Kako prerezati testo za torto na pol?

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

5. jan 2010 21:14

Jaz pa režem po novem testo z zobotrebci. Priznam, nisem vsega prebrala,mogoče je bilo že napisano. Vzamem šiviljski meter, odmerim obod, označim z zobotrebci vse okoli oboda. Potem,pa z nožem režem najprej tik nad zobotrebci z vseh strani, nato še na sredini. Odreže se super, lahko tudi čisto na tanko (1cm), ne rabite posebnega noža. cukrpekrca

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

5. jan 2010 22:10

V novem neckerman katalogu imajo sedaj to žico ki jo nastaviš na željeno višino, stane pa 5,49 eura.Jst si jo bom nabavla, ker imam tudi ta večni problem razrezat biskvit na enake dele. MOON

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. jan 2010 10:10

katka, evo. Cukerpekarca je lepse opisala kako postavi zobotrebce. Jaz prerezem se vedno raje z nitjo. Zobotrebci so zato, da mi le-ta ne leze gor-dol in je res plosca ravno odrezana. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

6. jan 2010 12:03

Več kuharic, več tehnik in vsaka je v svoji praktična in zadovoljna in lepo je, da si izkušnje izmenjujemo in tako preizkusimo še druge načine naših soustvarjalk. Izredno mi je zanimivo rezanje biskvita cukrpekrce, morda ga kdaj preizkusim. Vem, da se bo morda slišalo/bralo malo čudno a meni je vse to preveč komplicirano (verjamem pa, da ko imate tehniko izpiljeno vam gre zelo hitro). Za sedaj pa mi je res zelo enostavno, praktično in hitro z uporabo žagice. Sploh odkar imam to z nazobčano žičko, SUPER je! Enostavno jo naštimam na želeno višino in žiga žaga .. biskvit je prerezan katka, če imaš možnost se od koga izposodi žagico, da jo preizkusiš pred nakupom. girica

mato22  

član od: 21.12.2009

sporočila: 1

28. maj 2010 11:35

Včeraj sem kupil to žagico za torto v Mullerju v BTC-ju in moram reči da je več kot odlična zadeva. tako lepo še nisem nikoli razrezal torte. Že včeraj sem jo preizkusil ko sem spekel Sacher torto in jo prerezal na 3 dele. Kupil sem žagico, ki ima nazobčeno žičko in reže odlično. Hvala za nasvet. mato22

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

4. okt 2011 23:08

, še ena reč, brez katere mi živeti ni!

bionda, najbrž nima smisla, da sprašujem, če se obnese?

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti