Testenine in omaka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

1. feb 2010 9:16

Podobno kot Karmina, le da jim ne dodam masla. Ko so kuhane jih 'presujem' v omako, na ognju še malo premešam in takoj serviram. Seveda je taka tehnika res za sveže pripravljen obrok. Tako delajo (večinoma) tudi Italijani, le redko je kakšen drugačen primer. Mateja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. feb 2010 9:24

Vedno gredo v omako za pol minutke do minutko, direkt iz vode, takoj ko počivajo malo sami na krožniku se posušijo in še omako ne gre v njih. Tudi kako karbonaro si ne predstavljam da jo poliješ po vrhu. Je pa kar časovno umetnost spravit testenine taprave konstitucije na krožnik. Pa seveda stvar okusa. zzak1977

neznan uporabnik

1. feb 2010 9:46

Testenin ne oplaknem, odcedim jih ne čisto do suhega, pravzaprav jih pustim v nekaj kapljicah vode kakšno minutko, da se umirijo, potem pa direkt v omako, pretresem in na vrh dodam nekaj žlic omake (ki sem jo seveda pred tem odvzela iz ponve). Če se mi pa slučajno zgodi, da testenine prekuham, jih na hitro oplaknem z mrzlo vodo, seveda. Odkar smo se navadili na ta, neoplaknjen okus testenin, so nam drugačne bistveno bolj prazne. japaja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. feb 2010 9:52

Se strinjam, pa tudi sama kvaliteta testenin je pomembna, sem zadnjič kupil neke v Lidlu in so bile bolj kot ne brezvezne. Vsaj Barilla ali višje, ali seveda domače. zzak1977

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

1. feb 2010 11:24

Nam so edino dobre testenine od Barille. Vse vrste omak postrežemo posebaj, ker se mi zdi edino pravilno. Vsak ima rad po svoje, nekateri bolj npr. mesnato, drugi več omake.... swarovski

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

1. feb 2010 11:36

swarovski je napisal/a:
Nam so edino dobre testenine od Barille. Vse vrste omak postrežemo posebaj, ker se mi zdi edino pravilno. Vsak ima rad po svoje, nekateri bolj npr. mesnato, drugi več omake.... swarovski
Italijani pravijo, da je edino pravilno postreženo skupaj. Pa še to pravijo, da ima vsaka vrsta testenin "svojo" omako oz. obratno. Pa še to bi vprašala: Kdo od "prisotnih" pozna domače testenine podjetja Toskana? K

neznan uporabnik

1. feb 2010 11:47

O Toskani pojma nimam. Kdo jih izdeluje? Načeloma je tako, da se redkejše omake postrežejo z nagrbančenimi testeninami, bolj kompaktne pa z gladkimi testeninami. Kar je itak logično. Široki rezanci so pa pogruntavščina, ki marsikatero jed reši propada. japaja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

1. feb 2010 11:54

japaja je napisal/a:
O Toskani pojma nimam. Kdo jih izdeluje? japaja
Pri nas jih izdelujejo. Je pa gospod iz Italije. Naj bi se prodajale na nekaj lokacijah v LJ. Pred nekaj tedni sem o tem brala v Jani. Včeraj pa je bila reklama v Nedelovi prilogi. K

neznan uporabnik

1. feb 2010 12:04

Aha! Sem zletela na Gugla in ugotovila, da so to tiste testenine iz trgovine Toskana v Koseški tržnici. Pravzaprav so se zdaj preselili v sosednjo stavbo. Ja, sem jih poskusila, imajo jih vseh barv in oblik, meni je edino cena malce..no ja.. predvsem so zelo apetitlih zapakirane japaja

barbara_s  

član od: 21.3.2008

sporočila: 50

2. feb 2010 16:59

Dokler ni začela tamala tulit, da ima ona rada samo bele makarone in da drugačnih ne bo niti poskusila, sem vse skupaj zmešala. Zdaj pa kakor je - odvisno od tega, kakšen dan imam in koliko sem pripravljena poslušati tuljenje (saj na koncu vse poje, ampak vseeno se mi kakšen dan enostavno ne da prepirat z njo...) barbara_s

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti