Pomočnik vzgojitelja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2010 22:09

Se strinjam, marsikatero bi res lahko. Nujno.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. mar 2010 22:14

No vidiš, tebi sploh v šolo ni treba it, se že na vse spoznaš. To sem napisala avtorici te teme na zadnji zapis. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 03. 2010 22:15

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

3. mar 2010 22:28

Masaj, pozdravljena! Glede šolanja na vašem koncu ti ne morem svetovati, sem pa opravila to prekvalifikacijo v drugem kraju. Ker sem prej že študirala na pedagoški fakulteti, vendar drugo smer, so mi vse predmete, razen dveh priznali, saj so se predmeti pokrivali. Drugače pa so morali tisti, ki imajo končano gimnazijo ali katerokoli drugo šolo 5. stopnje opraviti 8 strokovnih izpitov. Splošne ti priznajo. Tisti, ki imajo prej kakšno triletno šolo, pa morajo opraviti vse druge predmete in se zavleče nekje na dve leti.Na koncu je še poklicna matura. Tudi to so meni priznali, razen zagovora prakse. Ker sem šolanje končala v dobrih štirih mesecih, svojega dela ne opravljam zato nič slabše, imam pa priložnost opazovati pripravnice iz vzgojiteljskih šol, ki le to obiskujejo redno, pa lahko rečem, da pri nas še nobena ni "dobila žuljev". No razen na zadnji plati mogoče. Za sabo imajo skoraj 4 leta rednega šolanja, pa se večina niti obrnit na zna v igralnici in veliko jih potem spozna, da tega poklica ne bodo nikoli opravljali. Ko sem se jaz odločala za ta poklic, sem že v štartu vedela, da ga bom z veseljem opravljala, še več, da bom ob tem zelo uživala. Zato Masaj, kar pogumno in naj te takšni komentarji ne zmotijo. http://basti.moj-album.com/

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

4. mar 2010 8:06

Ob teh zapisih sem se spomnila na krivičnost kriterijev, ki so bili pred 6leti, ko si je moja hčerka želela biti vzgojiteljica in ni bila sprejeta, ker je dosegla premalo pik. Že skoz obožuje otroke, ki to čutijo in je vedno obkrožena z njimi. Zadnje leto vrtca je hodila "pomagat" v jasli. Še vedno jo sorodniki in prijatelji prosijo za varuško, ker pač otroci želijo biti ob njej. Vpisala pa se je v popolnoma drug program zelo žalostna. Ne zdi se mi prav da dekleta, ki so "rojena" za ta poklic ga nimajo možnosti opravljati, možnost pa dobijo dekleta, ki kasneje ugotovijo, da delo z otroki ni samo zabava in ne uživajo v svojem poklicu. syu

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. mar 2010 10:28

Basti, kakšni komentarji pa? Si morda ti kaj drugega povedala od tega, da se po bližnjici v spodobni šoli ne da priti do željene izobrazbe? Tebi so priznali izpite, ker si študirala na pedagoški, iz zapisa masaj pa je razbrati, da ima poklicno izobrazbo druge smeri in bo pač morala malo več časa porabit, da doseže željen cilj. Ognjič

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. mar 2010 13:50

Masaj, saj se boš navadila, da ko postaviš kakšno vprašanje na forumo me bereš vseh odgovorov. Predvsem nekaterih članic, da jih ne naštevam posebej.Najbrž imajo večkrat luno kot drugi.

Jaz bi ti predlagala pri izbiri šole, da gledaš predvsem na sledeče. Kako imajo urejeno predavanje in kolikokrat na teden. Ker poleg službe, vsak dan hoditi še v šolo te po nekem času precej izčrpa, tudi, če je morebiti v osnovi manj zahtevna.

To ti povem iz lastnih izkušenj. Pomembno je tudi kako komunicirajo s strani šole z vami v primeru raznih odpovedi predavanj itd. Pri meni je bilo tako, da smo dobili na oglasni deski napisano, da predavanje ta dan odpade. In tako sem domov prišla ravno tako ob istem času, kod če bi imeli predvidene predmete.In to me je s časoma malo znerviralo. Najbrž pa je na tem področju več reda, saj se sedaj bol trudijo zaradi konkurence tudi šole.

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

4. mar 2010 16:46

Ja opažam,da je to prepirljiv forum,kjer se namesto nasvetov raje delijo graje.... masaj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. mar 2010 18:12

Prepirljiv forum? Kje pa vidiš prepir? Dobila si pač nekaj mnenj, ki ti niso všeč - to pa res ni prepir.

V predzadnjem svojem zapisu si zapisala, daa bi rada tak študij ob delu, kjer ne bi trpela ne delo, ne družina. Hm, nisem še nikoli videla, da bi kdo stlačil kamelo skozi šivankino uho, predvidevam pa, če jo je že kdo, da je bila kamela po tem precej pomečkana in nefunkcionalna.

lp

cervus

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

4. mar 2010 19:31

Where there's a will, there's a way... Tarja83

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

4. mar 2010 19:36

Basti a je pa blo cist tk, na zacetku .... Tarja83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti