Kako prerezati testo za torto na pol?

buček  

član od: 24.2.2009

sporočila: 6

tema odprta - 4. jan 2010 13:26 | ogledi: 24.110 | odgovori: 57

enkrat sem nekje videla da testo prerežejo z nekim pripomočkom... jaz se vedno mučim z nožem in mi nikoli ne rata lepo enakomerno razpoloviti.... kako to delate vi?

hvala za pomoč!

buček

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jan 2010 13:31

Tudi 's tistim pripomočkom' - zgleda kot ena žica, napeta na lok. Kupiš v skoraj vsaki trgovini, ki ima kaj slaščičarskih pripomočkov (večji Merkatorji, Spari ...) S tem gre res super. Žico nastaviš na debelino, ki jo rabiš in lepo žiga-žaga. Pa ne obupaj, če ti prvič ne bo šlo, jaz sem imela to reč spravljeno par let, ker je nisem znala uporabljati.

 

Super je tudi, če imaš dovolj dolg nož - tak, ki je večji od premera torte.

Atina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

4. jan 2010 13:32

Po novem imam žagico za prerez biskvita.

Dolga leta sem z ostrim nožem zarezala biskivt, vzela 2-3 sukanca (približno 40 cm dolžine) dala v zarezo narejeno z nožem in pazljivo ter na hitro vlekla sukanec in tako prerezala celi biskvit.

 

Pozdravček!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. jan 2010 13:33

S tistim pripomočkom tudi meni ni šlo...torte režem z nožem za pršut, je dovolj oster in predvsem zadosti dolg, da kontroliraš rez, da je enakomeren.

Druga varianta je, da v testo zarežeš z nožem kak centimeter, v zarezo daš nitko, ki jo primeš na obeh koncih, dobro napneš in nato hitro potegneš čez torto.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. jan 2010 13:45

Še ena zvijača, s katero dosežemo horizontalo na prerezu brez vaservage: obod tortnega modela odpnemo, dno tortnega modela naj se še drži pečene tortne osnove. Nato podložimo pod dno tortnega modela toliko plitvih krožnikov (tipično dva), da tortna osnova pogleda za polovico iznad oboda, in jo prerežemo na polovico (ali na tretjine) tako, da z nožem ali nitko sledimo obodu. Napisano je komplicirano (boljše ne znam), v resnici je čisto enostavno... lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 04. 2010 14:14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2010 14:16

Se vidi, kako človek, ki zna iz stroke rezati, v resnici ZNA rezati. Proxy, chapeau! Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

4. jan 2010 14:37

Najlažje je točno tako kot je napisala Proxima, drugače pa jo sama režem z zelo dobrim nožem za kruh in sicer tako, da biskvit vmes rotiram. Mi je lažje kot z nitko, specialnimi rezili,... fresh

buček  

član od: 24.2.2009

sporočila: 6

4. jan 2010 14:41

o super hvala vam! sami uporabni nasveti... kuhanje in peka je postala moja strast odkar preberam to stran in ta forum...super ste! buček

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2010 14:43

Še vedno je pa tudi možnost, da vsak disk spečeš posebej. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti