Puding

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

19. apr 2006 11:11

Da še jaz pristavim lonček... To s hladno vodo na dno, da se mleko ne prismodi, se je delalo tudi pri nas, vendar ne vidim nobenega razloga, zakaj bi to pomagalo. Torej, jaz dam mleko v teflonsko kozico, pa steklokeramično ploščo na ful (na 9), vre v 3 minutah, prime se ne nič, če le občasno pomešam. Medtem zmešam prašek, pač kolikor temeljito se v tem času da, nato pa to vlijem v vrelo mleko. Edino kar vpliva na to, da je puding brez grudic je, da v naslednji fazi temeljito mešam puding med kuhanjem s plastično metlico. In puding je kuhan. Včasih se sicer kaj prime, ampak ne ravno zažge, vendar je pri teflonki to tako enostavni očistit, da to ponavadi naredim že s prstom, ker je posodo seveda treba temeljito obliznit. Upam, da sem komu pomagala. Nasploh pri kuhanju prisegam na teflonke, druge posode skoraj nimam več, razen res kakih osnovnih kozic in pa lonca za juho. Pa lep pozdrav, piščanec

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. apr 2006 11:21

Blanchy je napisal/a:
Nola, tole se pa sliši slastno! Hitro v beležko z receptom! Blanchy P.s.: koliko približno pa rata iz navedenih količin? Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 19. apr 2006 08:12:42
Ena ta velika aluminijasta doza za zamrzovanje ali tri ta majhe (kvadrataste). Koliko je to v litrih ta trenutek ne vem, sem pa dobila gušte in bom puding danes pripravila, pa še izmerila, koliko teh sladkarij konzumiramo. Blanchy, takoj ko si oddahnem, ti sporočim doze. nola

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

19. apr 2006 11:36

Nekaj malega bi dodal na prijemanje posode- nikoli mleka ne kuhajte na največji vročini. Jaz imam steklokeramično ploščo in že v začetku nastavim na 7 (možno 9) in kuham do vretja. Odstavim lonec vmešam puding in še rahlo pokuham na plošči, ki sem jo prej izklopil (če je plin,potem pa na min.). Posodo imam vedno isto in to zelo kvalitetno od WMF z debelim dnom. Mleko se nikoli ne prime- med kuhanjem ga ne mešam. lp ZVONE

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

19. apr 2006 12:25

Preprost recept za kakršenkoli domač puding je ta : - na 1 dl mleka ali soka potrebujete 1 jž gustina in malo sladkorja Postopek je pa isti kot pri kupljenem in na 1/2 l mleka dre 5 jž gustina in 3jž sladkorja. ( Delam pa tako kot je napisala Fani s povarkom na tem da se vmeša sladkor z praškom, potem pa zelo malo mleka da je res gosto, gosto,,potem se ga pa lahko vlije več .....) Po tem receptu lahko delate puding iz kateregakoli soka, lahko kompota , z raznoraznimi dodatki...tudi lešniki....cime,.vanilija .. ..varijant je miljavžent. Čokoladnega lahko naredite tako, da v mleko ki zavre daste poljubno čokolade ( več ko jo bo, bolj bo čokoladen), nato pa vse isto naprej. Poleg tega je iz gustina pripravljen puding primeren za marsikateri dietni jedilnik (( na škatli piče: Gustin fini jedilni škrob je čisti koruzni škrob, ki ne vsebuje glutena in ni izdelan iz GM koruze) torej za ljudi s celiakijo ,potem za alergike na mleko, ker lahko uporabite riževo ali katero drugo mleko(sicer to lahko naredite tudi pri kupljenem, ampak v kupljenem prašku so še E-ji, tam pa se 100% ne ve,kaj vse se skriva v teh E-jih) ali poljubno sadje, oz. sadni sok. Po moje bi se dalo naredit tudi z javorjevim sirupom ali katerim drugim tekočim sladilom, samo potem bi bilo treba dat notri nekaj za " razbit" gustin, mogoče mleti lešniki, kokosova moka...za probat bo. No ja, sem se pa mal zaklepetala.LP Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 19. apr 2006 12:37:47

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. apr 2006 21:04

Nola in Aki, hvala za recepta. Ob prvi priliki ju bom preizkusila, z velikim veseljem!!! In Dragička, zanimivo je na tem forumu, a ne. Od enostavnega pudinga do najbolj zapletene torte, vse se najde gor. Ampak v tem je čar, se mi zdi. Lep pozdrav vsem!!! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti