujejo in prodajajo čaje, in zanesljivo ni bilo ne blizu ne daleč čisto nič nič neprodušnega, pač pa zelo veliko letečega, gomazečega in drugače vsegamogočega (sploh tega slednjega), kar se skozi internet ne vidi. Tako da zdajle v svoje veliko zadovoljstvo, brez kakršnih koli čajeslovnih skrbi ali kančka slabe vesti srkam Lady Grey iz filter vrečke iz Tesca in je prav nemarno dober. No, da je le vsak zadovoljen s tistim, kar kupi - pa kjerkoli že. Lep pozdrav, Sonja

leptir  

član od: 1.4.2009

sporočila: 35

10. feb 2011 22:09

oj Ali je možno, da me bolijo ledvice po tem čaju? hvala leptir

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

10. feb 2011 22:16

leptir po katerem čaju? zelenem? _tmickena_

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

11. feb 2011 13:09

Meni osebno je najboljši zeleni čaj, ki ni v vrečki, ga najlažje doziram po svojem okusu, listki lepo potonejo (če pa ne, pa mal pljunem čez ramo, kot nekoč Kitajci - bo morda Vanja vedela povedati, če to še vedno počnejo - ). sonci

leptir  

član od: 1.4.2009

sporočila: 35

11. feb 2011 23:01

ja zeleni čaj, seveda filter leptir

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. feb 2011 23:26

sonci je napisal/a:
Meni osebno je najboljši zeleni čaj, ki ni v vrečki, ga najlažje doziram po svojem okusu, listki lepo potonejo (če pa ne, pa mal pljunem čez ramo, kot nekoč Kitajci - bo morda Vanja vedela povedati, če to še vedno počnejo - ).


sonci

 

Na kitajskem čajnem obredu so dali listke čaja v cedilo, v majhnem curku prelivali z vrelo vodo in takoj ponudili. Čajni listki se torej niso namakali v vreli vodi. Od petih okusov sem si zapomnila samo dva: z jasminovimi cvetovi in pa Lychijem, slednjega sem tudi kupila in ga pijemo kot ledeni čaj. Je krasnega okusa in ga lahko piješ na litre.

Na Japonskem sem pila samo res tipičen zeleni čaj, vsakokrat v upanju, da bo končno boljši. Po enem petem poskusu sem obupala. Okus bi lahko opisala takole: Nabereš travo, jo v možnarju zmečkaš, preliješ z vročo vodo, precediš in ponudiš.

 

 



Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2011 00:02

Cbela  

član od: 10.2.2011

sporočila: 5

12. feb 2011 8:48

rimljanka je napisal/a:

Cbela, kar takole, brez analiz pa le ne sodi, no. Pa ne, da se greš takole prikrito reklamo? Ne reci, da ne......ker ti ne bom verjela.

rimljanka
Rimljanka, sem dala ven vsa imena, ker prikrita reklama res ni bil moj namen - ne vem, kaj bi imela od tega. Povedala sem pač samo svoje mnenje. Res pa je, da zelene in oolong čaje pijem redno že več kot 10 let, še več odkar sem bila nazadnje na Japonskem. O njih sem tudi prebrala ogromno literature, se pozanimala,... Pač, vsak ima svoje veselje, mnenje in izkušnje Veliko užitkov ob pitju čajčkov, baje prihajajo hladni dnevi! Cbela

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

12. feb 2011 10:40

Vanja, par tednov sem preživela na Japonskem, lepo hodila vsak dan delat in se čudila domorodcem: v službi po kosilu kuhali zeleni čaj tako, da so ga prelili z vrelo vodo, pili, isto listje ponovno prelili z vrelo vodo, pili..... itd do devetih zvečer, ko so se počasi začeli pakirat domov. Že mogoče, da navodila in knjige govorijo drugače, ampak to je ljudstvo pač počelo in verjetno počne še zdaj. Lističi so res zgledali lepo, ampaki tisto, kar je teklo z njih, ni bilo za nikamor. Od takrat se nad Droginimi filter vrečkami čisto nič več ne pritožujem. Če se hočem prav posebej razvajat, pa raje sežem v omaro po materino dušico, ki jo vsako poletje med dopustom naberemo po hribih nad Trento in to je potem res tisto pravo. Lep pozdrav, Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. feb 2011 15:35

Limnol, jaz sem ga pila samo v res nobel restavracijah (ala Four Seasons Hotel ), kamor so nas peljali gostitelji. Ves cas sem razmišljala, da je bilo kot v pravljici Cesarjeva nova oblacila. Rabili bi nekoga, ki jim pove, da v resnici pijejo le prežvečeno travo, prelito z vodo.  

Govorila sem pa o okusu, ne o pripravi zelenega čaja na Japonskem. Kako ga pripravljajo Japonci, nimam pojma.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti