Kam poleti?

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

22. feb 2010 13:50

No Fresher si že dobila kako ideo? syu

blazinca  

član od: 10.6.2009

sporočila: 16

4. mar 2010 11:00

Mene pa zanima kako so urejene poti za kolesarjenje okoli Rovinja. Z možem greva letos kampirat malo bliže, pa okolico Rovinja res ne pozva. Na meravava iti v kamp Porton biondi, ker je ful poceni. Sicer si ga bova šla ogledat za prvomajske praznike. Pa me vseeno zanima ali ima kdo izkušnje s tem kampom in kolesarjenjem v oklici Rovinja. Da bom bolj jasana - na mrju če se le da ne uporabljava avtomobila. blazinca

blazinca  

član od: 10.6.2009

sporočila: 16

7. mar 2010 22:38

Ali res ni nikogar, ki bi mi imel povedati kaj bolj oprijemljivega? Kaj menite o kampu Porton Biodi, ali je že kdo tam kapiral? blazinca

Trojka  

član od: 14.5.2009

sporočila: 49

8. mar 2010 8:08

V tem kampu še nisem bila, sicer pa imaš na spletni strani avtokampi.si, tudi uradno stran tega kampa in po slikah sodeč in bližini mesta, se po moje da odlično kolesarit in sprehajat. Mislim da avta tu res ne potrebuješ! Trojka

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

9. mar 2010 19:35

Pozdravljeni! Tudi jaz sem začela malo razmišljat o dopustu, pa me zanima, kakšne imate kaj izkušnje z Grčijo. Midva bi šla namreč na potovanje po grčiji, tako d lahko vidiš veliko stvari in kaj doživiš. Počitnikovanje na enem mestu tudi naju ubija. A se splača it v Grčijo s svojim prevozom, ali je bolje z letalom. Kakšne pa so kaj cene letalskih prevozov v NY? Midva sva bila 2004, pa je blo takrat še kar zasoljeno. Kje pa prespite, ko ste v NY? Midva sva bila v nekem ugodnem hostlu v Brooklynu in nama je bilo zelo všeč, vendar je zdaj zaprt. O, kako bi spet šla tja!!!! Lp Tanjika82

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. mar 2010 20:51

Pri nas je tako: - poleti 10-14 dni v vukoj. v Istri. Parcela 600 m, minim infrastruktura, brez elektrike, tišina; - enkrat med letom 4-6 dni v enem od evropskih mest (decembera je bil Berlin, letos bo verjetno Moskva); - januarja topli kraji, od 1 do 3 tednov (odvisno od financ), ni resort, pač pa potovanje v bolj ali manj lastni režiji, če gre za počitnice v paketu, potem aranžma, ki je kompatibilen z najemom avtomobila in pohajkovanjem (letos Kanarski, drugo leto verjetno (upam) Sejšeli. mimika

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

9. mar 2010 22:12

Tanjika82 je napisal/a:
Pozdravljeni! Tudi jaz sem začela malo razmišljat o dopustu, pa me zanima, kakšne imate kaj izkušnje z Grčijo. Midva bi šla namreč na potovanje po grčiji, tako d lahko vidiš veliko stvari in kaj doživiš. Počitnikovanje na enem mestu tudi naju ubija. A se splača it v Grčijo s svojim prevozom, ali je bolje z letalom. Kakšne pa so kaj cene letalskih prevozov v NY? Midva sva bila 2004, pa je blo takrat še kar zasoljeno. Kje pa prespite, ko ste v NY? Midva sva bila v nekem ugodnem hostlu v Brooklynu in nama je bilo zelo všeč, vendar je zdaj zaprt. O, kako bi spet šla tja!!!! Lp Tanjika82
Za Grčijo ti lahko povem da take it easy! Pač taki so ljudje tam, ful uredu, sam so za naše razmere "leni", nekateere to moti, mene pa sploh ne, pač si na dopustu :). Drugače pa lahko tam ogromno vidiš! Glede prevoza, greš dol z letalom in nazaj, tam si pa najameš skuter in otočke prevoziš lepo počasi. Avta jaz tam ne bi najemala niti slučajno, ker vozijo kot norci hehe, pravilo močnejšega. Najboljše je po mojem mnenju preko agencije vzeti prevoz in bivanje, potem pa si sam svoj mojster, da ti ni potrebno okol hodit z agencijo, edino mogoče na grški večer je super it skupaj! Za NY je pa vse odvisno kdaj greš in kako želiš leteti in bla bla bla. Si mogoče pomislila da bi šla mogoče couchsurfat? Lahko tudi za Grčijo enako narediš, domačini so zakon, vsaj ponavadi. ;) pa še izreeeeeedno poceni čez prideš hihihi _tmickena_

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. mar 2010 21:24

Pred 5 leti sva z možem šla v Grčijo z avtom in imava same pozitivne izkušnje. Težave z neprevidnimi vozniki sva imela samo v Solunu.

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. mar 2010 22:42

MIdva sva si na enkrat Kreti sposodila avto in je bilo čisto OK, Enkrat pa scooter, kar je bila dogodivščina ob kateri mi gredo še danes lasje po konci.

 

Aja, pa na "dopust" grem kar v Slovenijo! Ne sicer poleti, ampak mi, ki nimamo več mularije doma gremo lahko kadarkoli na dopust.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11. 2010 00:27

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

11. mar 2010 7:32

Odvisno kam želiš iti v Grčijo. Če želiš na kakšen otok, potem se ti bolj izplača, da greš dol z letalom in tam najameš skuter ali avto. Če pa želiš na celino in si tam ogledati kar največ znamenitosti (Meteore, Atene, Delfi, Peloponez,...) potem se ti izplača it z avtom. V Benetkah se vkrcaš na trajekt Anek Line ali Minoan Line in prispeš v 24 urah v Igoumenitso (pristaniško mesto v Grčiji blizu meje z Albanijo). Mi smo to varianto ubrali leta 2006, sicer z motorji in v treh prevozili veliko kilometrov in ogromno videli. Če me spomin ne vara, je bila povratna karta za motor in dve osebi (brez kabine, ki pa je itak ne potrebuješ) cca. 220 EUR. Kampov je v Grčiji povsod polno, ravno tako privat sob, pa seveda hotelov, tako da glede spanja ni problem in ni potrebno vnaprej rezervirati. Je pa res, da smo mi bili septembra, ko ni bilo veliko turistov, tako da kako je s tem v glavni sezoni, ne vem. Ti pa svetujem, če imaš možnost, da greš izven sezone, ker so takrat cene nižje, manj gužve in bolj prijetne temperature. Ljudje so zelo prijazni in gostoljubni, je pa res, da imajo počasnejši tempo od našega, ampak itak si na dopustu, ne. Jaz nisem dobila občutka, da so grozni vozniki, pa smo prevozili praktično že celo kontinentalno Grčijo in precej otokov. Če si kolikor toliko avanturistični tip, je ta varianta super. carli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti