Kajenje

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. jan 2011 21:26

No meni je padlo najprej v oči kajenje.Potem se je zraven priključila trava.Vseeno mislim,da je to razlika.No trave nisem poiskusala cigareta pa sem.Cigareti,so odvisnost,ampak vseeno z manj posledicami kor ostale droge.Moj oče je kadil do svoje smrti,pa okolica ni trpela.Zaradi ostalih drog,pa je zgodba druga.Poznam narkomana,ki je bil eden prvih v Mb.Bil je moj sosed,no se je malo k sebi spravil takrat ko sem ga jaz spoznala,ustvaril familijo,dva otroka.Ampak,otroci so ok,hvala bogu on pa sedaj pri 62 zopet tam nekje v omami in metadon.Družina je razpadla,otroci so k sreči vredu,žena pa si je ustvarila novo družino.Zaradi cigaret tega nisem slišala,razen,da je nastradal kadilec sam,brez posledic za svojo familijo. Moje mnenje kajenje cigaret naredi največ škode tebi samemu,ostale droge pa prinesejo trpljenje vsem, okoli tebe. Ja to še, moj mož ne kadi en teden,držim pesti... dari

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. jan 2011 21:34

Pa še to,kadilci naj bodo uvidevni do nekadilcev.To popolnoma podpiram.Sin je izraziti antikadilec in mu dam prav in seveda mi je normalno,da drugi to upoštevajo.Tisti nekadilci,ki jih ne moti,da si kdo pred njimi prižge cigareto, pa je njihova volja.V glavnem ne moti me kajenje,ampak,kje, poleg koga.Ene to ne moti,a drugim je to groza.Prilagodimo se,saj to ni tako velika žrtvev za ljudi,ki jih imamo radi. dari

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

13. jan 2011 21:39

Trava je droga kot vsaka druga droga, te potegne notri ali pa pač ne. Moj sošolec je v gimnaziji tudi veselo vsak odmor letel po štengah gor in dol, je že imel motivacijo. Z leti se je zresnil, nehal, danes (bolj ali manj) uspešno študira pravo. So pa seveda pri tej odločitvi, po kateri poti bo posameznik šel, pomembni tudi drugi dejavniki ... amy, to, da uživalce trave obsojaš samo na podlagi tega, ker te motijo pri poslušanju pouka, se meni kratko malo zdi smešno. Mene so 4 leta motili preprosto zaradi tega, ker so klepetali. Metali reči skozi okna. Počeli pač reči, ki jih počnejo najstniki, kaj, naj zdaj sovražim vse najstnike? Usedi se spredaj in se ne daj motiti. tunna http://titabota.blogspot.com/

Jutranja  

član od: 18.1.2011

sporočila: 30

9. feb 2011 11:27

Sem kadilka, a ne kadim kjer koli in kadar koli, se prilagodim. Lp, Jutranja

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

9. feb 2011 19:12

Sem bila kadilka, že osmi mesec vztrajam, pa me ne moti, če gdo prižge vpričo mene, že ve kaj dela, samo ne dovolim pa v zaprtem prostoru kajenja. Jutranja,lepo, da se prilagajaš, saj sem se jas tudi.Ko sem pa bila sama, pa čisto po svoje pa toliko kot mi je pasalo. zaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. feb 2011 20:38

Tudi jaz sem odraščala v zakajneih prostorih (stanovanje in avto) in kajenje se mi je res gnusilo. Prav na bruhanje mi je šlo, če sem morala komu prinest pepelnik. Bere se neverjetno, ampak čez nekaj časa sem tudi sama začela kadit. Pojma nimam zakaj. Najbrž malo iz firbca, pa malo zaradi tipičnih pubertetniških "izpadov"... Amapk sedaj razmišljam, če nisem bila že kot otrok zasvojena z nikotinom zaradi pasivnega kajenja. Se vam zdi to možno? Sumim zato, ker sem slišala zgodbe o kašljanju in bruhanju pri prvem cigaretu, kar se pa meni ni zgodilo. Po mojem sem bila že navajena. Se pa strinjam, da je fino, da se v lokalih ne sme kadit. Motijo me samo nekadilci, ki včasih pred lokali zasedejo ves prostor, tako, da ga za kadilce ni. Malo za šalo pa malo zares:) No, upam, da bom potem, ko bom šla na svoje, imela kakšen balkon, da ne bom zakajala drugih:) JanisJoplin

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

17. feb 2011 17:52

Mi je všeč, če so kadilci uvidevni do nekadilcev. Prav tako podpiram, da se v zaprtih prostorih ne sme kaditi, da nismo nekadilci zaradi kadilcev pasivni kadilci (kot pred zakonom). V mojem stanovanju si cigareta ne bo prižgal nihče. Nimam nič proti, če kadijo samo ne v moji bližini. Preziram pa noseče kadilke! V puberteti sem tudi sama poskusila, a hitro ugotzovila da ni zame. Nebi mogla imeti partnerja, ki kadi. Motil bi me vonj po cigaretah. Bravo zaja za vztrajnost. Kar tako naprej! Sem imela kolegico - strastno kadilko, ki se je potiho sekirala, kaj če dobi raka na pljučih in sama sebe tolažila s tem, da gre vsako leto na slikanje pljuč. Kot, da to kaj pomaga.. Tanaya

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

17. feb 2011 20:39

Od 2.avgusta sem nekadilka. Nisem sitna, ne motijo me kadilci, torej nimam tipičnih znakov "zdravljenih" zasvojencev. V prvih štirih mesecih zaradi stresnih situacij nisem pridobila nobenega kg, v prazničnem času pa 5 kg. Teh sem se sedaj lotila. Redukcija vnosa kolorij in gibanje (kolikor je pač možno glede na vremenske razmere) Kadila sem okrog 30 let z manjšimi pavzami (2 x nosečnost in dojenje) in še ene dvakrat sem nehala za kakšno leto ali dve. Pri odvajanju nisem imela kakšnih posebnih težav, močna volja in to je to. sonce51

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

17. feb 2011 21:16

Tanaya, hvala za vspodbudo, 19.2.bo polnih 8 mesecev. Sonce51,je lepo slišat oz. prebrat, da še gdo vztraja in tudi jas nimam nervoznih izpadov, ker ne držim cigareta v roki. Se kar dobro počutim, samo sem se pa zredila in bom začela z hitro hojo in strožjo dijeto.Upam, da mi bo uspelo, kot pišeš na koncu samo močna volja in to je to. zaja

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

17. feb 2011 21:23

verjetno je bolje, da začneš nasploh z zdravo prehrano (spremeniš način hranjenja), kajti diete dajo ponavadi kratkotrajni učinek.... ursyy Sporočilo je spremenil(a) ursyy dne 17. 2011 21:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti