Oblačilni reporta za pomlad 2010

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jun 2010 6:43

Jade, saj ni treba tiste ketne prepasati čisto na knap. Naj blago poudarja ženstveno linijo, nič več. Vendelina jr.

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

28. jun 2010 22:32

Sem nova in sem veseljem prebrala tole rubriko. Vendelina,jr.prosim vas za nasvet za mojo mami, ki si bo dala narediti obleko po meri, torej lahko poletno obleko in daljšo bluzo za na vrh. Ker pa je zaradi bolezni malo zgrbljena, pa tudi sicer bolj majhne postave in bolj močna 160/75, bi prosila za nasvet, kako malo prikriti te" napake". Mislim, da je bolje majcen drobcen vzorec, morda črte,ali enobarvna obleka, pa bluza z vzorcem, kot ena sama barva, kjer pride vse do izraza. Rada bi malo bolj elegenaten kroj, kot se za poroko njene birmanke tudi spodobi. Stara je 50 let, rabila pa jo bo v prvi polovici septembra. Hvala vam za idejo, opis kroja ali link, kjer bi si lahko kaj pogledala. Sicer sem vam mislila pistai na ZS, ampak vem, da bo vsaj del odgovora ali morda le detalj prav gotovo koristil še kateri.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. jul 2010 16:39

Sorči, kotarca, sem z rahlim zamikom opazila vprašanje. Nasvet št: 1 - če je postava malo "zgrbljena" in če je kakšna kila preveč, potem se oblačenje v resnici začne pri dobri linžeriji (da bo nekako omilila možne michelinke sala). Modrček do pasu, to je dobra rešitev za tako postavo, potem bodo vsa oblačila bolje delovala. V prvi polovici septembra je lahko temepratura bodisi 30 stopinj ali pa 8. Pa tudi temperaturni skoki so zelo različni. Zato je dobro, da se igra na sigurno in se vzame kakšna barva, kje se potem igramo z odtenki. Sivkasto drap odtenki grejo na vse tipe postav in na vse velikosti. To je ena redkih barv, ki funkcionra na vse postave, vse tipe barv in celo v kežual in elegantni verzij (je pa treba imeti zraven dobro frizuro in mejkap, drugače te barva "spere"). Kaj praviš na model številka 27? http://www.elle.com/Runway/Ready-to-Wear/Fall-201(imageIndex)/27 "zgrbljenost se tule ne opazi toliko", lahko pa tole jaknico rešuješ tudi s kakšnim pasom bolj olapno zavezanim. Pri krilu bi pa svetovala manj širok pas, nekaj totalno nevtralnega, kar se širine tiče. Sicer sem pa nekaj podobnega videla na Murinih štenderjih v Nami na Slovenski (pa sedaj so še popusti, se splača kupiti) Druga stvar: vsaka ženska mora imeti vsaj eno malo črno oblekico in morda je sedaj trenutek, da pride tudi tvoja mami do nje? Nekaj takega, kot je mala črna model št. 20. V primeru, da se odločite za črno varinato, svetujem jaknico-plašček v bordo-škrlatni barvi (je fino, če se material malo sveti, medtem ko je mala črna oblekica mat) in tudi čeveljčke v taki barvi. Bordo-škrlatna v kombinaciji s črno je kombinacija, ki se bo že v pre-fall in kasneje v jesensko zimski sezoni veliko nosila. Samo pri tej zadevi pazite na tole: Mala črna oblekica in zraven jaknica, ki ima dolžino plaščka in se konča približno v enaki višini kot oblekica, to je NOBL. Mala črna oblekica in blazer v škrlatni barvi - to je pa tako, da je človek nekaj oblekel, da ga ne zebe (skratka, nothing special). Upam, da štekaš diferenco. Vzorčkom bi se veljalo na začetnem nivoju veščine oblačenja na veliko izogniti. Z vzorčki se dekle začne ukvarjati POTEM, ko zna skupaj zložiti enobarvne kose. Upam, da tole za začetek pomaga. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 01. 2010 16:42

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. jul 2010 10:18

Rabim pomoč. Imam nečaka, ki ima sicer super postavo, vendar vse navdušenje mine, ko je treba poiskati oblačila zanj. V ramenih je širok, v pasu suh, pa seveda visok. Slim kroj je pri večini oblačilnih znamk (npr. Mura in Mexx) zanj preširok oz. če ustreza širini ramen, opleta okrog pasu. Ker se bom v času razprodaj z njim napotila v LJ, me zanima, kje naj iščeva. Potrebuje pa oblačila tako za službo kot prosti čas, torej kombinacija casual in poslovne mode.

martinas  

član od: 26.7.2002

sporočila: 23

4. jul 2010 18:26

Vse to boste dobili v Zari. Tam smo dobili maturantsko obleko, srajce, čevlje po ugodni ceni. In seveda za to starost in postavo. V času razprodaj bo še bolj ugodno. Priporočam. Martina martinas

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

5. jul 2010 9:50

Za mojega dvometraša dobiva v Peek & Cloppenberg v Supernovi (LJ.) Solidna kvaliteta za zmerno ceno. Če koga zanima obleka, pišite na zasebno pošto. LP juma

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

5. jul 2010 10:27

Hvala obema, srčno upam, da kaj najdeva. Vendar je največji problem v razmerju med širino ramen in pasom, tako da večina oblek, srajc, majic, ki ostalim dvo- ali manjmetrašem stoji kot ulita, pri njem ne pride skozi - ali je pretesno preko ramen in mišic na zgornjem delu roke ali pa plahuta kot zastava okoli pasu :((((

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jul 2010 11:24

Nekaj besed o moški modi, saj je bil že čas Kako se izmeri moškega (vidim, da ženske tega v veliki večini ne znajo, dobribogpomagaj…). Osnovno številko konfekcije definiramo tako, da izmerimo ramensko razdaljo (od rame do rame) in številka, ki jo dobimo, je ponavadi tam nekje med 49 in 54 in to je več-ali-manj tudi dobra osnova za konfekcijsko številko. Ker moški, ki bo imel v ramenih kakih 52, bo nosil konfekcijo 52, če je višine pod 180 cm in 104, če je višji od 180 cm. Smiselno podobno veja tudi za ostale številke. Srajce – izmera obsega vratu je hkrati tudi velikost ustrezne srajce. Če izmerite 43,5 cm, naj bo srajca raje števlika 44. Nižjecenovne srajce so pa itak v rastru s, m, l in xl. Moške mere: za presojo postave ponavadi gledajo višino, širino ramen, obsega torza in obsega bokov in sedala na najširšem mestu, razkorak in dolžino nog. Na fitnesu so si izmislili tudi adonisov indeks. Izmeri se širina ramen in obseg pasu v višini popka. Razmerje med širino ramen in obsegom pasu, če je 6:8, to je tista idealna mera, ki jo potem moški poskušajo doseči in temu se reče po novem tudi adonisov indeks. Skratka, če ima fant tak proporc, potem definitivno »ni presuh« (kljub ekscesivnim jeremijadam materinskih likov v žlahti). Če pa ima kdo 6:7, kupi nižjo številko hlač. Širši zgornji del ni problem, ker večina krojev se itak nosi na ohlapno. "Plapolanje" je pa kinda sexy (linki v nadaljevanju). Večina ima itak probleme, ker oblačilo ne plapola..... Sicer pa je obseg pasu bolj fitnes kategorija. Krojaška kategorija je bolj obseg bokov. Ta naj bi bila kakih 10% manjša od obsega torza (meri se v liniji bradavićk), če bi bil svet idealen, pa ni vedno tako. Konfekcijske številke pa v večini izhajajo iz te predpostavke . Moške hlače se definitivno NE nosijo v pasu. Se pa nosijo nekje med boki in 5 cm nižje od linije popka. Hlače v pasu ne morejo na noben način opletati, ker jih tam NI. V Lj. Imajo vem za dve lokaciji, kjer znajo lepo pomagati moškim nakupovalcem. Z naskokom največ vedo o moških krojih prodajalke na moških oblačilih v Nami v centru mesta (to velja že zadnjih dvajset in več let) in znajo tudi lepo svetovati moškim, da bodo dobro izgledali, da jim bo pasalo (to so tiste, ključne besede, ki jih želi vsak slišati) Zna biti, da tam tudi nakupujeta »korenjaka, ki sta pobegnila iz besednjaka« (tko je shvatio, shvatio je). Ker moški čisto radi kupujejo, če je prodajalka prijazna z njimi in jim zna povedati, kaj morajo pogledati pri kroju. Če pa nakupujejo v družbi ženskega lika, ki jim nabija, da so predebeli, presuhi, a-si-že-pejd-se-pokazat-a-boš-še-doug-pa-tebe-se-ne-da-zvleči-v-trgovino, jih pa hitro mine. In če dobro razmislim, mene bi tudi…. Pa tudi ženskozajedni lik iz take zgodbe bi, zna biti, poslala na kakšno zelo abstraktno lokacijo. Druga edukativna lokacija je Jack Jones v Citiparku. Tam imajo precej dobre slike krojev hlač in mer in za to, da moški najde dober kroj kežual hlač in da tudi vidi, kaj pomenijo določene oznake, je tam dobra izhodiščna postaja za ostale trgovine. Razen zelo visokih cenovnih razredov (kjer se itak popravi širina/dolžina hlač), se da tudi moške obleke kupovati tako, da se kupi en kos ene številke in drug kos druge številke. Pa morajo biti res totalno ekstremne mere, da je kaj takega potrebno. Primere, ko se da hlače čisto korektno ožati (en centi se da vedno na vsaki strani in se kroj s tem ne uniči) se pa rešuje tako, da to popravi že krojaštvo v trgovini. Dobre trgovine jih imajo (v Lj. Je to možno doseči v vsaki spodobni trgovini) Sama moška moda se precej razvija in postaja bolj domiselna. Moški se radi uredijo in tudi radi kombinirajo. Moda jim omogoča, da so en dan wildeovsko-gizadlinski, drug dan poslovno-elegantni, tretji dan lahko v poslovno modo vpeljejo kak nov kos (na primer, za višje in vitke se vračajo chaplinke – hlače, ki so ovekovečile Charlieja), četrti dan pa na novo interpretirajo kombinacijo suknjič-hlače (suknjiči se lahko krajšajo in ožajo, lahko se pa tudi večajo, oboje je okej, če postava prenese). Moškim, ki ravno nisi Adonisi, svetjum, da pri suknjičih vseeno ostanejo na klasičnem suknjiču z enorednim zapenjanjem in največ dvema gumboma (ostalo jih bo delalo škatlaste). In na vso srečo se poslavljajo te obupne hlače čez kolena,. Tako hip-hop verzija in tudi caprijjevska verzija tega istega. Fantje, če hočete nositi kratke hlače, potem imejte lepa korektna kolena, ali pa nam prizanesite z vsem in nosite lanene hlače…… Prilagam tudi nekaj linkov s tednov moške mode. Ni treba kupiti originalov, če denarnica tega ne prenese, tudi če ima kakšno (ker pritisk se niža) da bi lamentirala o socialnih razlikah in dragih oblačilih (ker tudi to se je že dogajalo v tem topicu)…..Tu je samo zelo veliko fotk različnih načinov oblačenja, ki naj služijo za navdih za to, kakšne podobne in precej cenejše kose se potem išče v trgovinah – ker točno vse se najde tudi v cenejši verziji. Naslednja pomladno/poletna sezona Bottega Veneta (nekaj za možatega moškega – to bi pa itak bila rada večina moških) http://www.style.com/fashionshows/complete/S2011ME Potem naslednja pomladno/poletna sezona po Lanvinu (zelo urbana moda in zelo raznovrstna, zanimive rešitve hlač) http://www.style.com/fashionshows/complete/S2011ME Zelo obsežna D&G kolekcija (so kombinacije za različne priložnosti, da se vidi, kako moški kombinira različne stile) http://www.style.com/fashionshows/complete/S2011ME Armanijevo kombiniranje – textbook tega, kako se ne da zmotiti, http://www.style.com/fashionshows/complete/S2011ME DiorHomme – poleg tega je tudi tudi time-line prejšnjih kolekcij, so čisto vse uporabne za kak navdih. Izbrala sem jo zaradi tega, ker so zanimive kombinacije dolgih plaščev in širokih hlač – to pa itak lahko oblečejo samo visoki in vitki moški, za ostale je to off-limits. http://www.style.com/fashionshows/complete/S2011ME Najbolj inspirativna kolekcija za moj okus – Galiano. Kolekcijo so navdihnili flimski junaki, najbolj Chaplin, vidi pa se tudi spogledovanje z Bustrom Keatonom in Borsalinom in s tem, kako si predstavljamo 30-ta in 40-leta prejšnjega stoletja, intepretirana v maniri 2011. Za dnevno uporabo bodo oblačilno osveščeni moški izbrali enega od stilov, npr – čaplinovske hlače se kombinirajo s kratkim suknjičem,svetle letne obleke se kombinirajo z dvobarvnimi čevlji, dober detajl so tudi kape s šildom (kačket), ki naj bi v zimskem času nadomestile tiste štrikane grozljivke od kap, v letnem času je pa to dober kos kot zaščita pred soncem (za fante s »cabrio-cut« frizuro) http://www.style.com/fashionshows/complete/S2011ME Sezona jesen 2010 – za lepo vzgojene fante, kot jih vidijo pri CK. Tu opozarjam na zanimive kombinacije reverjev. Stvar je taka, visoki in vitki moški lahko nosijo vse oblike reverjeve, vsi ostali, ki pa niso visoki in vitki, pa naj ostanejo na enorednem zapenjaju z dvema gumboma in srednje širokim reverjem. http://www.style.com/fashionshows/complete/F2010ME Jesen po Burberryju. Tu se splača posnemati plašč v kombinaciji z ožjimi hlačami (kar lahko oblečejo samo visoki in vitki, ostali naj se temu v velikem loku izognejo), pa tudi se splača posnemati dobro krijene suknjiče v kombinaciji s temnim džinsom ali žametom (to je dober kežual in tudi prijazno za študentski način oblačenja) http://www.style.com/fashionshows/complete/F2010ME Kako se oblači moški, ki že hodi v službo? Takole. V tej kolekciji se vidi precejšen vpliv serije Mad Men (ki jo itak priporočam) http://www.style.com/fashionshows/complete/F2010ME Za mlajše moške (zlasti študente), ki si upajo. Tale kolekcija mi je totalno zabavna, podobni učinki se pa dajo narediti tudi z izbiro mnogo cenejših kosov. http://www.style.com/fashionshows/complete/F2010ME Različne variante hlač po Marcu Jacobsu: Najdete tudi tipične Charlie Chaplin hlače, kar lahko nosijo samo visoki in vitki, ostalim to toalno odsvetujem. S tem, da je Jacobs to vpeljal tudi v formalno oblačenje. Dober korak, ni kaj http://www.style.com/fashionshows/complete/slidesh In še svojevrsten posladek (ker nogometa bo kmalu konec…) zakulisje modnih revij moške mode ss2011. http://www.style.com/trendsshopping/stylenotes/062 Vendelina jr.

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

7. jul 2010 21:49

Hvala za odgovor, Vendelina jr.Zelo si pomagala, predvsem z nasvetom o pravem spodnjem perilu. Neverjetna razlika, preizkušeno. Pa tudi prispevek o modi za fante je nadvse zanimiv . Super si, res. Kotarca

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

16. jul 2010 0:03

Ja Vandelina res je bil že čas :))

HVALA.

Aha, saj je tudi to res, da nimam glih nekih manekenskih mer in emšo mi ni za ravno zadnje krike mode, pa vsseno rad kaj takega pogledam.

 

Sicer pa tudi tisti, ki je na dieti, lahko čita jedilnike

Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti