Kartuše za tiskalnik, poceni, kje?

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

6. maj 2010 8:15

Lijana ni zakaj , na tej strani so kartuše res ugodne, samo boš pa videla, da tud en teden nimajo enake cene. Se spreminjajo navzgor in navzdol, ampak kljub temu so še vedno ugodne glede na ostale ponudnike. vida70

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

6. maj 2010 8:28

Pri nas smo vrgli stran nekaj tiskalnikov, zaradi okvar, ki so jih povzročile prav te neoriginalne, ponovno polnjene kartuše. Pa tud kvaliteta tiskanja se je z vsako menjavo zmanjševala. Potem smo se odločili za tiskalnik Canon Pixma, ki ima ločene kartuše . torej črno, rumeno, modro in rdečo. Za ta printer kupujem samo original kartuše. Lahko kupiš vsako posebaj, pa itak se redkokdaj zgodi, da zmanjkata 2 ali pa več barv na enkrat. 1 kartuša (original) kartuša stane okol 13 eur. Printer dobro služi že kar nekaj let, verjamem, da tudi zato, ker kupujem original kartuše. Na teh printerjih, ki imajo skupne barvne kartuše (so 3 barve kot cela kartuša), je potrebno kupiti novo kartušo tudi, če zmanjka samo ene barve. Sicer ima pa večina teh novih tiskalnikov danes že ločene kartuše, možno pa da so malo dražji. Moje slabe izkušnje z neoriginalnimi kartušami so stare že nekaj let, možno da se je "kvaliteta" le teh v tem času kaj izboljšala. Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 06. 2010 08:33 Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 06. 2010 08:34 Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 06. 2010 08:34

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. maj 2010 9:22

Lizzie, tudi sama imam Pixmo in kupujem izključno original kartuše, čeprav se mi zdi, da je printer kar žejen... Kakor sem sicer zadovoljna z njim, pa se mi je zgodilo enako, kot je nekdo že napisal; ko je zmanjkalo ene od barvnih kartuš, tudi ČB nisem več mogla printat, čeprav sem označila, da želim ČB print. Seveda se je to zgodilo ob najbolj neprimernem trenutku, ko mi je gorela voda - šola za drugič. strelka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

6. maj 2010 9:35

hehe, sej printa :) Prvič opozori, pa noče sprintat. Potem pa prekličeš, daš še enkrat, pa gre :) Verjem, večkrat preverjeno. :D Lizzie

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. maj 2010 10:30

Ne, ni šlo Poskusila večkrat, doma imam tudi IT stručkota, vendar ga ni mogel prepričati. Morda je odvisno od modela? Ali pa dodatne programske opreme? strelka

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

6. maj 2010 10:52

Moje izkušnje: če ne kupiš original se ti barva zasuši in je adijo celi tiskalnik. Finta v teh novih tiskalnikih pa je ravno v tem, da so sami tiskalniki poceni, potem pa kartuše za barvo zelo drage oz. boliko manjše proti naši kartuši pa za enako ceno, da se mi ne splača tiskalnika menjat. Jaz osebno kupujem kartuše pri Comtronu. Pazi ne Comshop, ampak Comtron. Oni so se pred kratkim delili prvo je veleprodaja drugo maloprodaja s svojo maržo, normalno. AMpak lahko kupiš tudi v veleprodaji po veleprodajni ceni. Tako kar nekaj denarja prihraniš pri kartuši. mimoza5

AndrejBiz  

član od: 17.6.2008

sporočila: 9

6. maj 2010 18:47

Če iščeš cenejšo varianto, je nekaj vreden le Pelikan. Sicer pa se pri neorignialnih kartušah lahko zgodi marsikaj. Meni se je na primer, ko tiskalnika nekaj časa nisem uporabljal, vse skupaj zasušilo in sem potem moral kupiti novega. Zdaj prisegam le na original. Kupujem na EnaA, kjer imajo praktično veleprodajne cene in tudi specialen iskalnik za kartuše http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/kartuse AndrejBiz

AndrejBiz  

član od: 17.6.2008

sporočila: 9

11. maj 2010 16:49

težava na ceneje.si je da so noter tudi prodajalci, ki ti potem pošljejo neoriginalne kartuše. zato vedno kupujem na www.enaa.com - najcenejši originali preverjeno! AndrejBiz

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. maj 2010 16:54

meni se zdi da se za črnobelo printanje še najbolj splačajo laserski tiskalniki in originalni tonerji. za zasušene kartuše se pa dobijo posebne kapljice. enkrat sem jih že uporabila in so super. bannanna_v_slo ;)

vortexfoto  

član od: 12.11.2014

sporočila: 1

12. nov 2014 8:02

NAjbolj se splačajo laserski tiskalniki s svojim bobnom (hp, xerox), pri njih ni važno kateri toner je, original ali kopija, ker se komplet enota zamenja, če se pokvari pač reklamiraš vse in zamenjaš z drugo in deluje. Inkjet so pa itak narejeni za minimalno 100 listov na mesec, drugače se zasuši. Obstaja pa nekaj tiskalnikov npr brother ki imajo odlično narejen sistem, tudi ko barve zmanjka jo zadrži nekaj v tiskalni glavi, tako da zdržijo tudi nekje 2-3 leta brez kartuš in se ne zapacajo, pa še kartuše so smešno poceni, slaba stran je, da so tiskalniki dražji!

 

(odstranjeno zaradi nedovoljene reklame)

vortexfoto

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti