Kajenje

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 19:35

In kaj ti misliš, čemu se je lažje odpovedati: 1. prehitremu sklepanju, ki temelji zgolj na subjektivni oceni nahitro prebranega komentarja, ki ga je avtor morda zastavil nekoliko preostro ali 2. (najbrž) dobronamernih nasvetov mladim osebam, ki jih označimo za nesposobne zrelosti? ***amy***

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2011 19:41

Ne očitaj dobronamernosti mojim komentarjem, ne zrelosti svojim, pa bova dobro vozili. lp, proxima

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 19:50

Kdo je rekel, da pravim, da so moji komentarji zreli? Tudi jaz ne predpostavljam, da si takega mnenja, ker kadiš travo! Morda jo, pa me ne moti. Jaz izražam svoje mnenje. In sem ga mimo pihnila z tisto pripombo o njenem stanju pri tridesetih. Ja, priznam, pa? Oprosti, pri tebi se mi pa zdi, da gre samo za to, da hočeš imeti prav. Odmisli tisto neprimerno pripombo, prav? Komentar je bil osredotočen na to DA SE MI ZDI NEZASLIŠANO, DA KADIŠ TRAVO MED POUKOM. KER S TEM NE ŠKODIŠ SAMO SEBI, AMPAK TUDI VSEM OSTALIM, KER JE POUK MOTEN, ČE SE NEKDO NEPRESTANO REŽI, OSTALI DIJAKI PA NISMO V POLOŽAJU, DA BI LAHKO PROFESORJEM PREDPISOVALI KAJ STORITI. NAJ KADI TRAVO! AMPAK NE MED POUKOM! V tem je point. Ne veš, kako sem hvaležna za preciznost. ***amy***

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. jan 2011 20:02

capslock1-vi

Commis débarrasseur

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 20:07

zzak1977 je napisal/a:
Hvala, draga. Nisem opazila. In ne da bi zdaj lahko začeli debatirati o žaljivosti. ***amy***

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. jan 2011 20:36

Mene najbolj zbode to,pri tridesetih ne vem kaj,zaradi kajenja? No,zdravju vsekakor ne najbolje,ampak take posledice pa res ne.Zafiksana prostitutka itd.To je pa malo preveč.Moj zdravnik veselo puha skozi okno,mene vpraša,kadite? To je pač odločitev vsakega posameznika.Sem zato,da se spoštuje nekadilce in kadilce.Na svetu je res dosti več barabij,ki delajo škodo vsem ,kot pa kadilci.Pozdravim,ljudi,ki so premagali to strast,pa tudi rečem,srečni tisti,ki niste nikoli poiskusili in se vam ni treba bojevati zoper to strast.Eni pravijo,da je tobak naraven.OK.Drugi,da je večina hrane genetsko predelana.Kaj nam škodi?Enim eno, drugim drugo. Kaj pa vem,moja tašča, nikoli ni kadila,zdravo -smernice kaj je zdravo se je prehranjevala,pa,holestorol,anevrizma v glavi,kožni rak,visoki pritisk,gin.op.Njena soseda veselo kadila od 15 leta oboževala mastno hrano,doživela 84 let.Slučajno,ne vem. dari

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 20:37

Se strinjam, seveda pa obstaja ogromna razlika med kajenjem tobaka in kajenjem marihuane! ***amy***

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jan 2011 20:49

dari, kolikor sem jaz razumela ***amy***, je govorila o posledicah uživanja droge in ne kajenja tobaka.

In po mojih izkušnjah ni pihnila čisto mimo. Poznam deklico (nima niti 25), ki ustreza opisu (torej, je odvisna od drog in se prostituira) in je začela prav s tem, kar opisuje ***amy***.

Samo je bilo takrat v njeni okolici preveč takih, kot se zdaj oglašajo tule. In so metali polena pod noge tistim malo, ki smo ji hoteli pomagati.

tulka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2011 21:15

***amy*** je napisal/a:
Se strinjam, seveda pa obstaja ogromna razlika med kajenjem tobaka in kajenjem marihuane! ***amy***
Čista resnica, obstaja ogromna razlika med kajenjem tobaka in kajenjem marihuane. Malo statistike: leta 2005 je v ZDA umrlo 400 000 ljudi zaradi tobaka in posledic kajenja tobaka 30 000 zaradi samomora 20 000 je bilo žrtev nasilja med domačimi stenami 7600 zaradi zastrupitev z aspirinom in aspirinu podobnimi zdravili 125 zaradi alergije na arašide 112 smrti naj bi bilo posledica kajenja trave (nobenkrat direktna zastrupitev, v glavnem gre za prometne nesreče v drogiranem stanju + nekaj kardiovaskularnih zapletov). Glede na to, da naj bi travo ali derivate uživalo približno 0.6% odraslih, kadilo pa naj bi približno 20% odraslih prebivalcev USA (prva številka je zanesljivo pod vplivom biasa glede na to, da je promet s travo prepovedan v večini Združenih držav), so gornje številke vsaj zanimive, če ne še kaj več, vsekakor pa se kaže zamisliti nad tem, da ni vse, kar nam servirajo mediji, ravno suho zlato, in da je gojenje predsodkov še bolj lukrativna dejavnost kot gojenje trave. lp, proxima

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 21:23

proxima je napisal/a:
Ja, in da se velja zamisliti tudi nad tem, da je ogromna razlika, med trenutnim in daljnosežnim učinkom. Ne razumeš? Mene pa res ne moti, če kadi karkoli, moti pa me, da kadi kadarkoli. Naj kadi travo ali tobak, zaradi mene cementni prah. Ampak trenutni učinek trave je radikalnejši. Ker povzroča (bom rekla kar lepo po domače) zadetost. In če pride sošolka v razred zadeta, je ogromna razlika, kot če pride samo z vonjem po čikih. Ali bo za trideset let (ali še prej) imela probleme z pljuči zaradi tobaka, je njen problem - ona je odgovorna. Moj problem je samo to, da me moti pri pouku. In to je tukaj in zdaj. Glede kajenja nasploh ji lahko dam samo dobronameren nasvet in verjemi, da sem poskusila - in naletela na gluha ušesa. Draga Proxima, nevem ali imaš otroke, ampak me prav zanima, kako bi odreagirala, če bi te klicali iz šole, ker tvoja hčerka prihaja zadeta k pouku in ga moti? Ni vse v teoriji. ***amy***

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti