Kajenje

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

24. maj 2015 8:07

Jaz sem "brez" dobrih 6 let. Če bi vedela, kako lepo je, bi prenehala že prej. Sem bila ena najhujših kadilk, pa sem vseeno uspešno končala to dolgoletno kariero. Z veliko truda in športanja se tudi zredila nisem, oz. mi teža niha do 3 kg navzgor, potem pa to napredovanje spet ustavim in se počasi vrnem na sprejemljiv nivo. Je bilo, in včasih je še, težko, ker sem v penziji (hladilnik ves čas na dosegu), v meni (hormonske spremembe)... kar vse nekoliko otežuje moj trud. So se pa zdaj na žalost kjub temu pojavile zdravstvene težave, ki so pogostejše pri kadilcih. Ker več ne plačujem davka na tobak, ga pa pri zdravju. Res je, da je veliko ljudi bolnih, tako ali dugače, pa niso nikoli kadili. Tako se moramo tudi bivši kadilci sprijazniti, da ves tisti nikotin in katran nekje pusti svoje sledove. In nas posledice dohitijo, športamo mi ali ne.

pirnica

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

24. maj 2015 10:54

Jaz pa sem brez cigaret od septembra pa sem kadila kot turk.Pač ugotovila sem ,da se lahko denar zapravi za bolj uporabne stvari  .Je pa zanimivo ,da nekateri ljudje ki kadijo ne smrdijo po tobaku ob nekaterih se mi pa obrača želodec .Viška kg na srečo zdravje se mi pa zadi enako kot takrat ko sem še kadila.Pa zelo hitro že ob vstopu v hišo zavonjam če je kdo kadil.Sem pa od kar ne kadim več začela redno pit kavo prej sem jo pila bolj občasno v službi sedaj pa jo kar redno vsak dan



bela120



Sporočilo je spremenil(a) bela120 dne 24. 2015 12:05

Sporočilo je spremenil(a) bela120 dne 24. 2015 12:13

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. maj 2015 11:32

Saj to je ravno problem cigaret - račun ne pride takoj, ampak čez desetletja. Ravno tako kot pri višku kilogramov. Če bi te zgrabilo za jezi vsakič, ko vtakneš v usta cigareto ali piškot, ne bi imeli teh problemov - četudi bi nas na koncu tako ali drugače nekaj vseeno pobralo.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti