Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

tema odprta - 19. feb 2010 17:46 | ogledi: 17.658 | odgovori: 357

Evo se pogovarjamo o tem kam bi pa sli, jaz pa kar predlagam: Hostel Aconcagva, Ul. Roman Diaz 41. Ni ravno super, je pa, prdvsem nikjer v blizini ni nobenega snega. Temperatura trenutno 32 stopine, cikite in muhere, pa dekoltei, na da bi govoril. In kako prides do tega hostle? Najprej kupis letalsko karto za Pariz, let ob 16 10. Iz Pariza kupis karto ( connection flight ) za Sao Paulo ( zmeraj sem mislil da je Paolo, sedaj sem se naucil, da ni ) ob 21 00 uri. Imas dovolj casa. Prides na brnik, letalo odpelje v 17 20 in je ze panika, a bom ujel letalo za Sao Paulo, ko je ne enem cist drugem terminalu. Po mal matranja, pridem pet minut pred koncem cekinga. Po dvanaestih urah letenja in prletenih 9500 km sem ze v Sao Peulu. Dve uri imam ravno dovolj, da pridem na terminal 2 s katerega je polet za Santiago. V Sao Paolu vsi govorijo portugalsko, anglesko redko kdo in je problem da najdes, oznake so bolj tako, ko ves kje je, je jasno, ko pa isces pa ni tako. V Sao Paulu, temperatura ob sestih 22 stopinj. Let iz Evrope je z brazilsko druzbo TAM. Veliko govorijo portugalsko s vsem tistimi s-ji ( nimam stresice ) in z-li ( stresica ), anglesko govorijo lepo razgovetno, vendar je ozvocenje za anglescino bolj po tiho in se nic ne razume. Fate po poti v redu, za moj okus nekam sestradane. Letalo iz Sao Paula je cileanske druzbe LAN, in presenecenje: posluzijo ( urng ) zajtrk s kovinskim bestekom. Na besteku je vtisnjen znak letalske druzbe, in to takoj prebudi lopova v meni: kolk bi bilo fajn, da ukradem noz ali vilico. Pol se takoj spomnem, da bi takoj prisli ameriski marinci in me odpeljali naravnost v Gvantanamo, in opustim misel na krajo. Naknadno narucim se kave, in glej ga zlomka: fata, ko je pobirala, pozabi zlicko za kavo ( prisezem, da je nisem nic skrival ) in jaz to razumem, kot prosnjo, da si zlicko olastninim, kar sem tudi storil. Sedaj sem ponosni..... Drugac, Juzna amerika je taka kot mora bit ( to so cuvstveni ljudje ): na vsakem vogalu je joka kaksna cikita ali muhera, ki so ji barabe strli korazon. No tega pravzaprav nisem videl, sploh ne dvomim, da je tako. No, pa bodi za enkrat dovolj. A ja: stjuardesa je po spansko " azafata ". ezoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

19. feb 2010 17:58

No, končno! Saj nisem še prebrala.

Sedaj prebrala. Žličko boš pa kar pokazal, zato je čuvaj, kot "tančico svojega očesa".

Srečno!

Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 19. 2010 18:02

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

19. feb 2010 18:13

Ežoj! Pazi,da ti cikite hlače ne ukradejo.Zdaj pa le treniraj španščino,boš potem lahko gledal limonade brez podnapisov. Uživaj še namesto nas! jesen

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

19. feb 2010 18:17

Aja, zato se je pa tako španščine učil andreja č.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. feb 2010 18:25

Ežoj, tale fata pa "zažge". In tako da veš, tamle na čveku smo vsi čist depresivni, ker ful pogrešamo tvoj jutranji monolog - pa šele en dan smo brez njega, le kaj še bo

rrr

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. feb 2010 20:16

Ja ,kje pa se ožbej potika

lp goga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. feb 2010 20:57

Opa, ežoj........sam, da veš, tuki je še sneg, danes še dež in megla in.....uživaj tam dol. Upam, da tud kak kamen kje vidiš, pa eno fotko ene rožice si mi obljubil.-.....

rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. feb 2010 22:13

sem komaj čakala, da se javiš!!! Ognjič

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. feb 2010 7:56

Oooooooooooooo, sem vesela tega javljanja

Upam, da bo šlo našemuj popotniku danes vse po načrtih

 

MM

neznan uporabnik

20. feb 2010 8:05

Dobr si ti tole splaniral , ko prideš nazaj, snega na tvojem vrtu ne bo več , mi se pa tlele matramo z zimo! Uživaj, uživaj in še enkrat uživaj (to itak znaš), sem ti fouš in obenem ti privoščim! japaja

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

20. feb 2010 8:14

Če študent na rajžo gre, jumpadi, jumpada,
dobro pije, dobro je, jumpadija da.
Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha.
Jumpadija jumpada, jumpadija, jumpada,
jumpadija jumpada, jumpadija, jumpada,
D'narja nima, kaj bi z njim,pa si upa priti v Rim 
Dobre volje je povsod,vsi mu pravijo "gospod".
Če študent uši dobi,tam za grmom jih pusti.
Krčem strašno se boji,tam bi moral plačati.
Če študent pa lačen je,gre na vrata farovške.
Res srečnejših ni ljudi,kakor so študentje ti.
 
 

Ežoj, srečno!

Pa še link http://www.micka.si/besedila/narodne/ko_student_n

 

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 20. 2010 08:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti