Sadje, sir in omake

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

tema odprta - 24. mar 2010 22:32 | ogledi: 6.339 | odgovori: 6

Živjo,

za prihajajoče praznovanje bi rada pripravila nekaj v tem smislu http://www.coffeeandvanilla.com/?p=7584 Torej nabodalca z različnimi siri (feta, brie, ementaler) in sadjem (mango, lubenica, grozdje, melona). Ali ima mogoče kdo idejo kakšne omake bi bile primerne za zraven? Da bi se ta nabodalca pomakala vanje. V mislih sem imela različne jogurte, skuto, mogoče čokolado,... Ali je bolje brez omak?

Je že kdo delal kaj podobnega, dobrodošla še kakšna druga ideja za kombinacijo...

Hvala!

Lizzie

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. mar 2010 9:35

Omake k siru? Raje ne! K siru se najlepse prileze med v manjsih kolicinah, pa se to je odvisno od sira. Raje se drzi smeri sir, sadje, orescki. fresh

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

25. mar 2010 9:36

Sej sem potem kasneje nasla tudi to, očitno sem prej iskala z napačnimi ključnimi besedami :) Omake se mi pa sedaj po daljšem razmisleku res zdijo nepotrebne. Lizzie

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. mar 2010 10:50

Meni se zdi tista fotka čisto okej, samo te opozarjam, da narediti kakih pet takih nabodalc, to še gre, če jih pa delaš maso, se ti pa vmes fino rola in si misliš, pa kje, hudiča, sem imela pamet.... ker gora koščkov sadja (okej, če jih narežejo v hipermarketu, je lažje) in potem nabodavanje amo-tamo, to pri kakem dvajsetem nabodalu postane totalno duhamorno. In pri tridesetem bi najraje človek koga zabodel s tistim štilčkom. Pa to še ni vse: narezano sadje se začne na zraku nazarensko hitro sušiti in potem so nabodalca hitro na pol ovenjena že pred serviranjem.... Jaz bi na tvojem mestu raje pokukala na tisti famozni dolg seznam kruhkov in predjedi od mamamie, ki ga je tulka nedavno tega ponovno objavila in tam je masa slanih namigov. Pri sadnih zadevah bom pa tule svojo pamet prodajala in sicer večkrat preverjeno na masi ljudi: je v teh mesecih, ko smo s sadjem bolj na knap, čez vitaminsko bombo v podobi sadne solate iz tropskega sadja. Jaz sem v bazi receptov pod oznako Vitaminska bomba (mislim, sicer, da je več tega z enakim imenom) navedla količine, iz katerih dobiš dobra dva litra tega tropskega razkošja: 5-8 kiwijev, 5 rdečih pomaranč (ali pa 5 rdečih grenivk), 70 dag koščkov ananasa, 2-3 papaji, 1 manjgo....skratka: kiwiji, papaje, ananasi, mango, to je vse v koščkih in to se zalije s sokom rdčeih pomaranč ali pa grenivk ali pa obojega....in dobiš fotogenično zeleno-rumeno-oranžno-rdečo sočno slastno vitaminsko zadevo. Ki jo imaš lepo v bowli in na hladnem mestu in tako sadje nič ne ovene in ob primernem trenutku to serviraš in gre preverjeno takoj, ker ljudje prosijo za "še". Moji prijatelji in znanci tej zadevi pravijo:supersolata. Stvar zdrži tudi kak zgodnjespomladni event zunaj - imaš pokrito bowlo zunaj in potem to servriaš v menažke za piknik.... Vendelina jr.

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

25. mar 2010 11:05

V bistvu bo šlo za 10 ljudi, ki bodo siti, zato ker bo stvar potekala ravno malo po kosilu. Bo sladica, zdj pa rabim se nekaj za zraven, tko za prigriznit, nekaj lahkega. Pa so se mi zdela ta nabodalca ravno pravšnja. Nekaj jih je vegeterjancev, zato samo sir in sadje. Mi je pa všeč tale vitaminska bomba, mogoče bom pa res raje to :D Hvala Vendelina jr.! Ali se morda kdo spozna še na vina? Bo sladek refošk v redu za zraven? Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. mar 2010 23:07

Citiram:

Sir in vino sta božanski par. V nekaterih evropskih deželah je najboljše vino prihranjeno za obrok s sirom. Rdeča vina se podajo k srednje in zelo ostrim sirom. Z bolj sladkim vinom kombinirajte močno aromatične sire. Kozji sir je odličen s suhim belim vinom, neizraziti siri pa se strežejo z bolj sadnimi rdečimi vini. Mehke sire, kot sta camembert ali brie, lahko postrežete s skoraj vsakim rdečim vinom, vključno s cabernetom. vir: http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?clID=15216

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti