Kozliček

pribmil  

član od: 23.1.2010

sporočila: 5

tema odprta - 30. jan 2010 21:51 | ogledi: 9.886 | odgovori: 5

še eno vprašanje imam.

Nikjer nisem zasledila kaj več receptov za pripravo kozlička.

Vem kako se ga speče, drugih receptov pa nimam.

Zanima me tudi, koliko star kozliček je že primeren za zakol in ako tako mladega pripravit?

Hvala za odgovore.

pribmil

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. jan 2010 12:20

Vse kar ti lahko povem je to, da je kozliček izvrsten tudi ocvrt. Sem ga že večkrat jedel, zakolje se ga pa verjetno po kakem mesecu ali dveh oziroma takoj ko meso izgubi tisti izraziti mlečni okus. Me pa čudi, da nisi dobila nobenega odgovora, očitno se kozlovina le redko kuha v naših kuhinjah. Kdaj ga zaklati torej vprašaj nekoga, ki se s tem ukvarja , pohaš ga pa v klasični panadi. Je fajn. LP hedonist

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

1. feb 2010 8:16

Pri nas jih imamo doma, tako da ti lahko povem, da jih zakoljemo, ko so stari 3 do 4 mesece (nekateri že po enem, a tu je res malo mesa), naredi se pa na vsak možen način, ker je meso kozlička izredno mehko in sočno. Če je pa starejši, pa kot divjačino. lesnik

pribmil  

član od: 23.1.2010

sporočila: 5

6. feb 2010 8:50

Ja, jaz starejšega kozlička že znam pripravit (spečt), vendar me bolj zanima, kako zgodaj je že primeren čas za zakol. Hvala in lp pribmil

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. feb 2010 16:30

Sej ti je zgoraj Lesnik lepo napisala in temu ni več kaj dodati. Lahko ga zakolješ kadar hočeš to je čisto prepuščeno tebi. Če bo mlajši bo manj mesa, če bo starejši ga bo več in to je krtiterij za določitev datuma njegove smrti. Eko. hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti