Mega torta

ariella  

član od: 29.1.2010

sporočila: 16

tema odprta - 29. jan 2010 16:07 | ogledi: 4.975 | odgovori: 12

Živijo fantje in dekleta, gospe in gospodje!

Ker bomo imeli čez teden dni konkreten žur štirih tridesetletnikov, so mi "ukazali" naj naredim torto. Ker nisem še nikoli delala tako velikih tort (za cca. 60-80 ljudi), bi vas prosila za pomoč:

1. A je imel že kdo podobno izkušnjo?

2. Katere pekače ste uporabili?

3. Če bi se odločila npr. za testo, ki nikoli ne pade dol in bi izbrala visok velik pekač ( tisti, ki se ga sedaj dobi že zraven novih pečic), iz kolikih jajc bi morala delat, da bi jo lahko enkrat počez prerezala?

1000X hvala!

Ariella

ariella

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jan 2010 16:26

Obrni se na stano.r (Moja beležka - zasebna sporočila; vpiši pod prejemnik: stana.r) in dobila boš vse odgovore, ki jih potrebuješ.

 

tulka

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

29. jan 2010 17:01

Za toliko ljudi sem že parkrat delala, in sicer tako da sem naredila dve torti veliki za pekač od pečice. eno sem naredila čokoladno, eno sadno. Delala sem biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol in se mi zdi, da sem ga naredila vsakega iz 11 jajc, je bilo dovolj da sem dvakrat prerezala, se pravi za dve plasti kreme. Fant mi je odrezal tak lesen podstavek, pač toliko velik, ki sem ga oblekla v alu folijo in dala gor torti, in nato naprej delala kot da je samo ena velika. Čez noč sem jo pustila v kleti, kjer je nekoliko hladneje (okrog 10°C). Je pa bilo vedno dovolj, pri eni so mi celo sporočili, da je bilo vsega drugega tudi toliko, da je polovica torte ostala. No spet pri drugih pa je baje vsak hotel še en kos in je en dva tri zmanjkalo. Teli dve sta bili recimo tako veliki: http://www.mojalbum.com/alisha/torte/foto/17422090 http://www.mojalbum.com/alisha/torte/torta-za-70-letn Je pa kar podvig taka torta ja, sploh če jo moraš potem nosit sam iz vrha hiše v klet... *Alisha*

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jan 2010 17:01

Jaz bi za toliko ljudi naredila tri ali štiri torte normalne velikosti in se s temi vprašanji ne bi niti ubadala. Moja rekordna fešta do zdaj je zbrala nekje okrog 40 ljudi, od dveh tort 2r=28cm ni nič ostalo, ena je bila čokoladna z višnjami, druga pa neka varianta cheesecake s sadnim prelivom. lp, proxima

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

29. jan 2010 17:09

Meni se tudi zdi, da bolj prav narediš, če narediš več tort - na KULSLO pikniku nas je bilo veliko in imeli smo več tort in je bilo super.

rrr

ariella  

član od: 29.1.2010

sporočila: 16

29. jan 2010 17:12

Ja to ste pa bile hitre! Vse pohvale. Alisha: hvala za idejo za pladenj :) O tem sem tudi že razmišljala. Proxima: sej vem da bi bilo simpl, samo me bo čas malo basal, pa se bojim, da mi ne bo vse uspelo naredit v času. Hvala še enkrat! ariella

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jan 2010 19:16

Uh, se opravičujem, ker sem ariello takoj usmerila k stani, prva mi je padla na pamet...  Jasno, da vas je veliko z dragocenimi izkušnjami.

tulka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. jan 2010 19:30

Alisha tvoje torte so prečudovite.

jade

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

29. jan 2010 20:15

Meni se zdi, da zna bit bolj problem z eno velikansko torto, kot če narediš več malih in jih nekako sestaviš. Se zna zgodit, da ravno ne bo ratal tako velik biskvit tako, kot je treba, pa gre proč kup sestavin in časa...

 

čoko

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. jan 2010 11:25

Predvsem pa pomisli tudi na transport velikanske torte. Res nimam izkušenj z izdelavo tako velike torte, načeloma pa sama zase vem, da naredim torto maximalno take velikosti, da mi gre v hladilnik, kar ni nujno samo v poletnem času, tudi pozimi je treba kreme nekako "fiksirati", da se strdijo. Kačin predlog je meni super in potem lahko na vsako torto posebej napišeš ime slavljenca, vse pa v istem stilu okrasiš. Tudi za poročna slavja, kjer se zbere res veliko ljudi ponavadi ni poročna tort ena velikanska ampak jo sestavlja več tort okrašenih na isto temo. Tako lahko torte nafilaš z različnimi kremami in vsak povabljenec bo našel nekaj zase. Glede količine pa tako - ko se naroča torto za kakšno slavje se računa 80-100 g na osebo, glede na to da je torta domača in da se jo ponavadi več poje imej tudi to v računu. Sicer se pa najprej reže manjše koščke, kar ostane je pa za repete. Veliko uspeha pri delu in poslikaj narejeno, da bomo tudi mi lahko malo cedili sline. Pa lep zasnežen pozdrav tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti