Ekološki nadomestki čistil

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

8. feb 2010 21:10

 

 

 

Je pa pesek seveda bolj dostopen nam, ki imamo okoli hiš vedno kako manjše gradbišče odprto, kot pa tistim iz nevemkaterega nadstropja urejene stanovanjske soseske - zato se nanj verjetno dosti ljudi sploh ne spomni. Mojca[/citat]

 

Hmmm, ja, dokler hišni ljubljenčki naših sosedov opravljajo svoje male in velike potrebe pred blokom in okrog njega, bom kar uporabljala neekološka kupljena čistila.

Tanja05

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

8. feb 2010 22:20

Kot je napisala Tanja05, se tudi jaz ne upam uporabiti pesek , ki je okoli hiše, ker ljubih 6 muckov naše priseljene sosede opravlja potrebo ravno v ta pesek.

Kot se je razpisala Ajmar , pa še bolj verjamem moji bioenergetičarki, ki je za mojega malega odsvetovala vsa ta sredstva, dodala bi še čistilo za steklo v pršilki, ki vsebuje formaldehid.

Dokler človek nima takšnih ali drugačnih težav na take stvari sploh ne pomisle.

Ampak kis mi še sedaj ni odmašil odtoka, nalila sem tudi coca colo pa tudi ni pomagalo.Ne pomaga niti  jeklena vrv(zajla)  KAJ STORITI-  čakam vaše nasvete.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. feb 2010 22:44

Poskusi s tole pripravo . Namenjena je sicer za odmaševanje stranišča, sicer pa ravno tako priročna za odmaševanje umivalnikov. Če imaš dvojni umivalnik glej, da boš eno od lukenj zamašila. Seveda ne pozabi umivalnik in vse ostalo razkužiti s tebi primernim čistilom.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 08. 2010 23:08

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. feb 2010 22:58

Ja, večkrat fizika bolj pomaga kot vsa kemija skupaj ... Se oproščam, na pesek sem tudi jaz pozabil, čeprav ga imam polno šalčko v kuhinji za takrat, ko čistim steklenice od olja ... Komur je pesek sporen, naj proba z nacufanim časopisnim papirjem, končni rezultat je podoben.

Drejček

kozamurnik

sporočila: 2311

9. feb 2010 6:08

Hraniti en ajmar peska v kleti ali garaži pa ja ni problem!Kor jo ima seveda. Jaz v "prismojeno" kozico dam kis in grobo sol, zavrem, pustim en dan in skorjica lepo odstopi. murnik

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

9. feb 2010 7:09

Steklenice od mleka se lepo pomijejo z posušenimi jajčnimi lupinami,včasih,ko smo oddajali mleko je mama tako pomivala steklenice. Z peskom smo zdrgnili aluminijaste lonce,da so se svetili,zdaj pa teh verjetno nihče ne uporablja več. Če je v vseh teh praških za pomivalni stroj toliko strupov,da bi morali 24x sprati posodo,ko je končno pomita,pa res ne vem kje je tu ekologija. V hladilniku ne bo vonja,če v skodelico vsujemo pecilni prašek ali sodo bikarbono in damo v kakšen kot. jesen

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. feb 2010 7:38

drejcek je napisal/a:

Pralna soda = soda bikarbona; imeli naj bi jo Eurospinu, ampak je še nisem našel, zadnjič pa sem jo kupil v Cooperativi v Trstu, cena 1,99€/kg.

Drejček

 

Polkilogramsko pakiranje pralne sode dobim vedno  v Müllerju. Pošči med pralnimi sredstvi. Ker so na polici ponavadi le 2 - 3 vrečke je treba dobro pogledat, v skrajnem slučaju pa vprašat prodajalko, če ne najdeš.

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. feb 2010 7:42

Za čiščenje steklenic (razen, če se umazanija od znotraj "pribetonira") se zelo dobro obnesejo  pekoče koprive. Eno ali dve vtaknemo vanjo, dolijemo 1/3 vode in dobro pretresemo. Pri pomivanju oken jih položim na mokro krpo ali gobo, dobro zdrgnem in osušim.

 

Cila

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

9. feb 2010 8:26

Nekoč smo steklenico z znotraj čistili z zdrobljenimi jajčnimi lupinami in malo "ceta"; steklenica se je tresla "mučkala" in na koncu splaknila.

Pri odtokih ni treba biti preveč vztrajen z nalivanjem vsega in svašta. Bolj pametno je, sifon pod umivalnikom vsaj 1x na leto odšravfati in ročno odstraniti umazanijo (kocine, kocine in kocine...); pravtako sifon v kopalnici, ki je na tleh.

Posodo, kjer se prime oz. zažge hrana, lonec od juhe ali posoda kjer se je nabral kamenec se čudovito očisti, če vanj zlijete pol vode, pol alkoholnega kisa in veliko žlico sodebikarbone - vse to počasi kuhate približno 20 - 30 minut.

Stike v tuš kabini sem krasno očistila: v eno skodelico sem nalila alkoholnega kisa, v drugo sem dala sodobikarbono - staro zobno ščetko sem pomokala v kis in nato v sodobikarbono ter drgnila po fleku; vse je krasno šlo dol.

 

Pozdravček!

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

9. feb 2010 8:47

Niste me razumeli. Ne gre za sifon, le te redno čistim, ampak za odtok v steni. Kod kaže je premalo padca od kolena , ki je v tleh in se je kamen od pisuarja nabral , ta kamen je bolj trdovraten kot kamen v WC, ali klasičen kamen od vode.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti